Пәні: Сауат ашу | Мектеп:№10 Ы.Алтынсарин атындағы мектеп-лицей Мұғалім:Шонтақбаева Гүлназ | |
Сабақтың тақырыбы | Менің мектебім Мектебіме саяхат. А дыбысы мен әрпі. | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу | |
Сабақ мақсаттары | Барлығы: А а дыбысы мен әрпін таниды Басым көбі: А әріптерінен келетін сөздерді, дыбысына байланысты буындар санын ажырата алады. Кейбірі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Алған білімді өмірде қолдана алады. | |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |
Пәнаралық байланыс | Музыка, ана тілі сабағы | |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба, таныстырылым. | |
Тілдік құзыреттілік | А дыбысы, буква а, the letter a | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5мин | 5 болсын алған бағамыз Білімнен бақыт табамыз. Өнер-білім көп оқып Өсе берсін санамыз. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп, бір-бірімізге сәттілік тілейік. 1-5 сандар арқылы 5 топқа бөліну | Шаттық шебері |
Сабақтың ортасы 5мин 30сек 3мин 2мин 8мин | Өткенді пысықтау. «Ыстық орындық»әдісі Бағалау:смайликтер арқылы - Бүгінгі сабақта «Менің мектебім» бөлімін бастаймыз. Сабақта А дыбысы мен әрпімен танысамыз. Жазу жолына әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазуды үйренеміз. Тыңдалым. Мектебіме саяхат Аудиожазба арқылы Мерей мен Әлидің әңгімесін тыңдату. -1 .Ұжымдық тапсырма: -Өз мектебіңді суреттегі мектеппен салыстырып көр.Өз мектебің туралы не айтасың? (оқушылардың жауабы) Бағалау: Смайликпен бағалау 3. Жеке тапсырма:. Сурет бойынша әңгіме. -Марғұлан неге «А-а-а»деп қашты? Бағалау: смайликтер арқылы 4. А әрпімен таныстыру «А» дыбысын естісек, енді көреміз. Дыбыстың жазудағы таңбасы- әріп. -А әрпі қандай дыбыс ? –Ендеше А дыбысы қызыл үйге кіреді А-бас әрпімен сөйлемнің басында, адамның аты, қаланың аты жазылады, кіші әрпімен сөйлемнің соңында, ортасында жазылады. -А әрпін енді кәне мен тақтаға салып көрсетемін сендер соны мұқият қараңдар: Ауада жазу, тақтаға жазу. | смайликтер Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Сурет,оқулық смайликтер А әрпінің баспа,жазба түрлері Қызыл,көк үйшіктер Суреттер Оқулық, дәптерлер |
Сергіту сәті 1,30мин | Сергіту сәті (аудиожазба) | Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Қосымша тапсырма 8мин | Топтық тапсырма. 5 топқа сурет жинағын беру.А дыбысы кездесетін суретті тауып,сөзді буынға бөлу Бағалау:Бармақ арқылы Жұптық тапсырма:Сөйлемдерге сәйкес сызба сыз. 1.Мен-оқушымын. 2.Сен қайдан келдің? 3.Асан дүкенге барды. 4.Алақай,апам келді! 5.Сабақ басталды. 6. Сара сабақтан ерте келді. 7.Бүгін жаңбыр көп жауды.8.Сенің атың кім? 9. Мерей гүл өсірді. 10. Құстар жылы жаққа қайтты. 11. Айзере метепте оқиды. 12.Таң атты. 13.Біз әдепті оқушымыз. Бағалау :смайликтер арқылы Жеке тапсырма. «Сиқырлы асық» ойыны,сөз ойлап,сөзге дыбыстық талдау жасау. Бағалау :смайликтер арқылы | Сурет Смайликтер смайликтер |
Сабақтың соңы 2мин | Кері байланыс: -нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
| Смайликтер |