kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока познание мира " Буна?денелілер "

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Буна?денелілер  

Сынып: 1

Мерзімі: 14 наурыз, 2014 жыл

Саба?ты? ма?саты: Буна?денелілер туралы ма?л?маттар беру, оларды? т?рлерін, тіршілігін, мекендеу ортасын білу, ?сімдікке келтіретін пайдасы мен зиянын аны?тау.

Міндеттері:

- ал?ан білімін ?алыптастырады;

- шы?армашылы? ?абілетін дамытады; 

- таби?атты ?ор?ау?а т?рбиеленеді;

Табыс критерийлері:. ойларын айтады, пікірлеседі, топтастырады, орта? шешім ?абылдайды.

Саба?ты? т?рі: жа?а саба?

Саба?ты? ?діс-т?сілдері:

О?ыту формалары: жеке, ж?пты?, топты?

К?рнекілік: интербелсенді та?та, проектор, компьютер, суреттер, ?а?аз А-3,фломастер, флипчарт, фотоаппарат

Сілтеме: д?ниетану о?улы?ы, интернет  сайты

К?тілетін н?тиже:буна?денелілерді? т?рлерін ажыратады, пайдасы мен зиянын біледі,тіршілік ортасы жайлы ??гімелейді

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока познание мира " Буна?денелілер " »

Сабақтың тақырыбы: Бунақденелілер

Сынып: 1

Мерзімі: 14 наурыз, 2014 жыл

Сабақтың мақсаты: Бунақденелілер туралы мағлұматтар беру, олардың түрлерін, тіршілігін, мекендеу ортасын білу, өсімдікке келтіретін пайдасы мен зиянын анықтау.

Міндеттері:

- алған білімін қалыптастырады;

- шығармашылық қабілетін дамытады;

- табиғатты қорғауға тәрбиеленеді;

Табыс критерийлері:. ойларын айтады, пікірлеседі, топтастырады, ортақ шешім қабылдайды.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Оқыту формалары: жеке, жұптық, топтық

Көрнекілік: интербелсенді тақта, проектор, компьютер, суреттер, қағаз А-3,фломастер, флипчарт, фотоаппарат

Сілтеме: дүниетану оқулығы, интернет сайты

Күтілетін нәтиже:бунақденелілердің түрлерін ажыратады, пайдасы мен зиянын біледі,тіршілік ортасы жайлы әңгімелейді

Ойлау

деңгейі

Сабақтың барысы

Уақыт

Оқып үйренудің

мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Ұйымдас

тыру кезеңі

2 мин


«Тірі табиғат» туралы бейне фильм көрсету,

- Не көрдіңдер?


- Қандай топқа жатады?

-Ал, қалғаны қандай топқа жатады деп ойлайсыңдар?

-Жәндіктердің дене бітімін сипаттаңдар.

-Ендеше, бүгінгі тақырыбымыз бұл-бунақденелілер тобы.





-көгершін,құмырсқа,жылан, балық,қасқыр,ара,торғай,гүл,ағаш.

-өсімдік, құс, қосмекенді, балық

-ара, құмырсқа, көбелек

-жәндіктер?

-аяқтары,басы бар,денесі бунақ болады.

Білу


АКТ, ОЖТ,ОүБжОБ

5мин

Ақпаратты еске түсіру

  • Бунақденелілердің түрлерін, мекенін, пайдасы мен зияны туралы не білетінімізді ортаға саламыз.


  • Бағалау дескрипторлары:

  • бунақденелілердің түрлерін, мекенін ажырата алады

  • ойларын айта алады

Бунақденелілер





-әр топ бунақденелілер туралы білімдерімен топта бөлісіп, сұрақтарға жауап береді.



Түсіну


СТОү

3 мин

Маңыздысын түсіну

  • Мұғалім мәтінді оқып, суреттерден неге бунақденелілер тобына жатқанын анықтайық.Екі буындыны, үш буындыны жеке теріп алыңыздар.




Бағалау дескрипторлары:

  • Дене бітімін сипаттай алады

  • Қозғалысын салыстырады

  • 2, 3 буынды жәндіктерді анықтайды



  • Әр топ мәтінді жеке оқып, жұбымен ақылдасып, топта дене құрылымының бірнеше буыннан тұратынын анықтайды. Ортақ шешім қабылдайды.




  • ара - қаңқыз

  • көбелек - қоңыз

  • шыбын - өрмекші

  • құмырсқа баскөкірек-4 жұп көкірек-3 жұп аяқ

Қолдану


СТОү, ТжДО,

ОЖЕСО

8 мин

Ретімен орналастыр.

  • «Шегіртке мен құмырсқа» мысалын оқып, негізгі ойды анықтайды.

Бағалау дескрипторлары:

  • Мәнерлептоқиды.

  • Негізгі ойды табады.

  • Рөлге бөліп, сахналайды.


  • «Шегіртке мен құмырсқа» мысалын оқып, негізгі ойы еңбекқорлық пен жалқаулық екенін анықтайды.

  • Әр топ рөлге бөліп, сахналайды.


Қолпаштау арқылы бағаланады.

Талдау

/анализ/


СТОү, ОЖТ, ОЖЕСО,

АКТ, ТжДО

10 мин

Салыстыру

  • араның, құмырсқаның пайдасы мен зиянын анықтауға тапсырма беріледі.

  • Бағалау дескрипторлары:

  • пайдасы мен зиянын анықтайды

  • ойларын дәлелдейді

  • ортақ шешім қабылдайды


  • араның, құмырсқаның пайдасы мен зиянын анықтайды.

түрі

пайдасы

зияны

ара

бал жинайды

шағады

құмырсқа

уақыт білеміз,топырақ қопсытады

шағады

шыбын

құстың асы

ауру таратады


Жинақтау

/синтез/


ОЖТ, ТжДО, СТО

10 мин

Білімдерін жинақтау

  • бунақденелілердің дене мүшесінің бөлшектерінен конструкциялауға тапсырма береді.

  • Бағалау дескрипторлары:

  • Баскөкірек, құрсақты жәндіктерді біледі

  • Бас, көкірек, құрсақты жәндіктерді біледі

  • 2 буындыда - 4 жұптан, 3 буындыда-3 жұптан барын біледі.

  • ортақ шешім қабылдайды

  • бунақденелілердің дене мүшесінің бөлшектерінен конструкциялайды.



Бағалау



ОүБжОБ, ОЖЕСО, ТжДО

5 мин

бағалау

  • Бунақденелілердің түрін, мекенін, пайдасы мен зиянын анықтап, кестеге салу

Бағалау дескрипторлары:

  • түр-сипатын біледі

  • мекенін ажыратады

Пайдасы мен зиянын анықтайды

?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Конспект урока познание мира " Буна?денелілер "

Автор: Шаланова Гульмира Тлектесовна

Дата: 03.02.2015

Номер свидетельства: 166558


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства