Мектеп: | №111 | ||||
Күні: 18.09.2017 | Мұғалімнің аты-жөні: Д. Хажиханова | ||||
Сынып: 6 «А»,6 «Б» | Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: | ||||
Сабақтыңтақырыбы | «Ауызша жазбаша тілдің нормасы» | ||||
Сабақтың мақсаттары | білімділік: Мәтіндермен жұмыс істеу арқылы оқушылардың тілдік ортасын кеңейту. ә) дамытушылық: Оқушылардың ой белсенділігін дамыту, шығармашылық ізденістерін қалыптастыру. б) тәрбиелік: оқушыларды әсерлі сөйлей білуге тәрбиелеу. | ||||
Тілдік мақсаттар | Жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: «Менің ойымша.», «Себебі, мен оны былай түсіндіремін.», «Оны мен мына фактілермен дәлелдей аламын.», | ||||
Дискриптор | - мәтінде үйірмелерді сипаттауда сын есімдерді дұрыс қолданады; - берілген тірек сөздерді қолданады; - мәтін құрылымын (кіріспе, негізгі, қорытынды) сақтайды. | ||||
Пәнаралық байланыстар | Жазылым барысында әдебиет теориясымен байланыстырылады. | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивтік тақта,А4 парағы,маркерлер,тақырыпқа қатысты альбомдар, слайдтар | ||||
Сабақ барысы | |||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||
Сабақтың басы 2-3 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі. «Жүректен жүрекке» тренингін өткізеді Қызығушылықты ояту. | презентация | |||
Сабақтың ортасы 5-30минут | Мұғалім:
Төмендегі тірек сөздерді пайдаланып, шағын мәтін құрастырып жазыңдар. Тірек сөздер: Мұхтар Әуезов, жазушы, қаламгер, қайраткер, драматург, абайтанушы, «Оқыған азамат», «Қорғансыздың күні» әңгіме, повестері, Мұхтар Әуезов 1897 жылы 22 қыркүйек күні дүниеге келген.
Ұрымтал, үйлесу, үндесу, оралымды деген сөздердің мағынасын түсіндірме арқылы анықтаңдар.
Оқулықтағы тақырыпқа сай берілген мәтінді оқиды, түсінеді, негізгі түйінді анықтайды, жазбаша орындайды. | Оқулық Интерактивтік тақта №1 дәптер |
Сабақтың соңы (2-3 мин) | Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой пікірлерін білдіре алады. | |
Қосымша ақпарат | ||
Қорытындылау |
|