kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока казахского языка "?аза?стан су ?оймалары.Алматы к?лі.Жіктік жал?ауы."

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? о?ушылар де?гейіне сай.Саба?та тірек с?здер пайдалану,ойындар ?ткізіп о?ушыларды? ?ызы?ушылы?ын арттырады.Саба?та ойын элементтерін ?олдану о?ушыларды? ой белсенділігін арттырып оларды ынталандырады теориялы? білімдерін практикада ?олдану?а ?йретеді.?аза? тілі п?нін о?ытуда жа?а технологияларды? элементтерін ?олдана отырып,де?гейлеп о?ыту технологиясына ерекше к??іл б?лемін.?з саба?тарымда ?азіргі та?да?ы инновациялы? технологияларды о?ушыларды? жас ерекшелігіне ?арай та?дап ?олданамын.Ойынмен ?йымдастырыл?ан саба? балалар?а к??ілді,же?іл келеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока казахского языка "?аза?стан су ?оймалары.Алматы к?лі.Жіктік жал?ауы."»

Тексерілді:

Сабақтың тақырыбы: Қазақстан су қоймалары.Алматы көлі. Жіктік жалғауы.

Сынып: 4

Сабақтың мақсаты:

Білімділік :  оқушылардың модуль бойынша монолог, диалог арқылы ауызекі сөйлеу дағдыларын арттыру, бір-бірімен қатынасуға үйрету, тәуелдік  жалғауларын дұрыс қолдануға үйрету.

Дамытушылық: оқушылардың ой белсенділігін, сөздік қорын, сөйлеу әрекеттерін дамыту.

Тәрбиелік: табиғатты аялай білуге үйрету,табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін арттыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері:  сұрақ –жауап, аударма, түсіндіру, тыңдап түсіну, ойландыру, жаттығу, мәнерлеп оқу.

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, суреттер

Сабақтың пәнаралық байланысы: орыс тілі, дүниетану.

                                         Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі. 1.Оқушылармен амандасу.

                                          2.Кезекшімен сөйлесіп, сыныпты түгендеу.

3.Сабаққа дайындау (оқу құралдарының түгелдігін тексеру).

4.Психологиялық ахуал тудыру. Көңіл-күй шеңберінде бір –біріне тілек білдіру.

Жадыраған көңілмен

Мейірімді жүрекпен

Сабақты біз бастайық

Ақ тілекті айтайық (тілектерін айтқан соң бір-біріне түрлі-түсті стикер сыйлайды, ол стикерлерді мұғалім алдын-ала, оқушылар кабинетке кірген кезде, таратады.)

II.Үй тапсырмасын тексеру. Айтылым.

-  Қазір қандай жыл мезгілі?

-  Көктем айларын ата.

-  Қазір қандай ай?

- Бүгін қай ай?

-  Бүгін аптаның қай күні?

-  Қазір қандай сабақ?

-  Бүгін қазақ тілі нешінші сабақ?

III. Сабақтың мақсатын, барысын айту. Оқушыларды сабаққа бейімдеу.

IV. Негізгі кезең.

1.Кіріспе әңгіме.

Біз бүгін сендермен Қазақстан суқоймалары модулімен танысып жатырмыз.

Қазақстан суқоймалары туралы білімдерімізді толықтырамыз.

Ал, енді сұрақтарға жауап берейік.

1.Қазақстанда нелер көп?

2.Халық су туралы не дейді?

3.Қай теңіздің суы азайды?

4.Ауа неліктен нашарлады?

5.Есіл өзені Астананың қай жағында?

6.Есіл бойында қандай қалалар бар?

7.Есіл бойында не өседі?

8.Жайық өзенінің ұзындығы қанша шақырым?

9.Қазақстанда өзендердің атын ата.

2.Кім көп біледі? Мақал-мәтел жарысы ( слайд)

  3. Сөздік жұмысы. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым. 

1. Оқушыларға сөздерді тізбектетіп оқыту.Дұрыс айтылуын тексеру.

2. Сөздерден сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастыру.

Сөздер: «Судың  да сұрауы бар»-«И на воду есть спрос»

Кеуіп-высохнув

Тіршілік көзі-источник жизни

Оңтүстік –шығыс-юго-восток

Құяды-впадает

Кең алқапқа жайылады-разливается по всей долине

Тәулік-сутки

Құлпырады-меняется

4. Слайд-шоу. Сурет бойынша әңгімелеу.

1.Су-тіршілік көзі.

2.Есіл өзені.

3.Жайық өзені

4.Алматы көлі.(мәтінмен танысамыз)

5. Сергіту сәті.  

6. Дәптермен жұмыс. Жазылым.

Қандай грамматикалық ережелерді білдік?

Тәуелдік жалғауы туралы білімдерін тексеру.

Көл,жер  сөздеріне тәуелдік жалғауын жалғап ,тәуелдеп жаз.(1-оқушы тақтаға шығады)

2-жаттығу сандарды сөзбен жазу

7.Шалқар көлі мәтінімен танысу

8.«Кім жылдам ойыны?»

1- бағанға қатаң дауыссыздарды жинау 2 - бағанға ұяң дауыссыздарды жинау 3-бағанға жуан дауыстыларды жинау

Сұрақ: қандай дыбыстар бағанға жиналмай қалды? (Сүйкімді сөзін дыбыстық талдау жасау.)


9. Дұрыс па,бұрыс па?

- Қазақстанда өзен, көл, теңіздер аз.

+ «Судың да сұрауы бар» дейді халық.

-Есіл бойында Астана , Қызылжар қалалары жоқ.

+ Алматы көлінің орны бөлек.

V. Сабақты бекіту кезеңі. Сөйлесім.Сөзжұмбақ шешу.Сұрақ-жауап

             1.Балық                                1.Рыба

             2.аққу                                   2.Лебедь

        3.Көл                                         3.Озеро

        4.Бақа                                        4.Лягушка

     5.Жағалау                                    5.Берег

     6.Ағаш                                         6. Дерево

VI.Рефлексия.

-  Не істедік?

-Не ұнады?

- Нені білдік?

 

VII.Бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру. Бурабай көлі мәтінді түсініп оқы.

Сөзжұмбақ құрастырып келу




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Конспект урока казахского языка "?аза?стан су ?оймалары.Алматы к?лі.Жіктік жал?ауы."

Автор: Дакешева Зфура Абсалыковна

Дата: 04.01.2016

Номер свидетельства: 272047


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства