В.0. Сухомлинський «Кінь утік...».
Мета: сприяти засвоєнню головної теми оповідання; удосконалювати вміння виразного читання та переказу тексту; залучити дітей до міркування щодо проблем дружби; формувати уміння висловлювати власні оцінні судження про вчинки героїв; виховувати потребу у справжній дружбі.
Обладнання: ключ-розгадка, картки зі словами.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
Добридень, добридень, шановні діти!
Знову я рада усіх вас зустріти
І запросити у дружне коло,
Щоб посмішки й щастя цвіли довкола,
Щоб співались чарівні пісні,
А зло не підкралось навіть у сні.
Щоб мали ми право у мирі всі жити,
Щоб вміли любити і вміли дружити.
II. Фонетична зарядка
1. Чистомовки про дружбу. Чітко вимовляйте усі склади.
Ас-ас-ас — в нас чудовий клас,
Зі-зі-зі — усі ми друзі.
Ем-ем-ем — нікого не підведем!
Ім-ім-ім — нам весело усім!
2. Прочитайте прислів'я на одному диханні.
Дружба і братство — дорожче багатства. Краще друзі хороші, ніж у кишені гроші.
3. За ключем-підказкою прочитайте прислів'я.
(Дружба — найдорожчий скарб.)
— А чи завжди ми це розуміємо?
— Чи вміємо ми дорожити дружбою?
— Кого вважаємо справжнім другом?
III. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Кінь утік...»
— Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, чому наприкінці нього стоять три крапки?
— Де відбувалися події? — Чому Віталик вирішив показати записку вчителеві?
2. Самостійне читання мовчки.
3. Відповіді на питання з елементами вибіркового читання.
— Чим був незадоволений Віталик? Зачитайте, про що він розмірковував.
— З яким зауваженням звернувся хлопець до вчителя? Яку відповідь отримав Віталик?
— Зачитайте, яке значення має записка.
— Чому Віталик почервонів? Чому погляди хлопчиків викликали обурення?
— Чи прочитав Віталик записку? Про що свідчить відповідь Петрика?
— Які почуття, роздуми викликає у вас прочитане?
4. Тест «Чи були такі речення в оповіданні?»
1) Віталик сидів на останній парті.
2) У класі стояла тиша.
3) «Візьми записку, заховай, на перерві прочитаєш...»
4) Хлопчик тихо передав записку. -
5) Тепер він зрозумів, що вчинив негарно.
6) На перерві хлопчики порозумілися.
5. Читання за особами.
6. Розвиток зв'язного мовлення. За малюнком складіть продовження цієї історії.
IV. Підсумок уроку
— Які почуття, роздуми викликає у вас прочитане?
— Прочитайте вислів. Як ви його розумієте?
Друг — якщо тільки це справжня дружба — стає частинкою тебе самого (В. О. Сухомлинський).
В дорогу нам рушати час,
Хай дружба поєднає нас.
Бо ми з тобою хлопці-молодці
І друзі ми — рука в руці.
Коли Душа співає,
Їй перешкод немає,
Хоча б яка пригода!
Де дружба, там і згода.
V. Домашнє завдання с. 67 -68 Читати і переказувати оповідання.
Просмотр содержимого документа
«читання»
В.0. Сухомлинський «Кінь утік...».
Мета: сприяти засвоєнню головної теми оповідання; удосконалювати вміння виразного читання та переказу тексту; залучити дітей до міркування щодо проблем дружби; формувати уміння висловлювати власні оцінні судження про вчинки героїв; виховувати потребу у справжній дружбі.
Обладнання: ключ-розгадка, картки зі словами.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
Добридень, добридень, шановні діти!
Знову я рада усіх вас зустріти
І запросити у дружне коло,
Щоб посмішки й щастя цвіли довкола,
Щоб співались чарівні пісні,
А зло не підкралось навіть у сні.
Щоб мали ми право у мирі всі жити,
Щоб вміли любити і вміли дружити.
II. Фонетична зарядка
1. Чистомовки про дружбу. Чітко вимовляйте усі склади.
Ас-ас-ас — в нас чудовий клас,
Зі-зі-зі — усі ми друзі.
Ем-ем-ем — нікого не підведем!
Ім-ім-ім — нам весело усім!
2. Прочитайте прислів'я на одному диханні.
Дружба і братство — дорожче багатства. Краще друзі хороші, ніж у кишені гроші.
3. За ключем-підказкою прочитайте прислів'я.
(Дружба — найдорожчий скарб.)
— А чи завжди ми це розуміємо?
— Чи вміємо ми дорожити дружбою?
— Кого вважаємо справжнім другом?
III. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Кінь утік...»
— Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, чому наприкінці нього стоять три крапки?
— Де відбувалися події? — Чому Віталик вирішив показати записку вчителеві?
2. Самостійне читання мовчки.
3. Відповіді на питання з елементами вибіркового читання.
— Чим був незадоволений Віталик? Зачитайте, про що він розмірковував.
— З яким зауваженням звернувся хлопець до вчителя? Яку відповідь отримав Віталик?
— Зачитайте, яке значення має записка.
— Чому Віталик почервонів? Чому погляди хлопчиків викликали обурення?
— Чи прочитав Віталик записку? Про що свідчить відповідь Петрика?
— Які почуття, роздуми викликає у вас прочитане?
4. Тест «Чи були такі речення в оповіданні?»
1) Віталик сидів на останній парті.
2) У класі стояла тиша.
3) «Візьми записку, заховай, на перерві прочитаєш...»
4) Хлопчик тихо передав записку. -
5) Тепер він зрозумів, що вчинив негарно.
6) На перерві хлопчики порозумілися.
5. Читання за особами.
6. Розвиток зв'язного мовлення. За малюнком складіть продовження цієї історії.
IV. Підсумок уроку
— Які почуття, роздуми викликає у вас прочитане?
— Прочитайте вислів. Як ви його розумієте?
Друг — якщо тільки це справжня дружба — стає частинкою тебе самого (В. О. Сухомлинський).
В дорогу нам рушати час,
Хай дружба поєднає нас.
Бо ми з тобою хлопці-молодці
І друзі ми — рука в руці.
Коли Душа співає,
Їй перешкод немає,
Хоча б яка пригода!
Де дружба, там і згода.
V. Домашнє завдання с. 67 -68 Читати і переказувати оповідання.
Просмотр содержимого презентации
«читання»
Що таке справжня дружба?
Добридень, добридень, шановні діти!
Знову я рада усіх вас зустріти
І запросити у дружне коло,
Щоб посмішки й щастя цвіли довкола,
Щоб співались чарівні пісні,
А зло не підкралось навіть у сні.
Щоб мали ми право у мирі всі жити,
Щоб вміли любити і вміли дружити.
Чистомовки про дружбу
Ас-ас-ас — в нас чудовий клас,
Зі-зі-зі — усі ми друзі.
Ем-ем-ем — нікого не підведем!
Ім-ім-ім — нам весело усім!
Прочитайте прислів'я на одному диханні.
Дружба і братство — дорожче багатства.
Краще друзі хороші, ніж у кишені гроші.
За ключем-підказкою прочитайте прислів'я
ба
друж
до
най
рож
скарб
чий
Дружба — найдорожчий скарб.
В. Сухомлинського «Кінь утік...»
Тест «Чи були такі речення в оповіданні?»
1) Віталик сидів на останній парті.
2) У класі стояла тиша.
3) «Візьми записку, заховай, на перерві прочитаєш...»
4) Хлопчик тихо передав записку.
5) Тепер він зрозумів, що вчинив негарно.
6) На перерві хлопчики порозумілися.
Прочитайте вислів. Як ви його розумієте?
Друг — якщо тільки це справжня дружба — стає частинкою тебе самого (В. О. Сухомлинський).
В дорогу нам рушати час,
Хай дружба поєднає нас.
Бо ми з тобою хлопці-молодці
І друзі ми — рука в руці.
Коли Душа співає,
Їй перешкод немає,
Хоча б яка пригода!
Де дружба, там і згода.
Домашнє завдання
с. 67 -68
Читати і переказувати оповідання.