Саба? д?ст?рлі саба?.мен ?з саба?ымда к?рнекілік,с?ра? -жауап,кітаппен ж?мыс,та?тамен ж?мыс т?рлерін пайдаландым.Мен ?з саба?тарымда ?немі сергіту жатты?уларын ж?ргізіп отырамын.Саба? барысында о?ушыларды? тез ойлап,?з ойларын толы? айта алуы ?шін,тіл дамыту минуттарын ?ткіземін.о?ушылар ?з беттерімен та?ырып?а байланысты ребустар,суретті тестер ??растырады.
Просмотр содержимого документа
«Қос сөздер»
Тақырыбы: Қос сөздер
Сабақтың мақсаты: Қос сөз туралы білімдерін еске түсіру, қайталау, дәптермен, тақтамен жұмыс жасауда ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу, адамгершілік тәрбиеге баулу
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік, іздену
Сабақтың көрнекіліктері: тірек-сызба,
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.
Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.
Бәрін ұғып алыңдар, оқуға зер салыңдар.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру:
Жаңа сабақ
Қос сөздер бір сөздің қайталануы арқылы және екі түрлі сөздің қосарлануы арқылы жасалады. Мысалы: айта-айта, кезек –кезек, киім –кешек.
Оқулықпен жұмыс
34 жатығу өлеңді оқып, жатқа жазу.қос сөздердің астын сызу. Оның екі сыңары екі түрлі жасалғаныны байқау.
35 жаттығу жаңылтпашты оқып, жатқа айту. Қос сөздерді тауып, арасына дефис қойып жазу.
36 жаттығу. Қос сөздерді қатыстырып, сөйлем құрап жазу.
37 жаттығу мәтінді оқып, қос сөздерді табу. Олардың жасалу жолдарын түсіндіру. Қос сөздерді теріп жазу.
Сөздің алдынан күшейткіш буын қосу арқылы да қос сөздер жасалады. Мысалы: қып –қызыл, тап –тар, түп –түзу.
Сергіту сәті.
Буратино керілді, Кілтті таппай қойғаны,
Бір иілді, екі иілді. Жету үшін сол кілтке,
Қолын жанға созғаны, Көтерейік өкшені.
38 жаттығу берілген сөздерді кест еге орналастыру.
40 жаттығу. Екеу ара диалогтық сұхбатқа түсу.
ІҮҚорытындылау Балалар, бүгін біз не үйрендік?
Ү Үйге тапсырма: 39 -жаттығу.
ҮІ Оқушыларды бағалау