Д. Павличко «Птиця», «Мрія».
Мета: розкрити красу дитячих людяних вчинків; сприяти вихованню людяності; удосконалювати уміння інтонувати вірші відповідно до зображених почуттів; визначати головну думку.
Обладнання: картки для розширення кута зору.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
— Мабуть, немає більшого щастя, ніж прокинутись вранці у рідній домівці, де мама й тато, сестричка й братик. У рідному краю, де кожна пташина тобі пісню співає, де мати-природа від лиха оберігає, дарує красу і цвіт, щоб у серці юному кожен цю любов зберіг.
II. Удосконалення читацьких навичок
1. Читання чистомовки.
Ку-ку-ку — чути пісню в ліску.
Ців-ців-ців — і я до вас сюди прилетів.
Тьох-тьох-тьох — ми співаємо удвох.
Кра-кра-кра — весела пора!
— Хто так весело для нас співав? (Птахи)
2. Читання скоромовки.
Летів горобець, сів на хлівець.
А як вийшов стрілець, утік горобець!
3. Читання вірша.
Птахи в лісі все літали,
Тут і там вони бували.
Переплутали склади,
Назви птахів з них склади.
— Чи веселі ці пташки? А чому ви так вважаєте?
III. Опрацювання вірша Д. Павличка «Птиця»
— А чи будуть вони такими веселими, якщо потраплять у неволю?
— Відповідь на це питання дає нам поет Д. Павличко. Мовою серця птахів він говорить у своєму вірші, бо добре розуміє, що неволя — це зло. І своїми добрими, щирими словами він намагається відігнати зло від кожної людини.
1. Виразне читання вірша вчителем.
— Чому затріпотіло серце пійманої птиці? Що відчувала пташина?
2. Словникова робота.
Читання колонок слів знизу вверх, зверху вниз.
Птиці вітрець
пшениці зеренець
доброти гомінкому
воду нікому
свободу крилець
3. Самостійне читання вірша. Як хлопчик ставився до пташки?
4. Аналіз змісту прочитаного.
— З якими словами хлопчик звернувся до птиці? Що здивувало пташину?
— З якими словами прохання звернулася птиця до хлопчика? Що для пташини означає воля?
— Чи зрозумів це хлопчик?
5. Читання вірша за особами.
6. Творча робота.
— Продовжте думку хлопчика:
Моя рука ніколи і нікому
Ні кривди, ні біди не принесе!
Моя рука... (насипле зерен, посадить квітку, деревце).
IV. Робота над віршем Д. Павличка «Мрія»
1. Самостійне читання вірша.
2. Аналіз змісту прочитаного. Від імені кого ведеться розповідь? Про що мріє хлопчик?
3. Виразне читання вірша.
— Для чого хлопчик приб'є колесо на хаті? Кого він там поселить?
— Як ви вважаєте, чому саме лелечу сім'ю? Які крилаті мрії є у вас?
V. Підсумок уроку
— Я дуже вам вдячна за ваші щирі відповіді, за вашу працю. Нехай у ваших очах завжди сяє вогник добра, радості, милосердя.
VI. Домашнє завдання с. 46-47 Виразно читати опрацьовані твори.
Просмотр содержимого документа
«читання»
Д. Павличко «Птиця», «Мрія».
Мета: розкрити красу дитячих людяних вчинків; сприяти вихованню людяності; удосконалювати уміння інтонувати вірші відповідно до зображених почуттів; визначати головну думку.
Обладнання: картки для розширення кута зору.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
— Мабуть, немає більшого щастя, ніж прокинутись вранці у рідній домівці, де мама й тато, сестричка й братик. У рідному краю, де кожна пташина тобі пісню співає, де мати-природа від лиха оберігає, дарує красу і цвіт, щоб у серці юному кожен цю любов зберіг.
II. Удосконалення читацьких навичок
1. Читання чистомовки.
Ку-ку-ку — чути пісню в ліску.
Ців-ців-ців — і я до вас сюди прилетів.
Тьох-тьох-тьох — ми співаємо удвох.
Кра-кра-кра — весела пора!
— Хто так весело для нас співав? (Птахи)
2. Читання скоромовки.
Летів горобець, сів на хлівець.
А як вийшов стрілець, утік горобець!
3. Читання вірша.
Птахи в лісі все літали,
Тут і там вони бували.
Переплутали склади,
Назви птахів з них склади.
жу | го | зо | вив | си | луб | ка | по | ни |
бець | чап | со | ця | зу | ку | ра | ля | лис |
— Чи веселі ці пташки? А чому ви так вважаєте?
III. Опрацювання вірша Д. Павличка «Птиця»
— А чи будуть вони такими веселими, якщо потраплять у неволю?
— Відповідь на це питання дає нам поет Д. Павличко. Мовою серця птахів він говорить у своєму вірші, бо добре розуміє, що неволя — це зло. І своїми добрими, щирими словами він намагається відігнати зло від кожної людини.
1. Виразне читання вірша вчителем.
— Чому затріпотіло серце пійманої птиці? Що відчувала пташина?
2. Словникова робота.
Читання колонок слів знизу вверх, зверху вниз.
Птиці вітрець
пшениці зеренець
доброти гомінкому
воду нікому
свободу крилець
3. Самостійне читання вірша. Як хлопчик ставився до пташки?
4. Аналіз змісту прочитаного.
— З якими словами хлопчик звернувся до птиці? Що здивувало пташину?
— З якими словами прохання звернулася птиця до хлопчика? Що для пташини означає воля?
— Чи зрозумів це хлопчик?
5. Читання вірша за особами.
6. Творча робота.
— Продовжте думку хлопчика:
Моя рука ніколи і нікому
Ні кривди, ні біди не принесе!
Моя рука... (насипле зерен, посадить квітку, деревце).
IV. Робота над віршем Д. Павличка «Мрія»
1. Самостійне читання вірша.
2. Аналіз змісту прочитаного. Від імені кого ведеться розповідь? Про що мріє хлопчик?
3. Виразне читання вірша.
— Для чого хлопчик приб'є колесо на хаті? Кого він там поселить?
— Як ви вважаєте, чому саме лелечу сім'ю? Які крилаті мрії є у вас?
V. Підсумок уроку
— Я дуже вам вдячна за ваші щирі відповіді, за вашу працю. Нехай у ваших очах завжди сяє вогник добра, радості, милосердя.
VI. Домашнє завдання с. 46-47 Виразно читати опрацьовані твори.
Просмотр содержимого презентации
«читання»