Тема. Звук [ б], буква « бе». Відпрацювання літературної вимови слів
зі звуком [ б].
Мета : познайомити учнів зі звуком [ б] та буквою, що його позначає, формувати вміння правильно вимовляти цей звук в кінці слова та складу, виділяти його зі слів; удосконалювати навички читання, розвивати вміння робити звуковий аналіз слів, збагачувати словниковий запас слів, виховувати допитливість.
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Діти. До нас на урок завітали гості. Давайте з ними привітаємось.
Учень :
Ми вам раді, любі гості
І вітаєм щиро вас
І запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас.
- Давайте згадаємо наш девіз: « Геть з дороги,наша лінь ! Не заважай трудитись! Не заважай учитись!
ІІ. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
- Відгадування загадки
– Сьогодні до нас на урок завітав казковий герой. Хто саме, ви здогадаєтесь, відгадавши загадку:
Зроблений він із поліна,
Його подруга Мальвіна.
( Буратіно)
- Який перший звук у цьому слові?
- Який він: голосний чи приголосний ?
- - Доведіть.
- Який звук схожий за вимовою? ([ п])
- Чим вони відрізняються?
- Вправи на диференціацію звуків [ б] і [ п]
- Чітко промовте звук [ б] чи [ п] в словах:
Виріс в лісі білий гри. .А Петро хворий на гри. .
У собаки гострий зу. . На обід в нас буде су. .
Насадили в парку ли. . Хлопці наловили ри. .
- Звуковий аналіз слова Буратіно
- Розрізнення слів зі звуком [ б ]
- У Буратіно сьогодні День народження. Тато Карло дозволив йому запросити гостей. Давайте подивимось, хто завітав до Буратіно і допоможемо йому зустріти гостей: якщо у назві цього героя є звук б, будемо зустрічати його глибоким поклоном, а якщо немає – будемо злегка присідати. ( Презентація)
- Гра « Святковий обід Буратіно»
Буратіно вирішив пригостити друзів смачними стравами, але лише тими, в назвах яких є звуки [б] чи[ б]. Давайте допоможемо йому скласти меню. ( Презентація)
- Знайомство з буквами Бб. Аналіз структури малої та великої літер.
На День народження всі приходять з подарунками, і Мальвіна вирішила подарувати Буратіно літеру, з якої починається його ім’я. Це буква « бе».
- Порівняйте велику та маленьку літери. З яких елементів вони складаються?
- Пальчикова гімнастика.
- Друкування букв Бб.
- Розвиток читацьких навичок.
Щоб на святі було не нудно, кожен з гостей підготував завдання. Виконавши їх, ми дізнаємось, що подаруємо Буратіно ми з вами.
Завдання від Колобка : прочитати склади з буквою б.
Завдання від Кота у чоботях:прочитати слова, що зникають, знайти зайве.
Завдання від оленятка: прочитати напівприкриті слова. Прочитати слова з буквою б.
- Робота в групах.
Баба Яга, Чебурашка та Білосніжка теж підготували завдання, але їх
багато і вони складні. Щоб встигнути впоратись до кінця уроку , ми поділимося на групи.
І група: вставити пропущені літери.
б.лка б.нт
б.нт з.бри
б.лка зубр.
ІІ група: скласти із складів слова.
ба бан
би ран
ка нан
ба чок
- Яке слово має кілька значень?
- Яке слово зайве?
ІІІ група: « розшифрувати» слова.
Бавер, ремеза, бемотге, тибіг
- Яке слово зайве? Чому?
- Робота над текстом.
Чути гавкіт собаки.
- Це песик Бім. Він загубився. Його теж подарували. А кому ми дізнаємося, прочитавши текст « Великі друзі» у Букварі на ст.79.
1.Читання тексту вчителем
2. Читання учнями пошепки.
3. Читання « Дощиком»
4.Перевірка сприймання
5. Виконання завдання за змістом тексту ( Презентація)
Купи подарунку
Попросив песика
Зрадів собаку
Назвав онук
- Що означають слова і стовпчика?( дію) ІІ стовпчика ? ( предмет)
- \ Поєднайте слова у пари.
ІІІ. Підсумок уроку
Гра « Додай слівце» або « Так чи ні» ( За допомогою сигнальних карток)
Рефлексія