kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект уроку з предмету Основи здоров'я у 4 класі з теми "Дорожні знаки"

Нажмите, чтобы узнать подробности

В даній публікації вміщено конспект уроку з предмету основи здоров'я з теми "Дорожні знаки"  ***************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект уроку з предмету Основи здоров'я у 4 класі з теми "Дорожні знаки" »

Аксьонова Г.В. Групи дорожніх знаків


19.02.14. Групи дорожніх знаків

Мета.

Навчальна: Продовжувати ознайомлення учнів з дорожніми знаками та їхніми групами, місцем встановлення.

Розвивальна: Розвива­ти увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на ву­лицях міста за допомогою дорожніх знаків, розпізнавати їх.

Виховна: Виховувати обережність, культуру поведінки на вулицях міста та околицях.

Обладнання. Магнітна дошка, настінні дорожні знаки, таблички з назвами груп, кросворд, робочий зошит «Основи здоров’я. 4 клас», кольорові олівці, таблиці, картки для гри, відеопрезентація.

Тип уроку: комбінований.



ХІД УРОКУ



І. Організаційний момент.

Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Будем пацювать старанно,

Щоб почути у кінці,

Що в четвертім нашім класі

Діти – просто молодці!



ІІ. Повторення вивченого матеріалу.



  1. Робота над індивідуальними картками.

Варіант 1

  1. За допомогою стрілок «збери» правила для пасажирів.

Під час руху транспорту спереду.

Коли підходить тролейбус не стій на східцях, не намагайся сісти

Трамвай обходь першим.

2. Підкресли правильні твердження.

Дітям дозволяється ходити по залізничній колії. Не можна стояти на краю платформи або перону. Через шлагбаум потрібно перелазити. Поїзд можна зупинити миттєво.

3. Підпиши малюнки.

Варіант 2.

1. За допомогою стрілок «збери» правила для пасажирів.

На зупинках не повертайся ззаду.

Автобус обходь стій на зупинці.

Очікуючи на транспорт, спиною до транспорту.

  1. Підкресли правильні твердження.

Очікувати на поїзд слід на краю платформи. Бажано висовуватися з вікон під час руху поїзда. Корисно грати в рухливі ігри на залізничній платформі. У вагоні метро не слід притулятися до дверей.

  1. Підпиши малюнки.













2. Тест із взаємоперевіркою:

  1. Як позначаються пішохідні переходи?

а) знаком «Страус»;

б) знаком «Зебра»;

в) знаком «Поні»

  1. Як рухатись тротуаром?

а) дотримуватися правого боку;

б) дотримуватися лівого боку;

в) дотримуватися центру.

  1. Де на проїзній частині можна перечекати потік машин?

а) на будь-якій частині дороги;

б) біля узбіччя;

в) на «острівці безпеки».

  1. Як обходити автобус, тролейбус, автомобіль?

а) попереду;

б) швидко перебігати;

в) позаду.

  1. У заміській зоні, де немає тротуару, як рухатися пішоходу?

а) назустріч транспорту;

б) посередині дороги;

в) вздовж руху транспоту.

  1. Якщо на перехресті працюють і світлофор, і регулювальник, чиї сигнали головні? а) світлофора;

б) регулювальника;

в) не звертати увагу ні на кого і перебігати швидко вулицю.



ІІІ. Мотивація уроку.

Відомо всім, що найдорожчий скарб людини — це її власне життя і здоров'я. Необережність на вулиці часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а й навіть життя. Тому треба всім дотримуватися певних Правил дорожнього руху. Сьогодні ми продовжуємо вивчати ці правила. Послухайте уважно вірш і назвіть тему нашого уроку.

Світ, в якому з тобою живем,

Можна по праву зрівнять з букварем.

Азбука вулиць, розкривши для нас

Дорога уроки дає повсякчас.

Ось вона, азбука — треба всю знать, —

Вздовж тротуару, глянь, знаки стоять.

Азбуку вулиць завчи до ладу,

Щоб не потрапити раптом в біду.



ІV. Оголошення теми і мети уроку.

Так, правильно. Сьогодні ми будемо говорити про дорожні знаки. Метою цього уроку буде вивчення дорожніх знаків та їхніх груп.



V. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя.

- Навіщо ж нам вивчати Правила дорожнього руху?

- Яку роль відіграють дорожні знаки у житті людини?

(Вони охороня­ють і підтримують порядок на дорогах, забезпечують без­пеку дорожнього руху).

Коли на вулицях почали їздити трамваї, автомобілі, тролейбуси, автобуси, вулицям потрібно було дати мову. На цій дорожній мові з водіями та пішоходами «розмов­ляють» вулиці усіх країн світу. Тому їх називають міжнародними. І всі вони зрозумілі водіям і пішоходам будь-якого куточку нашої планети.

Коли людина вчиться читати, їй показують букви. З букв будують слова, зі слів — речення. У дорожньої мови також є букви — знаки. Але їх не потрібно складати у слова. Один знак, одна дорожня буква означає цілу фра­зу — дорожній сигнал. Ці сигнали бувають різними. Одні попереджають водія або пішохода про небезпеку, інші — забороняють рух. Є знаки, за допомогою яких можна дізнатися, де отримують якусь послугу.

Усі дорожні знаки поділяються на групи:

  • попереджувальні знаки;

  • знаки пріоритету;

  • заборонні знаки;

  • інформаційно-вказівні знаки;

  • знаки сервісу.

(На магнітній дошці з'являються таблички з назвами груп)

А допоможе нам вивчити усі знаки фільм, який я пропоную переглянути. Будьте уважними.

  1. Перегляд відеопрезентації про групи дорожніх знаків.



Попереджувальні знаки



Як небезпека десь чекає,

Чи діти висиплять, як мак,

Дорога круто повертає —

Є попереджувальний знак.



Він всіх завжди попереджає

І пішоходів, й водіїв.

Уважним бути вимагає,

Щоб лиха хтось не натворив.



І дітям теж потрібно знати,

Які це знаки, як їх звуть.

Щоб у біду не потрапляти,

Коли лежить до школи путь.



Водій гальмує тут уважно,

Ну, а за ним його сусід.

А люди йдуть собі поважно,

Бо пішохідний перехід!



Ще більш уважним треба бути,

Як край дороги школа є.

Бо діти можуть і забути,

Що цілий ряд машин снує.



А тут хлопчина може мчати,

І зразу, може, не збагне.

Тут треба теж пригальмувати,

І лихо хлопчика мине.



А ось і інша небезпека —

Хто знає, що в собі таїть?

Обвал дороги недалеко?

Чи впало дерево й лежить?



Усе, звичайно, може бути:

Аварія чи кавардак.

Не можна і на мить забути

Цей попереджувальний знак



В житті тобі все буде ясно,

Пройдеш сміливо скрізь завжди,

Якщо ти вивчиш знаки вчасно,

Тоді не трапиться біди.



Заборонні знаки

Круглі знаки, наче очі,

У червонім обідку.

Видно вдень і серед ночі

Через строгість ось таку.



Що вони забороняють,

Те й позначено на них.

Серединку білу мають

І стосуються усіх.



Хоч малий — спинити в змозі!

Зрозумійте, діти, суть:

Якщо я є на дорозі —

Мотоцикли не пройдуть.



Недалеко і до лиха,

Ця дорога смерть несе.

На велосипеді їхать

Заборонено, і все.



Я кричу, я заявляю

Всім, хто хоче довго жить.

Строго я забороняю

Пішоходам тут ходить!



Знак оцей — пересторога,

Дуже добре треба знать.

Тут кінчається дорога —

Заборонено в’їжджать!

Кожен хай запам’ятає,

Знаків значно більше є.

Кожен щось забороняє

Й має значення своє.



Наказові знаки

Хто мене впізнав, скажіть!

Я такий чудовий!

Тут спокійно всі ходіть,

Знак я наказовий!



Я існую лиш для тих,

Хто пішечком ходить.

І спиню проїжджих всіх,

Щоб вам не зашкодить.



Транспорт стане, не пройде,

Коли я на місці.

Я для тих, хто пішки йде,

Й велосипедистів.



Інформаційно-вказівні знаки.

Ці знаки повідомляють про розташування на дорогах різних об’єктів. Інформаційно-вказівні знаки – наші помічники. Вони підказують, де буде перехід,







яка відстань до вашого села або міста, де зупинка автобуса, тролейбуса, трамвая.







Знаки сервісу.

Слово сервіс означає «обслуговування». Ці знаки приємні для ока водія і пасажира. Вони сповіщають про послуги, які можна отримати в дорозі: цей знак вкаже, що неподалік знаходиться лікарня, станція технічного обслуговування автомобіля,







автозаправна станція, туалет, ресторан або їдільня, де можна перекусити,







або просто відпочити від довгої дороги.









Знаки пріоритету.

Ці знаки вказують, яким транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі, треба дати перевагу.







Дати дорогу. Проїзд без зупинки заборонено. Головна дорога.



  1. Фізкультхвилинка (музична).



VI. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Гра «Розсели знаки».

Перед кожним учнем листок, на якому підписані групи дорожніх знаків та їх назви, а також самі знаки. Діти повинні наклеїти кожний знак у відповідну клітинку. Після того, як діти впораються із завданням, вивісити таблицю із правильними відповідями.

  1. Робота з підручником с. 114 (Розділ «Інформаційні таблички»)



  1. Робота у зошитах з друкованою основою (с.48 – розставити дорожні знаки відповідно їх призначення на місцевості )



  1. Бліц-опитування.

    1. Місце, де на вахті стоїть міліціонер? (Пост ДАІ)

    2. Дуже хочеться їсти. Який ми шукаємо знак. (Ресто­ран або їдальня)

    3. Який знак вас напоїть? (Питна вода)

    4. Ніч... Зупинитися б на відпочинок. Але де? Хто ска­же? (Місце відпочинку)

    5. Людина, яка їде у транспорті. (Пасажир)

    6. До якої групи належать знаки, схожі на червоне око світлофора? (Заборонні)

    7. Людина, яка іде по тротуару. (Пішохід)

    8. Пристрій для регулювання руху транспорту і пішо­ходів. (Світлофор)



VІI. Підсумок уроку.

  1. За допомогою чого здійснюється регулювання до­рожнього руху?

  2. На скільки груп розподілені дорожні знаки? Назвіть ці групи.

  3. Відгадування загадок:

Два колеса і дві педалі —

Лечу вперед в безмежні далі,

та з рук руля не випускаю,

Бо правила дорожні знаю.

(Велосипед.)

Ось такі в нас чудеса —

Є чотири колеса,

Хатка йде собі сміливо

Хочеш — вправо, хочеш — вліво.

Хочеш — в ліс чи до ріки,

Що за хатка, дітлахи?

(Автомобіль.)

Наче пташка, він летить,

Але всім на лихо,

Він реве, тріщать, кричить,

Бо не може тихо.

Є два колеса у нього,

Сила й швидкість також є.

Швидко мчить він по дорогах,

Має ім’ячко своє.

(Мотоцикл.)

Як колір міняю — когось зупиняю.

То пішоходів, а то водіїв.

Хто відгадати загадку зумів?

(Світлофор.)

Не говорить, а мовчить,

Тихо — нищечком вісить.

При дорозі на стовпі,

А розкаже все тобі.

Де спинитись, де звернути,

Де поїсти, де здрімнути.

Хто ж оце такий мастак?

(Придорожній добрий знак.)

Він красивий, кольоровий.

Має зір такий чудовий,

Перехрестя регулює,

Ще й права свої диктує.

Хто це, діти?

(Регулювальник)

  1. А завершити наш урок хочу віршем:

Ми живемо в суспільстві людському.

Так багато є правил у ньому.

Знати правила ці треба, друже,

Та й виконувать добре їх дуже.

Правило — це є вимога єдина,

Ну, а ти у суспільстві — людина!

А тепер тобі стало вже ясно —

Всі вимоги виконувать вчасно!

Хай засвоїть твоя головаіка

В нашій мові чарівні слова.

І знання запасай на майбутнє —

Для людини це сила могутня.

А здоровим щоб буть силі й духу,

Треба знати ще й правила руху.

Хоч питання це дуже складне,

Але знай, що життя в нас одне.

Неповторне: як втратиш — не буде,

Будуть інші сміятися люди,

Будуть інші співати пісні,

Зорі будуть стрічать росяні.

А щоб цього не сталось ніколи,

Ми підемо до нашої школи.

Набирайся і сили, і духу —

Вивчи вправно Правила Руху.



VІІI. Оцінювання роботи учнів на уроці.









Варіант 1

  1. За допомогою стрілок «збери» правила для пасажирів.

Під час руху транспорту спереду.

Коли підходить тролейбус не стій на східцях, не намагайся сісти

Трамвай обходь першим.

2. Підкресли правильні твердження.

Дітям дозволяється ходити по залізничній колії. Не можна стояти на краю платформи або перону. Через шлагбаум потрібно перелазити. Поїзд можна зупинити миттєво.

3. Підпиши малюнки.





Варіант 2.

1. За допомогою стрілок «збери» правила для пасажирів.

На зупинках не повертайся ззаду.

Автобус обходь стій на зупинці.

Очікуючи на транспорт, спиною до транспорту.

  1. Підкресли правильні твердження.

Очікувати на поїзд слід на краю платформи. Бажано висовуватися з вікон під час руху поїзда. Корисно грати в рухливі ігри на залізничній платформі. У вагоні метро не слід притулятися до дверей.

  1. Підпиши малюнки.









Групи дорожніх знаків:

  • попереджувальні знаки;

  • заборонні знаки;

  • інформаційно-вказівні;

  • знаки сервісу;

  • знаки пріоритету.



























попереджувальні знаки

«Залізничний переїзд із шлагбаумом»






«Пішохідний перехід»


«Діти»


заборонні знаки

«Рух на велосипедах заборонено»






«Рух пішоходів заборонено»


«В'їзд заборонено»


інформаційно-вказівні знаки

«Доріжка для пішоходів і велосипедистів»






«Доріжка для пішоходів»


«Пішохідний перехід»


знаки сервісу

«Ресторан або їдальня»







«Туалет»


«Лікарня»


знаки пріоритету

«Головна дорога»







«Проїзд без зупинки заборонено»


«Дати дорогу»


попереджувальні знаки

«Залізничний переїзд із шлагбаумом»






«Пішохідний перехід»


«Діти»


заборонні знаки

«Рух на велосипедах заборонено»






«Рух пішоходів заборонено»


«В'їзд заборонено»


інформаційно-вказівні знаки

«Доріжка для пішоходів і велосипедистів»






«Доріжка для пішоходів»


«Пішохідний перехід»


знаки сервісу

«Ресторан або їдальня»







«Туалет»


«Лікарня»


знаки пріоритету

«Головна дорога»







«Проїзд без зупинки заборонено»


«Дати дорогу»












7



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Конспект уроку з предмету Основи здоров'я у 4 класі з теми "Дорожні знаки"

Автор: Аксьонова Ганна Василівна

Дата: 22.06.2014

Номер свидетельства: 107751


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства