kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект на тему: "Лікарські рослини. Вшанування рослин. Охорона рослин"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема. Лікарські рослини. Вшанування рослин. Охорона рослин.

Мета: продовжити  формувати в учнів уявлення про рослини, їх розмаїття, зв’язок з неживою природою; ознайомити з деякими лікарськими рослинами, їх значенням для людини; формувати в учнів відчуття особистої відповідальності за збереження рослин, виховувати негативне ставлення до нечемного поводження з рослинами; ознайомити дітей з традиціями вшанування рослин в Україні; продовжити формування навичок спостереження за рослинами; виховувати бажання доглядати за рослинами в природі, оберігати їх.

Обладнання: ілюстрації рослин різних угруповань, малюнки із зображенням лікарських рослин, а також рослин, що вшановлюють і охороняють на Україні й нашій місцевості; картки для гри «Вузлики»; картки для гри «Склади картинку»; схеми: умови життя рослин; криптограми, плакат «Зелена аптека», плакати для технології «Займи  позицію»: Так, Ні; додаток.

План уроку.

  1. Мотивація. Організаційний момент.
  2. Надання необхідної інформацій.

1.Актуалізація опорних знань:

  1. «Асоціативний кущ». Криптограми. (робота в парах).
  2. Продовжить речення. Інсценізація.
  3. Гра «Вузлики».(робота в парах).
  4. ) фізкультхвилинка.

2. Повідомлення теми уроку.

3. Очікувані результати.

4. Вивчення нового матеріалу. Сценка «Зелена аптека».

5.Закріплення вивченого матеріалу.

а) Гра «Склади картинку» (робота в парах)

б) Повідомлення про лікарську рослину з гри «Склади картинку».

в) Складання плакату «Зелена аптека».

г) Технологія «Займи позицію».

  1. Підсумок уроку. Рефлексія.

Очікувані результати:

  • розширити й уточнити знання про розмаїття рослин;
  • значення лікарських рослин для людини;
  • сформувати відчуття особистої відповідальності за збереження рослин;
  • виховувати бажання оберігати їх.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект на тему: "Лікарські рослини. Вшанування рослин. Охорона рослин" »

Тема. Лікарські рослини. Вшанування рослин.

Охорона рослин.


Урок з курсу «Я і Україна» в 1 класі.

Вчитель Вороніна Єлизавета Іванівна, вчитель початкових класів Свердловського ліцею №1


Мета: продовжити формувати в учнів уявлення про рослини, їх розмаїття, зв’язок з неживою природою; ознайомити з деякими лікарськими рослинами, їх значенням для людини; формувати в учнів відчуття особистої відповідальності за збереження рослин, виховувати негативне ставлення до нечемного поводження з рослинами; ознайомити дітей з традиціями вшанування рослин в Україні; продовжити формування навичок спостереження за рослинами; виховувати бажання доглядати за рослинами в природі, оберігати їх.


Обладнання: ілюстрації рослин різних угруповань, малюнки із зображенням лікарських рослин, а також рослин, що вшановлюють і охороняють на Україні й нашій місцевості; картки для гри «Вузлики»; картки для гри «Склади картинку»; схеми: умови життя рослин; криптограми, плакат «Зелена аптека», плакати для технології «Займи позицію»: Так, Ні; додаток.

План уроку.

  1. Мотивація. Організаційний момент.

  2. Надання необхідної інформацій.

1.Актуалізація опорних знань:

а) «Асоціативний кущ». Криптограми. (робота в парах).

б) Продовжить речення. Інсценізація.

в) Гра «Вузлики».(робота в парах).

г) фізкультхвилинка.

2. Повідомлення теми уроку.

3. Очікувані результати.

4. Вивчення нового матеріалу. Сценка «Зелена аптека».

5.Закріплення вивченого матеріалу.

а) Гра «Склади картинку» (робота в парах)

б) Повідомлення про лікарську рослину з гри «Склади картинку».

в) Складання плакату «Зелена аптека».

г) Технологія «Займи позицію».

  1. Підсумок уроку. Рефлексія.

Очікувані результати:

  • розширити й уточнити знання про розмаїття рослин;

  • значення лікарських рослин для людини;

  • сформувати відчуття особистої відповідальності за збереження рослин;

  • виховувати бажання оберігати їх.











Хід уроку


Діяльність вчителя


Діяльність учнів

  1. Мотивація. Організаційний момент.

У світ краси полинемо ми сьогодні,

Бо де квіти – там завжди краса,

Полинемо в країну Квіткову безодню,

Де чути їх подих, їх голоса.

  1. Надання необхідної інформації.

  1. Актуалізація опорних знань.

а)«Асоціативний кущ». Криптограми

- Що нам уже відомо про рослини?


РОСЛИНИ


  • Отже, рослини…

  • б) Продовжити речення. Інсценізація.

Умови життя рослин…



Грунт

Повітря

Світло

Тепло

Вода

в) Гра «Вузлики».

- Розшифрувати назву рослин, знайти її серед малюнків на дошці та подумати, до якої з трьох груп рослин вона належить. Аргументувати свою думку словами: «Ми вважаємо, що це кущ, тому що … »








г) Фізкультхвилинка.

- Я буду називати рослини.

Якщо це назва дерева –

Якщо назва куща –

Якщо назва трав’янистої рослини –


  1. Повідомлення теми уроку.

Рослини ховають у собі багато таємниць. Які рослини ви знаєте?

  • Де найбільше рослин?

  • Чому ліс – це аптека?

Спасибі за висловлені думки! Отже, тема нашого уроку – Лікарські рослини. Вшанування рослин. Охорона рослин.

  1. Очікувані результати.

Після цього уроку ми зможемо:

  • розширити й уточнити знання про розмаїття рослин;

  • значення лікарських рослин для людини.

  1. Вивчання нового матеріалу.

Сценка «Зелена аптека»

А до нас завітали гості. Прошу уважно послухати їх, і подивиться, що вони нам покажуть. А покажуть вони ним сценку «Зелена аптека». По закінченні гри ви допоможете мені вірно відповісти на запитання.

Сценарно – рольова гра «Зелена аптека».

Дійові особи: бабуся, Марійко.

Місцеві дії: ліс, домашнє подвір’я.

Дія І

Сидить бабуся, біля неї онучка – Марійко.

Дівчинка.Бабусю, а Яринка сьогодні в школі сказала, що ліс – це зелена аптека.

Бабуся. Так, Марійко.

Дівчинка. А чому?

Бабуся. Почекай, онучко, підемо в ліс, побачиш, чому.

Дія ІІ

Ліс. Весна. Стежкою йдуть бабуся, онучка.

Бабуся. Подивись, Марійко, як гарно в лісі!

Марійка . Бабусю, а яка це квітка? (показує).

Бабуся. Ця гарненька, духмяна квітка – конвалія. З неї готують ліки для тих, хто хворіє серцем.

Дія ІІІ

Літо, квітнуть квіти, бабуся з онучкою в лісі.

Бабуся. Придивляйся, Марійко, до квіток, до трав. Побачиш щось цікаве чи незнайоме – покажи мені.

Марійко. Бабусю, а що це за дерево цвіте?

Бабуся. Це деревій цвіте. Він має велику цілющу силу. Обережніше ступай, Марійко. По краях стежки росте подорожник. Це рослина до стежок і доріг тулиться. Тому і зветься подорожником. Людині він – справжній друг. Зупиняє кров, коли пораниш пальчик. Бачиш, як багато цілющих трав, квітів у лісі? Тепер розумієш чому ліс називають зеленою аптекою?

Марійко зачаровано дивилась вдалечінь.

Запитання.

  1. Так, чому ж ліс називають «зеленою аптекою»?. Доведіть свою думку.

  2. Назвіть лікарські рослини, про які розповідалось в сцені.

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

а) Гра «Склади картинку»

Кожній парі учнів роздається завдання в конверті: малюнок рослини, розрізаний на кілька частин. Потрібно правильно скласти картинку, найти малюнок на дошці.

І ряд – малюнок калини

ІІ ряд – малюнок липи

ІІІ ряд – малюнок нагітків

б) Повідомлення про лікарську рослину з гри «Склади картинку».




в) Складання плакату «Зелена аптека». І ще дуже багато рослин можна знайти у народній «зеленій аптеці», яка є справжньою скарбницею.

Вчитель показує картинки лікарських рослин.




г) Технологія «Займи позицію». Уявіть, що я нарвала дуже багато квітів, деякі з них мені не потрібні, а деякі занесені до Червоної книги України.

А тепер займіть позицію біля одного з плакатів (так, ні), який на вашу думку, відображає ваше становлення – чи можна рвати рослини.

Треба дуже обережно поводитися на природі, не витоптувати рослини, не ламати гілки, не збивати листя, квіти, плоди.

Якщо разом з дорослими вам доведеться збирати лікарські рослини, то ніколи не виривайте їх з коренем, залишайте найсильніші великі екземпляри, щоб вони дали насіння і знову відродилися.

  1. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • А тепер давайте повернемося до очікуваних результатів.

Розширили й уточнили ми знання про розмаїття рослин?

Які назви лікарських рослин ви запам‘ятали? Запишіть їх назви на ягідці червоного кольору, якщо на уроці сподобалось все і ви все зрозуміли, на ягідці рожевого кольору, якщо вам хочеться узнати ще більше про рослинний світ. І за допомогою цих ягід зберемо грону калини.








Робота в парах. Читають криптограми.






Діти інсценізують:

1 дитина – квітка. Діти називають умову показують схему.






В кожному горизонтальному рядку закреслюють однакові літери. Читають закодовані слова. Якщо це слово дерево, називають загальний ознак дерев – один міцний стовбур; якщо кущ – кілька дерев’янистих стовбурів; якщо трав’яниста рослина - м’яке соковите стебло.




Підводиться 1 ряд;

Підводиться 2 ряд;

Підводиться 3 ряд.




Відповіді дітей.

У лісі.

Відповіді дітей.











Двоє дітей показують сценку. Інші уважно слухають і дивляться.




































Відповіді дітей.





Робота в парах.








Після того, як І ряд склав картинку, один учень з цього ряду розповідає про калину. Так само і інші ряди. Кожен раз прикріпляють до плакату «Зелена аптека».



Діти читають назву лікарських рослин. Складаємо ці рослини в скарбницю.





Діти займають позицію, висловлюють свою думку щодо вибору.












Відповіді дітей.


Діти пишуть назву лікарської рослини на ягідці і збирають грону калини.



























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Конспект на тему: "Лікарські рослини. Вшанування рослин. Охорона рослин"

Автор: Воронина Елизавета Ивановна

Дата: 16.06.2014

Номер свидетельства: 105939


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства