kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока познание мира "Отбасы ж?не ту?ан туыс?андар"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Данная разработка урока составлена для учащихся 1-го класса по теме "Отбасы". Рассмотрены все этапы урока по технологии "Степ бай степ". Рассмотрена деятельность учеников и учителя на уроке. Использована  интерактивная доска, наглядное пособие, разноуровневые задания.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«конспект урока познание мира "Отбасы ж?не ту?ан туыс?андар" »

Сабақтың тақырыбы[email protected]Сабақтың мақсаты:

1. Отбасының мән мағынасы жайлы түсінік беру,туыстық атауларды меңгерту, Жеті ата ұғымын түсіндіру және отбасындағы міндеттері жайлы айту.

2. Өз отбасы жайлы айта білуге үйрету.

3. Өз отбасын құрметтеуге ,туыстарын сыйлауға және аталарын ардақтауға тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер,тірек кесте,интер белсенді тақта, ағаш суреті, отбасы фотолары.


Сабақтың әдіс-тәсілі: орталықтарда жұмыс істеу, жеке, ұжымдық, жұппен, топпен.


Технология: «Step by step»







С а б а қ т ы ң б а р ы с ы:

Сабақтың кезеңдері

Кезеңдердің мақсаты

Жұмыс түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ескерту

І. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

ұжымдық

Амандасу.

-Балалар, бір-бірімізге сабақта сәттілік тілейік.

Амансың ба,Алтын күн

Амансың ба аспаным

Амансың ба достарым,

Сендерді көрсем қуанам


(Бір-біріне сәттілік тілеу)

1 мин

ІІ. Қызығушылықты ояту

Оқушылар-дың қызығушылы-ғын ояту, сабақтың тақырыбын ашу.


мақсатпен танысу

Ұжымдық



жеке

Интер белсенді тақтадан отбасы туралы суреттер көрсету.

  • Ал,енді мына сөзжұмбақты шешу арқылы сабақ тақырыбын шығару.

  • 1.Мерекелік дастарханға кімдер келеді?

  • 2.Әкеңнің әкесі кім?

  • 3.Әпкемнен кейінгі ұл бала әпкеме кім болады?

  • 4.Дүниедегі ең асыл адам кім?

  • 5.Әпкемнен кейінгі қыз бала әпкеме кім болады?

  • 6.\Жездем,жеңгем,нағашым,тәтем\Осы сөздерді бір сөзбен қалай атаймыз?

  • Ал, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай ?

  • Сабақтың тақырыбы Отбасы және туған туыстар.

  • Бүгін нені білгілерін келеді?

\Мақсат қою\





1.Қонақ

2.Ата

3.Бауыр


4.Ана

5.Сіңлі


6.Туыс



  • Отбасы және туған туыстар.

1.Отбасы деген не?

2.Отбасы мүшелерімен танысу,туыстық атауларды үйрену.

3.Отбасы шежіресін құру және жеті атасын білу.

4.Отбасын сүюге ондағы адамдарды сыйлауға тәрбиелеу.

5 мин

ІІІ. Мағынаны тану

Білімдерін кеңейту, негізгіні таңдау, берілген тапсырмаларды өздігінен жұппен, топпен, жеке орындау

Орталықтарда жұмыс

Бүгінгі сабақта біз белсенді орталықтарда топпен жұмыс жасаймыз

- Алдымен орталықтарда жұмыстың тәртібін есімізге түсірейік

І. «Дүниетану» орталығы

ІІ. «Өнер» орталығы

ІІІ. «Сен білесің бе?» орталығы

Әр орталықтан кейін өз көңіл-күйін белгілеу

Спикерлерге маршруттық кітапшаларды беру.


  • Бір-бірін тыңдау;

  • Шуламау;

  • Көршіден сұрап, содан кейін мұғалімнен.

  • Белсенді қатысу.

(Әр топта спикерді таңдау)


Спикерлер топтағы балаларға тарату

Әр орта-лыққа

7 мин


ІҮ. Рефлексия

Алған білімдерін қорытынды-лау


  • Ал, балалар бүгін нені білдік?

  • Бүгінгі сабақта қандай жаңалық алдыңдар?

  • Әр топтан жасаған жоба –сызбасын қорғау

  • Сендерге қай орталық ұнады? Неліктен?

  • Қандай қорытынды шығаруға болады?

  • Біз бүгін белсенді орталықтарда да ынтымағымыз жарасып,ұйымшыл жұмыс жасадық.Енді бүгінгі сабағымызды тест арқылы тексерейік.

  • Спикерлер топтағы балаларды бағалау.

Балалардың білімдерін тест арқылы тексеру.

Оқушылардың жауабы










Әр оқушы тест сұрақтарына жауап береді

10 мин








Қосымша №1 (маршруттық парақ)

«Дүниетану» орталығы


  1. Оқулықтағы мәтінді түсініп оқып, есімге байланысты түсіндірме сөздік пайдаланып түсініксіз сөздермен таныс.

  2. Сызбаны толтыр.

  3. Өз көңіл-күйіңді көрсет:

  • Түсінікті, қызықты - қиналдым


  • түсініксіз


жеке жұмыс

«Сен білесің бе?» орталығы


  1. Отбасы шежіресі туралы мәліметпен танысып, берілген ағашқа өз отбасыңның суреттерін жабыстырып,шежіре ағашын құрастыр.Қажет болса,түсіндірме сөздікті пайдалан.

  2. Өз көңіл-күйіңді көрсет:

  • Түсінікті, қызықты - қиналдым


  • түсініксіз



жеке жұмыс

«Өнер» орталығы

  1. Берілген отбасылық дәстүрлерлердің ішінен өздеріңе ұнаған дәстүрді таңдап,көрініс көрсет.

  2. Өз көңіл-күйіңді көрсет:


  • Түсінікті, қызықты - қиналдым


  • түсініксіз


топпен жұмыс


Тесттің кілті

1. В

2. А

3. В

4. С

5. А

6. А



Бағалау парағы:

0 – қате –«5»

1- қате – «4»

2 ,3 - қате – «3»

4,5 - қате – «2»









Үй тапсырмасы:

  • Отбасы туралы эссе жазу;

  • Отбасы туралы мақал- мәтелдер жаттау.























? !

Азамат – нағыз жігіт,ер, жігіт

Ілияс – алланың сүійкті адамы

Думан - той, қуаныш

Даниял – арабша дарынды дегенді білдіреді

Әділжан – әділ, адал, шыншыл

Ділназ – парсыша жаны таза

Дамира – түрікше бейбітшілік болсын дегенді білдіреді

Арайлым – күнің арайлы болсын деген

Әмина –адал,сенімді,сәтті

Құрбанжан – құрбан мерекесіне байланысты


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
конспект урока познание мира "Отбасы ж?не ту?ан туыс?андар"

Автор: Карасартова Айнур Токеновна

Дата: 09.04.2015

Номер свидетельства: 199232


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства