Аты – жөні: Күйкіш Рысгул Жасұланқызы
Туылған жылы: 1978 жылы 20 сәуірде туылған
Білімі: жоғары
Жоғары санатты мұғалім.
Еңбек өтілімі 20. жыл.
Деңгейлік курстың ІІІ негізгі (базалық) деңгейін бітірген.
Пәннің аты
Қазақ тілі
13.04.2017ж
Күйкіш Рысгул Жасұланқызы
Сабақтың тақырыбы
Сан есім (3 сағаты)
Мақсаты
1. Сан есімнің сөз табы екенін түсіндіре отырып, сан есімге сұрақ қоя білуге және неліктен сол сұрақты қойғандығын дәлелдей білуге, сандарды сөзбен жаза білуге үйрету.
2. Ауызекі және жазба тілін дамыту, сөздік қорларын, ойлауын, таным қабілеттерін арттыру.
3. Адамгершілік қасиеттерге, ұқыптылыққа, топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже
1. Сан есімнің сөз табы екенін түсіне отырып, сан есімге сұрақ қоя білуге және неліктен сол сұрақты қойғандығын дәлелдей білуге, сандарды сөзбен жаза білуге үйренеді.
2. Ауызекі және жазба тілін дамытады, сөздік қорларын, ойлауын, таным қабілеттерін арттырады.
3. Адамгершілік қасиеттерге, ұқыптылыққа, топпен жұмыс жасауға тәрбиеленеді.
Психологиялық ахуал
Бір, екі, үш
Сынып іші тып – тыныш
Жалқаулықты тастаймыз
Сабақты біз бастаймыз.
Ұйымдастыру бөлімі
Топқа бөліну. 4- топқа бөлінеміз.
1-топ: зат есім
2-топ: сын есім
3-топ: етістік
4-топ: сан есім
Миға шабуыл стратегиясы бойынша.
Әр топтан өздерінің бөлінген сөз таптары бойынша ережелері мен сұрақтары сұралады.
Үй тапсырмасы
Оқушылардан үй тапсырмасын сұрау.
Үй тапсырмасын бекіту:
Табақта он бес алма
Қолымда төрт алма
Барлығын қосқанда
Болады неше алма?
Екеуін бердім атама
Екеуін бердім апама
Үшеуін алды інім
Нешеуі қалды өзімде? (12)
Бекіту мақсатында математикалық жұмбақ есеп беріледі.
Қызығушылығын арттыру
Жаңа тақырыпқа байланысты ай мектептен бейне фильм көрсету. Сол арқылы жаңа тақырыпты анықтату.
Оқушылардан сұраққа жауап алу.
Жаңа сабақ
Жаңа тақырып «Сан есім»
Мағынаны тану
Мұғалім іс – әрекеті:
457 – жаттығуды ауызша орындайды. Өтірік өлеңді оқып, сан есімдерді табады. Оларға сұрақ қойылады.
Мұғалім іс – әрекеті:
458 – жаттығу жазбаша орындалады. Сандарды сөзбен жазып, сөйлемдерді көшіреді.
Мұғалім іс – әрекеті:
459 – жаттығу ребусты шешіп, шешуіндегі сөзге сөйлем құрайды.
Мұғалім іс – әрекеті:
460 – жаттығу 4топқа бөлініп беріледі. Әр топ өздеріне түскен сөзді оқып, оған сұрақ қояды. Ол сұрақты не үшін қойғанын дәлелдеп айтып береді.
Мұғалім іс – әрекеті:
Терме диктантын орындату. Берілген сөздердің ішінен тек қана сан есімдерді теріп жазады.
Оқушы іс – әрекеті:
457 – жаттығу:
Елу метр есіктен
Еңкеюмен шақ кірдім.
Жүз қасқырды өшіккен
Бір қозыға бақтырдым.
Оқушы іс – әрекеті:
Марат тоғыз жаста. Ағасы Мұрат он бір жаста. Ал қарындасы Айгүл жеті жаста.
Оқушы іс – әрекеті:
Алпыс.
Әр топ бір – бірден сөйлем құрайды. Солардың ішінен тек бір сөйлемді ғана жазады.
Оқушы іс – әрекеті:
1 топ: бірінші
2 топ: бес
3 топ: алтыншы
4 топ: сексен
Оқушы іс – әрекеті:
Оқушылар сан емісдерді теріп жазып, соңында оқып қорытындылайды.
Сергіту сәті
Музыкалық әуенмен «Көңілді күн» әуеніне жаттығу жасау.
Ой сергітеді,шаршағандары
басылады
Ой толғаныс
Топтық тапсырма
1 топ: берілге сөздердің ішінен сан есімдерді тауып гүл күлтелерін
жапсырады.
2 топ: берілген жұмбақтағы қалып қойған сөздерді орнына қойып
жазады, шешуін табады.
3 топ: семантикалық карточканы толтыру
4 топ: ребус шешу
Шығармашылық жұмыс
Ойын: «Ойнап отыр, ойлап отыр»
Ойынның мақсаты: Баланың таным қабілетін, зейінін дамыту, шапшаң ойлауға үйрету.
Кеспе қағаздармен жұмыс. Әр топтың алдына қағаздар тарату, кеспе қағазда берілген сөздердің ішінен артық сөзді жылдам тауып қай сөз табына жататындығын анықтау.
Қорытынды
Тест тапсырмасы бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын (ай мектеп)
Үйге тапсырма
461 - жаттығу
Күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Смайликтер арқылы оқушыларды бағалау.
Кері байланыс
«Тілек ағашы» стратегиясын қолдану. «Бүгінгі сабақтан алған әсерім»
Стикирлерді тілек ағашына жабыстырады