kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект та презентація на тему: "СЛІД ЛЮДИНИ НА ЗЕМЛІ В. О. Сухомлинський «Який слід повинна залишити людина на землі»"

Нажмите, чтобы узнать подробности

СЛІД ЛЮДИНИ НА ЗЕМЛІ В. О. Сухомлинський «Який слід повинна залишити людина на землі.»

Мета: вчити учнів розуміти текст; розвивати уміння виділяти головне, висловлювати свої міркування про розуміння морально-етичних про­блем; збагачувати уявлення школярів про людяність; сприяти осмислен­ню філософського поняття «слід людини на землі».

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Життя дароване людині

На добрі справи і діла

І щоб нести людську святиню

У вічність та у майбуття.

І кожному дарована стежина,

Якою йде добро,      

а десь далеко ходить зло.

Та пильним має кожен бути,

Щоб не вдалося злу дороги перетнути!

Щоб до кінця пройти, а потім зміг збагнути,

Що не даремно в світі цьому жив,

любив, добро творив!

II. Формування читацьких навичок

1.  Виразне читання вірша.

Ти добро лиш твори повсюди.

Хай теплом твої повняться груди.

Ти посій і доглянь пшеницю,

Викопай і почисть криницю,

Волю дай, нагодуй пташину,

Приласкай і забав дитину,

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити!

2.  Читання анаграм.  Тящас, гавапо, рістьщи, повільвіадність, ністьчуй.

3.  Читання прислів'я.   броДо ритвоти бесе севетили. (Добро творити себе веселити.)

III. Мотивація навчальної діяльності

З малого зернятка виросте колос у полі,

Із хмаринки малої йде дощ на роздоллі.

З малого струмка витікає ріка,

З малої стежини — твій шлях до вершини життя.

— Щоб зрости людиною доброю, чуйною, уважною, необхідно змал­ку плекати в собі насіння доброти, вчитися творити добро.

Сьогодні настав час поповнити нашу скарбничку знань, ще раз пере­конатися в тому, що людина недаремно прийшла у цей світ, вона повин­на обов'язково залишити після себе слід. Допоможе нам це зрозуміти оповідання В. О. Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на землі».

IV. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на землі»

1.  Підготовка до вивчення нового матеріалу.

1) Читання колонок слів повільно, а потім — швидко.

Люди                 стрибнув

будинок             залишив

гордістю           затвердів

хлопчик            побіг

чоловік              переїздив           

життя             склав

слід                   подумав

відбиток           посадив

2) Дібрати слова-антоніми до слів старість, мало, згадалось.

2.  Колективна робота над оповіданням. Читання «ланцюжком» до слів «Минуло багато років».

Про кого розповідається у цій частині оповідання?

3.  Самостійне читання.

— Як склалася доля хлопчика?  Про що він згадав на старості?

4.  Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

— Зачитайте думки майстра.  Чому майстер із докором звернувся до хлопчика?

— Як склалося життя хлопчика?  Про що запитав чоловіка дідусь?

5.  Читання за особами розмови діда і чоловіка.  Чи усвідомив чоловік суть життя?

6.  Творча робота.

— Продовжте роздуми та покаяння чоловіка.  Розкажіть, як ви мрієте побудувати своє життя.

— Який слід повинна залишити людина на землі?

7.  Прочитайте прислів'я, поясніть його значення.   .

1 зробиш                 4 кайся                     2 добро              5 вдієш

6 лихо                     7 начувайся              3 не

V. Підсумок уроку  Чи переконались ви в тому, що тільки добро, добрі вчинки зали­шають після себе слід, наповнюють серце теплом, щирістю?

VI. Домашнє завдання  с. 69 – 70  Читати оповідання.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«читання»

СЛІД ЛЮДИНИ НА ЗЕМЛІ В. О. Сухомлинський «Який слід повинна залишити людина на землі.»

Мета: вчити учнів розуміти текст; розвивати уміння виділяти головне, висловлювати свої міркування про розуміння морально-етичних про­блем; збагачувати уявлення школярів про людяність; сприяти осмислен­ню філософського поняття «слід людини на землі».

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Життя дароване людині

На добрі справи і діла

І щоб нести людську святиню

У вічність та у майбуття.

І кожному дарована стежина,

Якою йде добро,

а десь далеко ходить зло.

Та пильним має кожен бути,

Щоб не вдалося злу дороги перетнути!

Щоб до кінця пройти, а потім зміг збагнути,

Що не даремно в світі цьому жив,

любив, добро творив!

II. Формування читацьких навичок

1. Виразне читання вірша.

Ти добро лиш твори повсюди.

Хай теплом твої повняться груди.

Ти посій і доглянь пшеницю,

Викопай і почисть криницю,

Волю дай, нагодуй пташину,

Приласкай і забав дитину,

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити!

2. Читання анаграм. Тящас, гавапо, рістьщи, повільвіадність, ністьчуй.

3. Читання прислів'я. броДо ритвоти бесе севетили. (Добро творити себе веселити.)

III. Мотивація навчальної діяльності

З малого зернятка виросте колос у полі,

Із хмаринки малої йде дощ на роздоллі.

З малого струмка витікає ріка,

З малої стежини твій шлях до вершини життя.

Щоб зрости людиною доброю, чуйною, уважною, необхідно змал­ку плекати в собі насіння доброти, вчитися творити добро.

Сьогодні настав час поповнити нашу скарбничку знань, ще раз пере­конатися в тому, що людина недаремно прийшла у цей світ, вона повин­на обов'язково залишити після себе слід. Допоможе нам це зрозуміти оповідання В. О. Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на землі».

IV. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на землі»

1. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

1) Читання колонок слів повільно, а потім швидко.

Люди стрибнув

будинок залишив

гордістю затвердів

хлопчик побіг

чоловік переїздив

життя склав

слід подумав

відбиток посадив

2) Дібрати слова-антоніми до слів старість, мало, згадалось.

2. Колективна робота над оповіданням. Читання «ланцюжком» до слів «Минуло багато років».

Про кого розповідається у цій частині оповідання?

3. Самостійне читання.

Як склалася доля хлопчика? Про що він згадав на старості?

4. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

Зачитайте думки майстра. Чому майстер із докором звернувся до хлопчика?

Як склалося життя хлопчика? Про що запитав чоловіка дідусь?

5. Читання за особами розмови діда і чоловіка. Чи усвідомив чоловік суть життя?

6. Творча робота.

Продовжте роздуми та покаяння чоловіка. Розкажіть, як ви мрієте побудувати своє життя.

Який слід повинна залишити людина на землі?

7. Прочитайте прислів'я, поясніть його значення. .

1 зробиш 4 кайся 2 добро 5 вдієш

6 лихо 7 начувайся 3 не

V. Підсумок уроку Чи переконались ви в тому, що тільки добро, добрі вчинки зали­шають після себе слід, наповнюють серце теплом, щирістю?

VI. Домашнє завдання с. 69 – 70 Читати оповідання.

Просмотр содержимого презентации
«читання»

СЛІД ЛЮДИНИ НА ЗЕМЛІ

СЛІД ЛЮДИНИ НА ЗЕМЛІ

Життя дароване людині На добрі справи і діла І щоб нести людську святиню У вічність та у майбуття. І кожному дарована стежина, Якою йде добро,  а десь далеко ходить зло. Та пильним має кожен бути, Щоб не вдалося злу дороги перетнути! Щоб до кінця пройти, а потім зміг збагнути, Що не даремно в світі цьому жив, любив, добро творив!

Життя дароване людині

На добрі справи і діла

І щоб нести людську святиню

У вічність та у майбуття.

І кожному дарована стежина,

Якою йде добро,

а десь далеко ходить зло.

Та пильним має кожен бути,

Щоб не вдалося злу дороги перетнути!

Щоб до кінця пройти, а потім зміг збагнути,

Що не даремно в світі цьому жив,

любив, добро творив!

Ти добро лиш твори повсюди. Хай теплом твої повняться груди. Ти посій і доглянь пшеницю, Викопай і почисть криницю, Волю дай, нагодуй пташину, Приласкай і забав дитину, Бо людина у цьому світі Лиш добро повинна творити!

Ти добро лиш твори повсюди.

Хай теплом твої повняться груди.

Ти посій і доглянь пшеницю,

Викопай і почисть криницю,

Волю дай, нагодуй пташину,

Приласкай і забав дитину,

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити!

Читання анаграм Тящас, гавапо, рістьщи, повільвіадність, ністьчуй

Читання анаграм

Тящас, гавапо, рістьщи, повільвіадність, ністьчуй

Читання прислів'я  броДо ритвоти — бесе севетили. Добро творити — себе веселити

Читання прислів'я

броДо ритвоти бесе севетили.

Добро творити себе веселити

З малого зернятка виросте колос у полі, Із хмаринки малої йде дощ на роздоллі. З малого струмка витікає ріка, З малої стежини — твій шлях до вершини життя.

З малого зернятка виросте колос у полі,

Із хмаринки малої йде дощ на роздоллі.

З малого струмка витікає ріка,

З малої стежини — твій шлях до вершини життя.

Читаємо швидко чоловік стрибнув хлопчик гордістю життя слід відбиток будинок залишив  затвердів побіг переїздив склав Люди подумав посадив

Читаємо швидко

чоловік

стрибнув

хлопчик

гордістю

життя

слід

відбиток

будинок

залишив

затвердів

побіг

переїздив

склав

Люди

подумав

посадив

Прочитайте прислів'я, поясніть його значення 1 зробиш 4 кайся 2 добро 5 вдієш 6 лихо 7 начувайся  3 не Зробиш добро – не кайся, вдієш лихо – начувайся

Прочитайте прислів'я, поясніть його значення

1 зробиш 4 кайся 2 добро 5 вдієш

6 лихо 7 начувайся

3 не

Зробиш добро – не кайся,

вдієш лихо – начувайся

Домашнє завдання с. 69 – 70 Читати, переказувати оповідання.

Домашнє завдання

с. 69 – 70

Читати, переказувати оповідання.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Автор: Вороніна Єлизавета Іванівна

Дата: 20.06.2014

Номер свидетельства: 107438


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства