kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект уроку з основ здоров'я на тему: "Повноцінне здорове харчування"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета уроку: Формувати в учнів знання про основи повноцінного харчування як обов’язкової умови збереження і зміцнення здоров’я. Хід уроку: І.Організація класу. Ось дзвінок нам дав сигнал – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Абетку харчування вивчати починаймо. Девіз уроку: Думати – колективно! Діяти – оперативно! Сперечатись – доказово! Гра «Так чи ні». Клас готовий працювати? (Так) Продукти харчування вивчати? (Так) На групи їх розкладати? (Так) Вчасно руку піднімати? (Так) Вміло в групах працювати? (Так) Загадки й кросворди розгадати? (Так) Молодці діти! Я дуже рада, бо почула від вас усі позитивні відповіді. Я впевнена, що всі завдання ми успішно виконаємо. ІІ. Актуалізація опорних знань. (Драматизація казки) «Суперечка друзів». Автор: В одному незвичайному царстві, у казковій державі жили-були нерозлучні друзі Білок, Жирок та Вуглеводик. Якось друзі посперечалися між собою, хто з них найважливіший. Білок. (Гордо.) Я найважливіша. Я потрібна як будівельний матеріал для організму. Без мене не утворюються нові клітини, а коли нема росту – нема життя. Жирок. Я теж потрібен організму. Якщо мене немає, організм не отримає тепла, вистигне і помре. Вуглеводик. Усе в світі створено руками людини: одяг і взуття, їжа і телевізор, все зроблено її працею. І якщо мене не буде, організм не рухатиметься, людина не буде жити. Організм. (Почувши це.) Будинок складається з блоків, перекриттів, цементу і цегли, віконних і дверних рам; і якщо не буде хоч одної деталі, будинок зруйнується. Ось так і я. Всі ви для мене потрібні: Білок, Жирок і Вуглеводик. Завдяки вам я росту, живу, працюю і навчаюсь. (Подарунок кошиків з овочами) ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. - Як ви думаєте, про що ми будемо сьогодні вести розмову на нашому занятті з «Абетки харчування»? - Так, яке значення мають білки, жири і вуглеводи для організму людини. ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу. 1.Робота з планшетами. (запитання) - З чого роблять узвар? - Про яку ягоду ведеться у відеоуроці? - Для чого людини потрібні жири? 2. Гра «Загрузи вагончики» (інтернет-гра) + дошка (повторення) 3.Гра Трансформери» (повторення правил роботи в групах) - Група «Вуглеводів» - розгадує кросворд. - Група «Білки» - домальовує продукт (гра «Шеф-кухар») отримує аркуш паперу, на якому домальовує малюнок за поданим фрагментом ліній таким чином, щоб отримати якусь їжу. - Група «Жирів» - викладає пазли. 4. Літературна вікторина «Які з вітамінів є в продукті?» 1.Чим пригощала Лисичка свого приятеля Журавля? (каша – вуглеводи) 2.Без чого борщ не сядеш їсти? (без хліба – вуглеводи) 3.Що так старанно тягли із землі дід, баба, внучка, собака, кіт, мишка? (ріпку – вуглеводи) 4.Що приготувала Машенька для того, щоб потрапити додому? (пиріжки – вуглеводи) 5.Яка улюблена страва Карлсона? (варення – вітамін С) 6. Що полюбляє кіт Матроскін? (молоко –білок) 7. Скажіть, в якій казці всі герої – овочі і фрукти? («Пригоди Цибуліно» – вуглеводи) 8. Що знесла курочка Ряба? (яйце –білок) 9. Що Лисичка скидала з воза? (рибу – білок) V. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Гра «Хто більше знає прислів’я про здоров’я». Ближче до кухні - повніше шлунок. Смачна їжа для людей стриманих. Здоров’я більш варте як багатства. Здоров’я маємо – не дбаємо, а стративши – плачемо. Той здоров’я не цінить, хто хворий не був. Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий. Бережи честь змолоду, а здоров'я під старість. Було б здоров'я — все інше наживем. В здоровому тілі — здоровий дух. VІ. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон». ? Чого навчились на уроці? ? Що нового ви дізналися? ? Для чого людині потрібно їсти? ? Якою має бути їжа? Діти, пам’ятайте! Нема більшого багатства, як здоров’я ваше. На радість всім – і тату, й мамі ростіть усі здорові й гарні.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект уроку з основ здоров'я на тему: "Повноцінне здорове харчування" »

Тема уроку: Повноцінне здорове харчування (закріплення).

Мета уроку: Формувати в учнів знання про основи повноцінного харчування як обов’язкової умови збереження і зміцнення здоров’я.

Хід уроку:

І.Організація класу.

Ось дзвінок нам дав сигнал –

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Абетку харчування вивчати починаймо.

Девіз уроку:

Думати – колективно!

Діяти – оперативно!

Сперечатись – доказово!

Гра «Так чи ні».

Клас готовий працювати?

(Так)

Продукти харчування вивчати?

(Так)

На групи їх розкладати?

(Так)

Вчасно руку піднімати?

(Так)

Вміло в групах працювати?

(Так)

Загадки й кросворди розгадати?

(Так)

Молодці діти! Я дуже рада, бо почула від вас усі позитивні відповіді. Я впевнена, що всі завдання ми успішно виконаємо.

ІІ. Актуалізація опорних знань. (Драматизація казки)

«Суперечка друзів».

Автор: В одному незвичайному царстві, у казковій державі жили-були нерозлучні друзі Білок, Жирок та Вуглеводик. Якось друзі посперечалися між собою, хто з них найважливіший.

Білок. (Гордо.) Я найважливіша. Я потрібна як будівельний матеріал для організму. Без мене не утворюються нові клітини, а коли нема росту – нема життя.

Жирок. Я теж потрібен організму. Якщо мене немає, організм не отримає тепла, вистигне і помре.

Вуглеводик. Усе в світі створено руками людини: одяг і взуття, їжа і телевізор, все зроблено її працею. І якщо мене не буде, організм не рухатиметься, людина не буде жити.

Організм. (Почувши це.) Будинок складається з блоків, перекриттів, цементу і цегли, віконних і дверних рам; і якщо не буде хоч одної деталі, будинок зруйнується. Ось так і я. Всі ви для мене потрібні: Білок, Жирок і Вуглеводик. Завдяки вам я росту, живу, працюю і навчаюсь.

(Подарунок кошиків з овочами)

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

  • Як ви думаєте, про що ми будемо сьогодні вести розмову на нашому занятті з «Абетки харчування»?

  • Так, яке значення мають білки, жири і вуглеводи для організму людини.

ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу.

1.Робота з планшетами. (запитання)

- З чого роблять узвар?

- Про яку ягоду ведеться у відеоуроці?

- Для чого людини потрібні жири?

2. Гра «Загрузи вагончики» (інтернет-гра) + дошка (повторення)

3.Гра Трансформери» (повторення правил роботи в групах)

- Група «Вуглеводів» - розгадує кросворд.

- Група «Білки» - домальовує продукт (гра «Шеф-кухар») отримує аркуш паперу, на якому домальовує малюнок за поданим фрагментом ліній таким чином, щоб отримати якусь їжу.

- Група «Жирів» - викладає пазли.

4. Літературна вікторина «Які з вітамінів є в продукті?»

1.Чим пригощала Лисичка свого приятеля Журавля? (каша – вуглеводи)

2.Без чого борщ не сядеш їсти? (без хліба – вуглеводи)

3.Що так старанно тягли із землі дід, баба, внучка, собака, кіт, мишка? (ріпку – вуглеводи)

4.Що приготувала Машенька для того, щоб потрапити додому? (пиріжки – вуглеводи)

5.Яка улюблена страва Карлсона? (варення – вітамін С)

6. Що полюбляє кіт Матроскін? (молоко –білок)

7. Скажіть, в якій казці всі герої – овочі і фрукти? («Пригоди Цибуліно»вуглеводи)

8. Що знесла курочка Ряба? (яйце –білок)

9. Що Лисичка скидала з воза? (рибу – білок)

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Гра «Хто більше знає прислів’я про здоров’я».

Ближче до кухні - повніше шлунок.

Смачна їжа для людей стриманих.

Здоров’я більш варте як багатства.

Здоров’я маємо – не дбаємо, а стративши – плачемо.

Той здоров’я не цінить, хто хворий не був.

Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий.

Бережи честь змолоду, а здоров'я під старість.

Було б здоров'я — все інше наживем.

В здоровому тілі — здоровий дух.

VІ. Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон».

  • Чого навчились на уроці?

  • Що нового ви дізналися?

  • Для чого людині потрібно їсти?

  • Якою має бути їжа?

Діти, пам’ятайте! Нема більшого багатства, як здоров’я ваше. На радість всім – і тату, й мамі ростіть усі здорові й гарні.



9



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Конспект уроку з основ здоров'я на тему: "Повноцінне здорове харчування"

Автор: Сехіна Оксана Григорівна

Дата: 19.02.2015

Номер свидетельства: 176124


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства