kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кестелік к?бейту ж?не б?лу.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

Білімділік:К?бейту ж?не  б?луді? кестелік жа?дайы туралы білімдерін бекіту.Геометриялы? фигураларды сызу?а,?р т?рлі т?сілмен шы?ару?а            

Дамытушылы?:О?ушыларды ?з бетінше  есеп шы?ару?а, баулу:

Т?рбиелік:Ой-?рісін ойлау ?абілетін дамыту.

Саба?ты? т?рі:?айталау саба?.(?ткенді пысы?тау.

Саба?ты? ?дісі:с?ра?-жауап

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кестелік к?бейту ж?не б?лу.»

Сабақтың тақырыбы: Кестелік көбейту және бөлу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Көбейту және бөлудің кестелік жағдайы туралы білімдерін бекіту.Геометриялық фигураларды сызуға,әр түрлі тәсілмен шығаруға

Дамытушылық:Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, баулу:

Тәрбиелік:Ой-өрісін ойлау қабілетін дамыту.

Сабақтың түрі:Қайталау сабақ.(Өткенді пысықтау.

Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап

Сабақтың барысы:Кіріспе бөлім.(психологиялық дайындық)

   Математика керек әр күнге, 

   Математика қажет өмірде

   Математиканы оқимыз   

   Миымызға тоқимыз

-Барлығыңа сабақта сәттілік тілеймін!

МАТЕМАТИКА-ғалымдар патшасы деген екен Абай атамыз.

Яғни,математиканы білсек барлығында да білеміз екен.

Тақтада сендерге есептер берілген,қай қатар тез есеп шығарса сол қатар Алғырлар,

тапқырлар және білгірлер деп аталады.

Қызығушылықты ояту.

29+17=46 900-100=800 48+11=59

700-500=200 35+27= 62 800-400=400

600-200=400 200+200=400 45+14=59

67+30=97 68+30=98 32+21=53





-Дәптерімізді ашып,бүгінгі күнді жазамыз.

Желтоқсанның 3-ы

Сынып жұмысы.

Математика –ермек емес балалық,

Математика-көрегендік,даналық.

Математика-құрметтеуге лайық,

Кел,балалар,мұны жақсы ұғайық!-дей келе бүгінгі қайталау сабағымызды,сайыс түрінде өткіземіз.

-Олай болса,

2.негізгі бөлім

Сайысты ашу.

Бәйгеге түсіп жарыспай,

Жүйріктің бағы жанар ма?

Білім мен өнер жарысып,

Тәрбие-тәлім табар мән.

Бұл бәйге ойдың бәйгесі

Кім жүйрік ойға,сол алда-дегендей



1.Алғырлар

2.Тапқырлар

3.Білгірлер сайысымызды бастаймыз.

Сайыстың шарты:

1-бөлім «Кім көп біледі» (сұрақтар қою)

2-бөлім «математикалық диктант»

3-бөлім «Жүйрік болсаң жасыңнан»

4-бөлім «Тапқырлық»

5-бөлім «Іздеген жетер мұратқа»







1-бөлім «Кім көп біледі» (сұрақтар қою) әр топта 1-оқушы жауап береді

  1. 1 дм-де неше см бар?

  2. 1 см-де неше мм бар

  3. 1 см артық па,әлде 1 дм артық па?

  4. 1сағ+18мин.Дегеніміз неше минутқа тең?

  5. 1 сағ неше минут бар?

  6. Азайтуды қай амалмен тексереді.

  7. Кез келген санды бірге көбейткенде,қандай сан шығады? (сол сан).

  8. Егер есепте қосу мен көбейту амалы келсе,алдымен қандай амалды орындаймыз?

  9. Кез-келген санды 0-ге көбейткенде.(0 шығады)



2-бөлім.

Математикалық диктант

          1. 50 мен 60 тың қосындысы (110)

          2. 80 мен 100 қосындысы (180)

          3. 46 мен 34-тің айырмасы (12)

          4. 7 мен 3 сандарының көбейтіндісіне 40-ті қос.(61

Дәптермен жұмыс:

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан

Математикаға орын берсең басыңнан

Барлық ғылым соған үйір болады

Досың солар табылатын қасыңнан –дей отырып.

3-бөлім “Жүйрік болсаң жасыңнан”

1-топ 2-топ 3-топ

6 *5= 7 *10= 9 *3=

8 *2= 6 *6= 8 *4=

0 *20= 6 *8= 7 *7=

5 *5= 9 *9= 7 *6=

9 *5= 4 *4= 8 *8=

Сергіту сәті

Салыстыру.

7 тәул14сағ 6 тәул 24с

5 тәул 16сағ 5 тәул 20с

5 онд 6 бірл 56

10 онд 100

4- Тапқырлық”бөлім “

1-ТОП

КЕЗ-КЕЛГЕН ТІК ТӨРТБҰРЫШ СЫЗ ДА,ОНЫҢ АУДАНЫҢ ЕСЕПТЕП ТАП

2-ТОП

КЕЗ-КЕЛГЕН ШАРШЫ СЫЗ ДА ОНЫҢ АУДАНЫҢ ЕСЕПТЕП ТАП

3-ТОП

ҰЗЫНДЫҒЫ 5 СМ , АЛ ЕНІ 4 СМ ТІК ТӨРТБҰРЫШТІҢ

ПЕРИМЕТЖӘНЕ АУДАНЫҢ ТАП

Оқулықпен жұмыс

7 103 бет

5-бөлім “Іздеген жетер мұратқа”

5-ке көбейту кестесі

Логикалық есептер

  • Шөпте қояндар тығылып отыр,тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр?

  • Таразы табақшасына 2 аяғымен тұрғанда тырна 2 кг болды. Бір аяғымен тұрса, онда оның массасы қандай болады?



  • Бір адам қалаға бара жатыр еді, жолда оған 3 танысы қарсы келді. Қанша адам қалаға барды?

  • Мараттың кілең 1 теңгеліктен тұратын барлығы 100 теңге ақшасы бар еді. Құрал – жабдық сатып алған ол дүкенге 97 теңге төлеуі тиіс еді. Қалай тез есептеп беруге болады?

  • Тымақ қымбат тақиядан,тақия қымбат қолғаптан. Осы үшеуінің қайсысы арзан?



Сабақ қорытындысы:

-Сабақ ұнады ма?

-Өткен тақырыптарды қайталадық па?

-Есептер шығардық па?

-Тақтамен жұмыс жасадық па?

Үйге тапсырма: №7 104 бет

бағалау




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Кестелік к?бейту ж?не б?лу.

Автор: Ибраева Асылтас Калиаскаровна

Дата: 03.12.2015

Номер свидетельства: 261379


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства