САБАҚ: Менің достарым | Мектеп:Жамбыл орта мектебі |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Карабаева Жибек Дусембаевна |
СЫНЫП: 1 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы Жүзеге асатын оқу мақсаттары | (1). 1.1.3.1. Хабарламаны тыңдап мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады.Сәйкес иллюстрация заттық сурет немесе сызба тандай алады. (2). 1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын достар туралы таныс сөздердің мағынасын түсінеді. (3). 1.2.6.1. Оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды білдіре алады. (4). 1.4.1.1. Достар тақырыбындағы суреттерге қатысты сипаттау сөздерін жаза алады. (5). 1.4.4.1. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір –бірімен дұрыс байланыстырып, гигиеналық талаптарға сай жаза алады |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
Достық тақырыбының аясындағы көрсетілген суреттер бойынша қойылатын сұрақтарға жауап беру арқылы осы тақырыпты қамтитын сөздер мен сөз тіркестерін, оларда кездесетін жалғауларды дұрыс қолдана алады. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
Сурет бойынша достық туралы 2-3 сөйлем жаза алады. |
Кейбір оқушылар орындай алаы: |
Өз достарын сипаттағанда өз ойын айқын білдіріп, оны сипаттау сөздерін жаза алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Достық тақырыбындағы сұрақтарға жауап бере алады. Сабақ тақырыбы аясындағы сөздер мен сөз тіркестерін жазба және ауызекі тілде қолдана алады. Туыстық атауларды ажырата алады. Өз ойын ашық айтып, тыңдаушыға жеткізе алады. |
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
Менің досым –мy friend Менің досым санайды, мy friend counts Менің досым жазады, мy friend writes Менің досым кітап оқиды, мy friend reads books Менің досым ән айтады, мy friend sings song Менің досым би билейді, мy friend danse Менің досым сурет салады, мy friend draws pikturs |
Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Ол оқиды, ол жазады, ол сурет салады, ол ән айтады,ол би билейді |
Талқылауға арналған сұрақтар: |
Сенің досың кім? Досың не істейді? Досың би билей ме? |
Досың ән айта ма? Досың кітап оқиды ма? Досың сурет сала ма? Досың санай ала ма? Досың жаза ала ма? |
ишара: |
Интер белсенді тақтада ұсынылған тірек суреттер арқылы, көмекші сұрақтар арқылы көмек беру. Мадақтап қолдау, жекелеп әр оқушыға көмек көрсету. |
Алдыңғы оқу: | Өткен оқу: туыстық атаулар |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы; 3 мин 2 мин | Ұйымдастыру кезеңі (амандасу, кезекшімен сұхбат, оқушыларды түгендеу). Соғылды міне, қоңырау Біз сабақты бастаймыз Партамызға отырып, Табыс тілеп өзгеге Жаңа білімді алуға Алға қадам тастаймыз 2 .Үй жұмысын тексеру. Туыстық атауларды ата -Балалар біз сырымызды, бөлісер, бірге ойнап, ойымызды ашық айтатын адамдарды қалай атаймыз. Дұрыс жарайсыңдар әрине ол- достар. Кәне «дос» деген сөзді үш тілде айталық. Қалай айтылатынын есімізге түсірейік, тақтаға қарап қалай айтылып , қалай жазылатынын қарап жіберейік. Дос друг frend Менің досым –мy friend Менің досым санайды, мy friend counts Менің досым жазады, мy friend writes Менің досым кітап оқиды, мy friend reads books Менің досым ән айтады, мy friend sings song Менің досым би билейді, мy friend danse Менің досым сурет салады, мy friend draws pikturs Жарайсыңдар өте жақы енді бәріміз -Дәптерімізге тақырыпты жазамыз.Менің достарым. Және де сөздікке жаңа сөздерді енгізейік. | Флипчарт, сурет Өлең |
Ортасы; 5 мин 5мин 5 мин 2 мин 5 мин 3 мин | 1 тапсырма. Жаңа сөздерді оқыңдар, сөздікке жазыңдар, дұрыс айтылуына назар аударыңдар. 2 тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жаз және орыс тіліндегі сөздерді аударып жаз Дананың досы (есть). Оның аты – (...). Ол (...) сыныпта оқиды. Дананың мысығы (есть). Аты – (...). Дана – (...) дос. 3 тапсырма өлеңді мәнерлеп оқы Достар Кәне достар тұрмаңдар! Бізбен бірге ойнаңдар! Жүзге дейін санайық! Жылдам оқып жазайық! Ән айтайық, би билеп, Бірге сурет салайық! Сергіту сәті. Орнымыздан тұрамыз, Қолды белге қоямыз. Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір. Біздер тату баламыз, Гүл - гүл жайнап жанамыз. Жаттығулар жасасақ, Жақсы сергіп қаламыз. Достар тату - тәттіміз, Болса қолда тәттіміз, Біз бөлісіп жатамыз, Бәріміз дәм татамыз. 4 тапсырма Жазылым. А Әріптерді дұрыс орналыстыр о д т ы с қ 5 тапсырма Диологты жалғастыр Сен не істейсің? Мен кітап оқимын 6-тапсырма «Достар»деген сөзге дыбыстық талдау Бекіту: алмұрттан піскен нан (сөздерді, сөз тіркестерін табу) Қортындылау:өлең | Слайд сурет Суреттер мен сызбалар Интерактивті тақта |
Соңы 3 мин 2-мин | Рефлексия Балалар тақтада не көріп тұрмыз чемодан, ет турағыш, қоқыс жәшігі Дұрыс айтасаңдар шабданға бүгінгі сабақтан алған жаңа білімді өзімізге керек есте қаларлық кездерден саламыз, ал еттартқышқа әліде оқу керек зерттеу керек деген ұсыныстарымызды жазамыз, себетке бүгінгі сабақтан мүлдем алып тастайтын жаман қылықтарды саламыз. Мақсаты: кері байланыс жасау, өзін-өзі сыни тұрғыда бағалау. Үйге тапсырма 3 тапсырмадағы өлеңді жаттау Бағалау Бағалау жұлдызшылар арқылы бағаланады (қалыптастырушы бағалау) | |
Қосымша ақпарат: билингвалді к, |
Саралау – оқушыға Мейлінше қолдау Көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы Қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс – математика, ағылшын, музыка. Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтар мен байланыс (тəрбие элементі). |
Барлық тапсырманы әр оқушы өз деңгейіне сай орындайды. | Сабақ бойы қатысқанына қарай қалыптастырушы бағлау | Математика, ағылшын, музыка |
Рефлексия Сабақтыңмақсаты мен оқу міндеттері орындалдыма? Бүгіноқушылар не үйренді? Сабаққалайөтті, қандайдеңгейде өтті? Жоспарланған саралаужақсы іскеастыма? (тапсырмалар сəйкесболдыма?) Уақыттықалай пайдаландым? Жоспарыма қандайөзгеріс енгіздімжəне неге? | Сабақтың міндеттері орындалды, себебі сабақ жоспарын құрастыруда бүкіл алға қойылған мақсаттар ескерілген. Тапсырмалар мақсаттардың талабына сай жасалынған. Осы сабақта өз досы туралы айтуды және жазуды үйренді. Жаңа сөздермен танысты және пайдаланды. Сабақ жеткілікті деңгейде өтті, себебі алға қойылған мақсаттар орындалып, оқушылар сабақты меңгерді. Тапсырма оқушылардың жас ерекшелігіне сай құрылған. Уақыт дұрыс жоспарланып іске асты. Соңғы бекіту кезеңін интер белсенді тақтаға орындаттым, себебі бұндай тапсырмалар сабаққа деген қызығушылықы артттырады. Уақытты үнемді пайдаландым деп есептеймін. Жоспарыма тапсырмаларды өзгертіп, сабақ беру тәсілдерін өзгерттім.Себебі, осы өзгерістерді енгізу арқылы сабақтың деңгейін жоғарлатып оқушылар білімдерін кеңейтуді көздедім. |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: өлеңді үн таспа арқылы тыңдату 2: Алмұртпен піскен нан ойыны Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.Жаңаша білім беру әдістері. 2:Тапсырмалардың әр – түрлі болуы. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі Сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1:Жас ерекшеліктері мен білім деңгейлері. |