kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект на тему "?сімдіктерді? адам ?міріндегі ма?ызы. "

Нажмите, чтобы узнать подробности

lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllgji4545j3=---790790790790790790588888888888888888888888509235-85yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyvgrjkfdllllllllllllllllllllllllllktui5444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«конспект на тему "?сімдіктерді? адам ?міріндегі ма?ызы. "»





Сабақтың тақырыбы: Өсімдіктердің адам өміріндегі маңызы.

Сабақтың мақсаты:

Өсімдіктердің адам өміріндегі маңызы туралы ақпарат беру.

Топта жұмыс жасауға үйрету

Күтілетін нәтиже: Өсімдіктердің адам өміріндегі маңызы туралы ақпарат

алады. Топта жұмыс жасауға үйренеді.


Сабақтың типі: Аралас сабақ

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, баяндау,кері байланыс,пікірлесу,

семантикалық карта, Т кестесі.

Көрнекілік: Интерактивті тақта. Семантикалық карта, суреттер

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Білімдерін бекіту

ІҮ. Жаңа сабақ.

Ү. Жаңа сабақты бекіту.

ҮІ. Қорытындылау, бағалау.

ҮІІ. Үйге тапсырма.


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Психалогиялық сәт.

Дөңгеленіп тұрайық

Шеңберді біз құрайық

Қол ұстайық бәріміз

Ақ тілекті жолдайық

Әлемде нұр тыныштық

Әрбір бейбіт күн ыстық

Қайырлы күн достарым

Достарымды көргенді

Қуана қарсы аламын

Сәлем !Сәлем! Сәлем!

Топқа бөліну.

Балаларға ағаш, гүл, көкеністердің суреттері ұсынылады. Әр топтан бір оқушы келіп, қалаған суреттерін алады. Сол арқылы оқушыларды үш топқа бөлемін.


Қане, балалар үйге қандай тапсырмалар берілді.

ІІ. Үй тапсырмасымен жұмыс:

Өсімдіктердің көбею түрлеріне бақылау жасау. (Үйден тұқым, түйнек, тамырсабақ әкеліп, әр топтан қорғау.





Семантикалық карта


Қалай көбейеді?

Тұқым

Түйнек

Тамырсабақ

Мұртша

1.

Сәбіз





2.

Жүгері





3.

Картоп





4.

Бұршақ





5.

Аққайың ағашы





6.

Құлпынай





7.

Алма






ІІІ. Білімдерін бекіту

«Зымыран» сұрақтар

        1. Табиғат нешеге бөлінеді?

        2. Тірі табиғатты ата?

        3. Өлі табиғатты ата?

        4. Өсімдіктің көбеюіне қажетті жағдайлар ата?

        5. Өсімдік қанша жолмен көбейеді?

        6. Өсімдік мүшелерін ата?

        7. Өсімдіктер қанша топқа бөлінеді?

        8. Өсімдіктер жыл мезгіліне байланысты өзгере ме?

        9. Бір жылда неше мезгіл бар?

        10. Қандай құстарды жыл құстары дейміз?


Жаңа сабақ.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Пікірлесу:

Өсімдік бізге керек пе?

Өсімдік не үшін керек?







  1. Өсімдіктер адамға таза ауа, тамақ, киім, дәрі, құрылыс құралы, үй жиһаздары, түрлі бояулар береді

  2. Оқушыларға өсімдіктердің ауаны тазартудағы маңызын түсіндіру.

  3. Табиғатты қорғаудың қажеттілігі

Сергіту сәті.

Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі

Кіп – кішкентай балалар

Үп – үлкен боп өседі


Ү. Жаңа сабақты бекіту.

Топтық жұмыс. Постер жасайды және оны қорғайды

Оқулықтағы суреттермен жұмыс.





І – топ. «Ағаштың пайдасы» (Геометриялық фигуралардан үй және үстел құрастырады.

ІІ – топ. Өсімдіктер: ашыққанда – тамақ, шөлдегенде – сусын, ыстықта – көлеңке, сая, суықта – баспана, ауырғанда – дәрі, ренжіп, мұңайғанда – сүйсіндіріп қуантатын табиғаттың ғажайып сұлу көркі екенін дәлелде.


ІІІ – топ. Суреттегі заттардың неден жасалғанын әңгімеле.



Жұптық жұмыс.

«Т кестесі»

Дайын күйінде пайдаланатын өсімдіктер: Пісіру арқылы пайдаланатын өсімдіктер:

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

Өзін өзі бағалау

«Бағдаршам»



5 – ке жауап бердім

4 – ке жауап бердім

3-ке жауап бердім

Қызыл түс

Көк түс

Сары түс


ҮІІ. Үйге тапсырма:

І – топ. Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу

ІІ – топ. Өсімдіктер туралы мақал – мәтел жаттау.

ІІІ – топ. Өсімдік пайдасы туралы сурет салу, әңгімелеу.


























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
конспект на тему "?сімдіктерді? адам ?міріндегі ма?ызы. "

Автор: Рахманова Айжан Асылхановна

Дата: 16.04.2016

Номер свидетельства: 319228


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства