А. Костецький «Імена», «Не хочу».
Мета: зацікавити дітей словами-назвами, їх етимологією; розвивати творчі здібності учнів, уміння передавати емоційно-оцінну характеристику зображеного в поетичному творі та власні почуття, що виникли під впливом поетичних емоцій; збагачувати образне мислення; виховувати гуманні почуття, екологічну свідомість.
Обладнання: виставка книг поета, його портрет.                                       
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Вправи з техніки мовлення та читання
1. Учні читають вірш на.картках.  
Як гарно тут красою милуватись,
Вітання кожній квітці посилать
А квіти нам голівки нахиляють —
Не тільки чарують, але й навчають.
2. Читання анаграм.        Оволкаш ротндая акм афілак  цисарн
III. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку
Квіти, дерева — яка це краса!
Краса, яку потрібно плекати, берегти.                               
Дуби ростуть поволі, неквапливо,
Хто садить дуба, той, можливо,
І не побачить його вищим, аніж сам.                                
Це — дар майбутнім, скажемо, літам,
Привіт іще незнаним поколінням
— Той, хто виростив хоча б одне своє дерево, хто почув, як зашелестіло його молоде листя, той пізнав справжню радість!
І дійсно, мабуть, немає у світі більшої радості, ніж любити природу, людей, приносити користь. Саме цьому присвячені твори Анатолія Костецького, з якими ми сьогодні ознайомимось!
IV. Опрацювання статті «Анатолій Костецький)»
Самостійне читання. Відповіді на питання.
— У якій сім'ї і де народився Анатолій Костецький?    Хто є головними героями віршів?                                       
— Які найтонші почуття викликають у нас вірші поета?
— Сьогодні ми маємо можливість перевірити це на уроці, працюючи  над віршами А. Костецького.
V. Підготовка до сприймання нового матеріалу
— Як приємно й радісно бачити красу рідної землі, красу природи!
Око милують прекрасні поля й лани, сади й ліси, ставочки, озерця — усе це миле й любе серцю. Який чарівник створив таке диво і все назвав так красиво? Вдивляючись у цю красу, чи у вас не виникало бажання щось змінити або по-іншому назвати якісь предмети? 
А от герой вірша А. Костецького змінив деякі назви. Ось послухайте.
VI. Робота над віршем «Імена»
1.  Виразне читання вірша вчителем.    Яке бажання було у хлопчика?
2.  Словникова робота.
3.  Самостійне читання.
— Чому хлопчик із жалем промовив останні свої слова?
— Що б ви могли йому порадити, у чому навіть і запевнити?
4.  Виразне читання вірша.
— Любі діти, а у вас не було бажання по-своєму назвати якийсь предмет? Адже кожен предмет ми бачимо по-різному; по-різному його сприймаємо. Давайте, доберемо нові імена до слів: мама, котик, дідусь, берізка.
— Молодці! Скільки ніжності, ласки я почула у ваших словах! І я впевнена, що в дітей, які говорять щиро, лагідно, з почуттям любові та ніжності, добре серце.
VII. Опрацювання вірша А. Костецького «Не хочу»
1.  Робота над заголовком.                            
— Уважно прочитайте заголовок. Як ви гадаєте, про що йтиметься у цьому вірші: про якісь примхи чи про приємне та повчальне?
У цьому ми переконаємось, коли прочитаємо цей вірш.
2.  Читання вірша (мовчки).    Чи підтвердив цей вірш ваші думки?
3.  Аналіз змісту прочитаного.
Чому дівчинка не хотіла ловити метелика, не зірвала квітку? У чому вона бачила страшенний гріх ?
4.  Виразне читання вірша.
VIII. Підсумок уроку   Чи сподобався вам сьогоднішній урок?   Що найбільше вас зацікавило?
Які почуття у вас викликали прочитані твори?
IX. Домашнє завдання с. 47- 49   Виразно читати вірші.      
            
                                    Просмотр содержимого документа
                                                    
                    «читання»
                            
            
                                                              А. Костецький «Імена», «Не хочу».
  Мета: зацікавити дітей словами-назвами, їх етимологією; розвивати творчі здібності учнів, уміння передавати емоційно-оцінну характеристику зображеного в поетичному творі та власні почуття, що виникли під впливом поетичних емоцій; збагачувати образне мислення; виховувати гуманні почуття, екологічну свідомість.
  Обладнання: виставка книг поета, його портрет.  
  ХІД УРОКУ
  I. Організація класу
  II. Вправи з техніки мовлення та читання
  1. Учні читають вірш на.картках.
   Як гарно тут красою милуватись,
  Вітання кожній квітці посилать
  А квіти нам голівки нахиляють —
  Не тільки чарують, але й навчають.
    2. Читання анаграм. Оволкаш ротндая акм афілак цисарн
  III. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку
    Квіти, дерева — яка це краса!
  Краса, яку потрібно плекати, берегти.  
  Дуби ростуть поволі, неквапливо,  
  Хто садить дуба, той, можливо,
  І не побачить його вищим, аніж сам.  
  Це — дар майбутнім, скажемо, літам,
  Привіт іще незнаним поколінням
   — Той, хто виростив хоча б одне своє дерево, хто почув, як зашелестіло його молоде листя, той пізнав справжню радість!
  І дійсно, мабуть, немає у світі більшої радості, ніж любити природу, людей, приносити користь. Саме цьому присвячені твори Анатолія Костецького, з якими ми сьогодні ознайомимось!
  IV. Опрацювання статті «Анатолій Костецький)»
  Самостійне читання. Відповіді на питання.
  — У якій сім'ї і де народився Анатолій Костецький?  Хто є головними героями віршів?  
  — Які найтонші почуття викликають у нас вірші поета?
  — Сьогодні ми маємо можливість перевірити це на уроці, працюючи над віршами А. Костецького.
  V. Підготовка до сприймання нового матеріалу
  — Як приємно й радісно бачити красу рідної землі, красу природи!
  Око милують прекрасні поля й лани, сади й ліси, ставочки, озерця — усе це миле й любе серцю. Який чарівник створив таке диво і все назвав так красиво? Вдивляючись у цю красу, чи у вас не виникало бажання щось змінити або по-іншому назвати якісь предмети?  
  А от герой вірша А. Костецького змінив деякі назви. Ось послухайте.
  VI. Робота над віршем «Імена»
  1. Виразне читання вірша вчителем.  Яке бажання було у хлопчика?
  2. Словникова робота.
  3. Самостійне читання.
  — Чому хлопчик із жалем промовив останні свої слова?
  — Що б ви могли йому порадити, у чому навіть і запевнити?
  4. Виразне читання вірша.
  — Любі діти, а у вас не було бажання по-своєму назвати якийсь предмет? Адже кожен предмет ми бачимо по-різному; по-різному його сприймаємо. Давайте, доберемо нові імена до слів: мама, котик, дідусь, берізка.
  — Молодці! Скільки ніжності, ласки я почула у ваших словах! І я впевнена, що в дітей, які говорять щиро, лагідно, з почуттям любові та ніжності, добре серце.
  VII. Опрацювання вірша А. Костецького «Не хочу»
  1. Робота над заголовком.  
  — Уважно прочитайте заголовок. Як ви гадаєте, про що йтиметься у цьому вірші: про якісь примхи чи про приємне та повчальне?
  У цьому ми переконаємось, коли прочитаємо цей вірш.
  2. Читання вірша (мовчки).  Чи підтвердив цей вірш ваші думки?
  3. Аналіз змісту прочитаного.
  Чому дівчинка не хотіла ловити метелика, не зірвала квітку? У чому вона бачила страшенний гріх ?
  4. Виразне читання вірша.
  VIII. Підсумок уроку  Чи сподобався вам сьогоднішній урок?  Що найбільше вас зацікавило?  
  Які почуття у вас викликали прочитані твори?
  IX. Домашнє завдання с. 47- 49 Виразно читати вірші.  
                                                  
         
            
            
                                    Просмотр содержимого презентации
                                                    
                    «читання»