kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект та презентація на тему: "Г. Бойко «Як невдаха виступав»; «Хвастунець»."

Нажмите, чтобы узнать подробности

Г. Бойко «Як невдаха виступав»; «Хвастунець».

Мета: вправляти учнів у читанні гумористичних творів; удосконалювати вміння визначати морально-етичні проблеми, які порушив автор поетич­них гуморесок; виховувати почуття осуду щодо негативних рис людської вдачі: хвальковитості, самовпевненості, невихованості.

Обладнання: виставка книжок Г. Бойка, портрет автора.

ХІД УРОКУ

1. Організація класу

Учитель

Любе сонечко нам посміхається,

З нами радісно, щиро вітається

І дарує веселий нам сміх —

На здоров'я та щастя повний міх!

Міх цей розв'язався, діти, а у ньому — жарти й сміх.

Ось смішинка вам одна, скоромовочка така.

1.  Розминка перед читанням.

От Кіндрат так Кіндрат —

Зуб зламав об мармелад!

Кричав Архип, Архип охрип.

Не треба Архипу кричати до хрипу!

— Чому ці скоромовки викликають у вас усмішку?

2.  Прочитайте рядки вірша.

Добрий сміх не б'є, не мучить,

Він на світі жити учить.

II. Повідомлення теми і мети уроку

— На сьогоднішньому уроці у нас будуть присутні сміх і жарти та веселий настрій. Сьогодні ми поринемо у веселий світ Грицька Бойка.

III. Розповідь про письменника

— Народився Грицько Бойко 1923 р. в шахтарськім краю, на Дон­басі. По закінченні сільської семирічки навчався в Оленівській рудни­ковій школі, а вона була неблизько. Щодня кілька кілометрів тупав пішки, а потім ще й під'їжджав поїздом, але жодного разу не пропус­кав уроків. Одразу після випускного вечора пішов на фронт, пройшов всю війну від рядового до офіцера. А після війни взявся за перо й упев­нено і стрімко увійшов у літературу, назавжди підкоривши чисті дитя­чі душі. Найголовнішою особливістю творчості Грицька Бойка є глибо­ка життєвість його поезій. Дитячий садок і школа, завод і шахта, луки і ниви рідного краю, Батьківщина, що у всіх проявах входить у свідо­мість дитини з перших років життя,— це і є основними темами творів Грицька Бойка.

IV. Опрацювання статті «Грицько Бойко»  Самостійне читання. Відповіді на питання.

— Що об'єднує всі твори письменника?

V. Робота над віршем «Як невдаха виступав»   Кого, на вашу думку, називають невдахою?

Читання вірша вчителем. Відповіді на запитання.

— Які артистичні дані мав невдаха?  Як він оцінив свій виступ?

— Як слухачі відреагували на його виступ?  Яку рису характеру висміює автор у цьому вірші?

VІ. Вправи для розвитку швидкості читання

1. Гра «Відновіть слова».  Авпстуви, линесроз, ливхопи, ливазір.

VII. Робота над віршем «Хвастунець»

— Складіть прислів'я:

3 той       1 хто      2 хвалиться      4 кається    

Зараз ми прочитаємо про одного хвастунця.

1.  Читання вірша вчителем.

— Кого у вірші назвали хвастунцем?

2.  Самостійне читання. Відповіді на запитання.

— Якої думки був про себе Толя?  Де поділась його сміливість?

— Хто його так налякав?  Які дії були у нашого хвалька?

— Чому він собі прикусив язика?  Коли ще зживають такий вислів «прикусив язика»!

— Що б ви порадили Толі?

3.  Вправи для вдосконалення техніки читання.

1) Прочитати слова на одному диханні. Молодець, хвастунець, дороги, ноги, у тривозі, на дорозі.

2) Відновити рядки з вірша.  азрВ ан лосів ілщ з родонч ліТо щіякор діп инго.

4.  Виразне читання вірша.

VIIІ. Підсумок уроку

— Сьогодні ми розглянули поезію Г. Бойка, де поет поєднує ніжний ліризм із тонким гумором. Грицько Бойко не просто розважає людей, а й дотепно описує на сміх різні вади дитячого характеру.

— Про які вади характеру ми сьогодні прочитали?  Чи симпатизуєте ви таким друзям?      

ІХ. Домашнє завдання. С. 39 - 40

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«читання»

Г. Бойко «Як невдаха виступав»; «Хвастунець».

Мета: вправляти учнів у читанні гумористичних творів; удосконалювати вміння визначати морально-етичні проблеми, які порушив автор поетич­них гуморесок; виховувати почуття осуду щодо негативних рис людської вдачі: хвальковитості, самовпевненості, невихованості.

Обладнання: виставка книжок Г. Бойка, портрет автора.

ХІД УРОКУ

1. Організація класу

Учитель

Любе сонечко нам посміхається,

З нами радісно, щиро вітається

І дарує веселий нам сміх

На здоров'я та щастя повний міх!

Міх цей розв'язався, діти, а у ньому жарти й сміх.

Ось смішинка вам одна, скоромовочка така.

1. Розминка перед читанням.

От Кіндрат так Кіндрат

Зуб зламав об мармелад!

Кричав Архип, Архип охрип.

Не треба Архипу кричати до хрипу!

Чому ці скоромовки викликають у вас усмішку?

2. Прочитайте рядки вірша.

Добрий сміх не б'є, не мучить,

Він на світі жити учить.

II. Повідомлення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці у нас будуть присутні сміх і жарти та веселий настрій. Сьогодні ми поринемо у веселий світ Грицька Бойка.

III. Розповідь про письменника

Народився Грицько Бойко 1923 р. в шахтарськім краю, на Дон­басі. По закінченні сільської семирічки навчався в Оленівській рудни­ковій школі, а вона була неблизько. Щодня кілька кілометрів тупав пішки, а потім ще й під'їжджав поїздом, але жодного разу не пропус­кав уроків. Одразу після випускного вечора пішов на фронт, пройшов всю війну від рядового до офіцера. А після війни взявся за перо й упев­нено і стрімко увійшов у літературу, назавжди підкоривши чисті дитя­чі душі. Найголовнішою особливістю творчості Грицька Бойка є глибо­ка життєвість його поезій. Дитячий садок і школа, завод і шахта, луки і ниви рідного краю, Батьківщина, що у всіх проявах входить у свідо­мість дитини з перших років життя,— це і є основними темами творів Грицька Бойка.

IV. Опрацювання статті «Грицько Бойко» Самостійне читання. Відповіді на питання.

Що об'єднує всі твори письменника?

V. Робота над віршем «Як невдаха виступав» Кого, на вашу думку, називають невдахою?

Читання вірша вчителем. Відповіді на запитання.

Які артистичні дані мав невдаха? Як він оцінив свій виступ?

Як слухачі відреагували на його виступ? Яку рису характеру висміює автор у цьому вірші?

VІ. Вправи для розвитку швидкості читання

1. Гра «Відновіть слова». Авпстуви, линесроз, ливхопи, ливазір.

VII. Робота над віршем «Хвастунець»

Складіть прислів'я:

3 той 1 хто 2 хвалиться 4 кається Зараз ми прочитаємо про одного хвастунця.

1. Читання вірша вчителем.

Кого у вірші назвали хвастунцем?

2. Самостійне читання. Відповіді на запитання.

Якої думки був про себе Толя? Де поділась його сміливість?

Хто його так налякав? Які дії були у нашого хвалька?

Чому він собі прикусив язика? Коли ще зживають такий вислів «прикусив язика»!

Що б ви порадили Толі?

3. Вправи для вдосконалення техніки читання.

1) Прочитати слова на одному диханні. Молодець, хвастунець, дороги, ноги, у тривозі, на дорозі.

2) Відновити рядки з вірша. азрВ ан лосів ілщ з родонч ліТо щіякор діп инго.

4. Виразне читання вірша.

VIIІ. Підсумок уроку

Сьогодні ми розглянули поезію Г. Бойка, де поет поєднує ніжний ліризм із тонким гумором. Грицько Бойко не просто розважає людей, а й дотепно описує на сміх різні вади дитячого характеру.

Про які вади характеру ми сьогодні прочитали? Чи симпатизуєте ви таким друзям?

ІХ. Домашнє завдання. С. 39 - 40

Просмотр содержимого презентации
«читання»


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Конспект та презентація на тему: "Г. Бойко «Як невдаха виступав»; «Хвастунець»."

Автор: Вороніна Єлизавета Іванівна

Дата: 16.06.2014

Номер свидетельства: 105946


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства