kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?МЖ ?аза? тілі Тіл ж?не с?йлеуді? ма?ызы

Нажмите, чтобы узнать подробности

?аза? тілінен "Тіл ж?не с?йлеуді? ма?ызы" атты ?ыс?а мерзімді саба? жоспары. Саба? 3 сынып?а арнап ??рыл?ан. Б?л саба?тан к?тілетін н?тиже: Тіл ж?не с?йлеу туралы білімдері тере?деп, с?йлеу да?дылары ?алыптасады. С?йлеуді? т?рлерімен таныса отырып, с?ра?тар?а жауап бере алады. С?з ма?ынасын т?сініп, ?деби тілде с?йлеу к?тіледі.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?МЖ ?аза? тілі Тіл ж?не с?йлеуді? ма?ызы»



Сыныбы 3

Күні

Сабақтың тақырыбы

Тіл және сөйлеудің маңызы

Мақсаты

Тіл және сөйлеу туралы білімдерін тереңдету, байланыстырып сөйлеу дағдысын қалыптастыру.

Күтілетін нәтижелер



А. Тіл және сөйлеу туралы білімдерін тереңдетеді, байланыстырып сөйлеу дағдысы қалыптасады.

В. Сөйлеудің түрлерімен танысады, сұрақтарға жауап бере алады.

С. Сөз мағынасын түсінеді, әдеби тілде сөйлей біледі.

Керекті жабдықтар



Оқулық Әдебиеттік оқу, 3-сынып\ Б.А.Тұрғынбаева, З.Муфтибекова,

А4 қағазы, түрлі түсті қарындаштар, доп,бағдаршам түстері.

Орындауға арналған тапсырмалар

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету.Түсіну дәрежесін бағалау.Сын тұрғысынан ойлауды дамытуға арналған жұптық әңгіме.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе



3 мин








7 мин

Оқушыларды топтарға бөлу.

Сабақта дайындықтарын тексеріп, сынып ахуалын орнату.

Ұлттармен топқа бөлу.

-Ал оқушылар неге ұлттар болып топқа бөліндік деп ойлайсыңдар?

Амандасу, сынып ахуалын орнату.

Әрбір адам – досым, сыныптасым, 
Әрбір ісің – тірлік, тірек, адамдық. 
Әрбір сөзің – шындық, бірлік, адалдық, 
Әрбір сабақ – үйрену, оқу, іздену. 24 оқушы алты оқушыдан ұлттармен (қазақ, орыс, қытай,ағылшын ) төрт топқа бөлінеді.

Тұсаукесер





5 мин




Қызығушылықпен назарға

1. Жаңа сабақты сызбаларда берілген сұрақтар арқылы, пікірталас:
Тіл және сөйлеу не үшін қажет?
Ата - бабамыз бізге мұра етіп нені қалдырды?
Пікірталас барысындағы оқушылардың жауабын тыңдау, барысында табыс критерийлері құру.

Табыс критерийлері.

Әрбір ұлттың өз тілі бар ?

Сөйлеу түрлерін таныстыру.

2. Сөйлеу түрлерін таныстыру.
Сөйлеу
Ауызша Жазбаша
Әңгімелесу Сызу
Пікілесу сурет салу
Хабарласу Таңбалау
Кітап оқу хат жазу
3. Дәптермен жұмыс
Әрбір аяқталмаған сөйлемді оқып, оның астындағы берілген сөздердің біреуін ғана пайдаланып, сөйлемдегі ойды аяқта.
1). Жексенбіден кейін ________________________
( жыл, сағат, дүйсенбі)
2). Алманың ішінде әруақытта ________________________
( құрт, тұқымы, гүл)
3). Тау өзенінің ағысы ________________________
(ақырын, күлкілі, қатты)
4). Бүгіннен кейін ________________________
(биыл, ертең, былтыр)
5). Әкеден кейін ________________________
( немере, бала, шөбере)
6). Сағат тілі ________________________
( жоғарыдан төмен қарай, оңнан солға қарай, солдан оңға қарай қозғалады).

 

Оқушылар мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы табыс критерийін шығарады.





Табыс критерийлері

-Тіл және сөйлеудің маңызы туралы білемін.

Сөйлеу түрлерімен танысамын.


Оқушыларға сөйлеу түрлерін айтып отырып мағынасын ашады.




Дәптермен жұмыс.

Оқушылар әрбір аяқталмаған сөйлемді оқып, оның астындағы берілген сөздердің біреуін ғана пайдаланып, сөйлемдегі ойды аяқтайды.



Оқушылар тапсырманы орындап болған соң«Бағдаршам әдісімен» өзара бағалау.





Негізгі бөлім





3 мин




5 мин


5 мин

1-жаттығу Түсіндіру

1-топ 2-жаттығу

2-топ 3-жаттығу

3-топ 4-жаттығу



Оқушылар оқулықтан жүргізіп отырады.

«Ойлан. Жұптас.Бөліс» әдісімен

Берілген тапсырманы топта талқылап , ой бөліседі

«Бағдаршам әдісімен» өзара бағалау.

Қорытынды





10 мин





3 мин



2 мин


«Көршіңе әңгімеле» әдісі арқылы әркім өз көшісімен жаттығуды тексеріп, талқылайды.


Табыс критерийі.



Үйге 5- жаттығу


Кері байланыс: Бағдаршам» әдісі.

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен өзара бағалау.



Табыс критерийі арқылы өз-өздерін бағалайды.





Кері байланыс оқушылар бүгінгі сабақты меңгергенін бағдаршам әдісі арқылы білдіреді.


Сабақтың өзіндік талдауы



Сабақ бойынша өзгертулер






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
?МЖ ?аза? тілі Тіл ж?не с?йлеуді? ма?ызы

Автор: Турсынай Нурмухамбетова

Дата: 06.12.2015

Номер свидетельства: 262678


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства