kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект, план работы по казахскому языку "Менің отбасым"

Нажмите, чтобы узнать подробности

В разработке краткосрочное планирование по казахскому языку на тему "Менің отбасым"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект, план работы по казахскому языку "Менің отбасым"»

Сабақ: қазақ тілі

Мектеп:№ 24 ОЖББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жумагазиева Г.Ж

Сынып:1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.1.4.1 Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім?не? туралы екенін түсіну

1.2.3.1 Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.5.1.2 Мұғалімнің көмегімен көптік септік,тәуелдік, жіктік жалғауларыни ауызша түрде қолдану

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Отбасы мүшелерін атай алады. Отбасындағы адамдардың атын айта алады.



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Отбааыс суреті юбойынша өзінің отбасындағы адамдар туралыт ақпарат бере алады, (суреттегі кім екенін және оның атын айту) .Қарындас-сіңлі сөздердің айырмашылығын түсінеді.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Кез келген отбасы суреті бойынша отбасы мүшелерін еркін атай алады, өз отбасы туралы қосымша ақпарат бере алады.

Тілдік мақсат:



Оқушылар орындай алады:

/оның ішінде қолданылатын сөздер мен тіркестерге мысалдар келтіру: Мынау ата ,мынау әже ,мынау отбасы,мынау әке ,мынау мен...

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Жаңа сөздерді пайдаланып сөз тіркестерін құра алады

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:


Талқылауға арналған сұрақтар:


Не себепті ........деп ойлайсыз?


Ишара:


Алдыңғы білім

Оқушылардың алдыңғы алған білімдерін тексеру кезеңі «Стикердегі сұрақтар »әдісі / Оқушылар екі қатарға тұрып, 1қатардағы оқушылар отбасы тақырыбына байланысты сөздерді айтса , 2 қатардағылар сол сөздердің аудармасын айтып береді/

Сабақ барысы


Сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған оқыту іс - әрекеттері

Оқыту

ресурстар

Басы:







Сәлем саған алтын күн,

Сәлем саған көк аспан,

Сәлем саған жер-ана,

Сәлем саған достарым

Оқушылар бір-бірімен амандасып көңіл-күйлерін айтып саусақпен көрсетеді.

Оқушыларға сабақ мақсаттарын айту , күтілетін нәтижелерді белгілейміз /мақсаттары/.


Оқушыларды топқа бөлу: «Бағдаршам» әдісі бойынша ./1топ,2 топ,3 топ/

Қызығушылығын ояту үшін «ТКО» әдісі қолданамыз,/Ауаға колмен отбасы мүшелерінің сұлбасын суреттеп беру керек ,оқушылар бұл кім екенін табу керек/.

Бағалау критерийлері: мұғалімнің әрекетін мұқият қадағалау,

Көрсетілген суреттің кім екенін ажыратады.

Бағалау.: қол шапалақтау арықылы бағалаймын.




Ортасы:


1.Фонетикалық . жаттығуларға байланысты «Төл дыбыстар» ойынын өткіземіз /Дыбыстарды қайталап, сұрақтарға тез жауап беріп ,тақтамызды тазартуымыз керек, әр сабақта бір- бір сұрақтан қосып отыруымызға болады /Мыс: ә,ө,ғ,қ,ұ,ү,і тақтаға жазылады. Бір шетінде түсіп қалған әріптері бар сөздері ілініп тұады, сол сөздерге қойылатын әріпті тауып, тақтадан өшіріп отыруы керек.

Та....та, ...алам, отыр....ыш, ...арындаш, ..шіргіш, о...у,..же,..шқыш, ...йрек.

Бағалау критерийлері: Төл дыбыстарды дұрыс атайды

Сөздерде қалып қойған әріпті тауып жазады.

Бағалау: Бағдаршамның түсі арқылы бағалаймын.



1-тапсырма (оқулық) суретпен жұмыс

Сұрақтарға жауап беру.

-Мынау кім ?

  • Мынау ата

  • Мынау кім?

  • Мынау әже

  • Мынау кім?

  • Мынау әке

  • Мынау кім ?

Мынау ана

Қарындас-сіңлі деген сөздерге назар аударту. Қыз балаға-сіңлі, ұл балаға-қарындас болатынын түсіндіру. 2 оқушыны шығарамаын, бір ұл бала мен 1 қыз бала.

Бағалау критерийлері:

1.Отбасы мүшелерін анық. дұрыс айту.

2 .Отбасы мүшелерін көрсету.

3. Отбасы мүшелерін айыра білу


Бағалау: Қол шапалақтау арқылы бағалаймын.


2 –тапсырма

Прожектор» әдісі бойынша таныс емес сөздермен жұмыс.Әр топқа бір мәтіннен беріледі. 2 сөйлем. Менің отбасым үлкен. Анам, атам, әжем,әкем бар.Оқушылар тізбектеп оқиды ,топта жұмыстанады

  • Бір оқушы оқып жауап береді.

  • Сол сөзді таныс емес оқып айтады. 3 тілде қайталайды. Отбасы Семья famile

Бағалау критерийлері: Сөйлемді буынға бөліп дұрыс оқиды

Таныс емес сөздің астын сызып,жауап береді.

Бағалау

Смайлик көрсету арқылы бағалаймын.




«Есте сақта» Тәуелдік жалғауы -ым, ім,м 2-тапсырманы бірге қайталату.

Менің атам

Сенің атаң

Оның атасы Бұл-менің сіңлім.

Бұл-менің қарындасым

Ата-менің атам,

Әже-менің әжем

Бағалау критерийлері: тәуелдік жалғауын түсінеді

Жалғанатын жалғауды айырады.

Бағалау: Смайлик арқылы бағалаймын.


3. тапсырма

Үлгі бойынша айт. Әр оптан 1 оқушыдан шығып жауап береді. Тақтадағы суретті көрсетеді: Бұл-менің анам. Оның аты-Маржан

Бағалау критерийлері: Сөйлемді дұрыс оқиды

Сұраққа жауап беру үшін, өзінің анасының атын атайды

Бағалау: Әр топ бірін-бірі бағалайды.







4тапсырма Әр топ берілген сурет бойынша өз отбасының суретін көрсетеді.бір-біріне жалғау арқылы

5.«Постер құру» оны тақтаға шығып қорғау

1 топ

2 топ

3 топ









Өздерінің және құрбыларының жұмыстарын бағалайды.

«Белгі + бағалау» әдісі бойынша.





Соңы:


Сабақтың соңында « Досыма сауал» әдісі бойынша жұптағы оқушылар бір-біріне сабақ бойынша сұрақтар қойып, кері байланыс жасайды. Жұптағы оқушылар бір-бірін бағалайды.



Қосымша ақпарат



Саралау: оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?


Пәнаралық байланыс: Сабақ сурет сабағы ,математика сабағы музыка сабақтарымен байланысып жатты. Денсаулық және қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)










Рефлексия


Осы сабақ жоспарын құру үшін маған е өзге пән мұғалімдерінің кеңесі қажет болды \ Музыка піәнінің/ Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына кері әсер етпеді Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта алды Осы сабақ барысында НИМ құндылықтарын дамытуға мүмкіншілік болды

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқуға қатысты)


1.


2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (Оқыту мен оқуға қатысты)


1.


2.



Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.


2.














































Та....та,



...алам,



отыр....ыш,



...арындаш,

..шіргіш,

о...у,

..же,.

...шқыш,

...йрек.



Менің отбасым

Менің отбасым үлкен. Отбасымда анам, атам, әжем,әкем бар.





Менің отбасым

Менің отбасым үлкен. Отбасымда анам, атам, әжем,әкем бар.





Менің отбасым

Менің отбасым үлкен. Отбасымда анам, атам, әжем,әкем бар.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Конспект, план работы по казахскому языку "Менің отбасым"

Автор: Жумагазиева Гульназ Жанболатовна

Дата: 07.01.2017

Номер свидетельства: 376305


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства