Мотивациалық кезең. 1)Эмоционалды – психологиялық дайындық. 2 мин. Тақырыпқа шығу. 2)Мақсат қою. 2 мин. ІІ. Негізгі кезең. Тәжірибиелік жұмыс . 20 мин. ІІІ.Рефлексия. 3 мин. IV.Үй тапсырмасын тандау. 2 мин. | Амандасу.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Қыстың күні терезеден, Бізге міне,тұр қарап, Сондай жақсы көңіл күймен, Басталады бұл сабақ. Проекторға назар аудару. -Бұл не? -Бұл карта. -Иә,бұлПавлодар облысының картасы.Бүгін біз сендермен карта арқылы біздің облысы- мызды аралап,қыдырып шы- ғамыз. -Павлодар облысына 2 ірі қала жатады.Олардың бірі (Ребус шешу) ЕКІБАСТҰЗ -Күрделі сөздер нешеге бөлінеді? -Бұл қандай сөз? -Бұл біріккен сөз? -Неге?(ереже,мысалдар) Сабақтың мақсатын айту. Дәптермен жұмыс Желтоқсанның он бірі. Сынып жұмысы. Көркем жазу: Екібастұз (қысқаша мәлімет беру) Картадан табу( 13 сан белгілеу) Жоспарға назар аударайық. Жеке тұлғаға бағытталған жоспарға көшу. А -3, Б-4, С - 5 -Ал,енді бұл қаланы аралап шығу үшін теориялық деңгейді орындаймыз. Теориялық деңгей (Ережелер) Бағалайды . -Енді келесі ірі қала АҚСУ (картадан табу,белгілеу 11 сан) Қысқаша мәлімет айту. 1-ші деңгейге назар аударамыз. 1 деңгей. «Жоғалған сөздер» Сәйкестендір. ас бағыс от бақа күн барыс тас басы жол қабақ Кілт -Көршілерініңдәптерлерімен ауыстырып бір-бірлерінің жұмысын тексеру. Бағалау критериясы тақтада. -Өздеріне «5», «4», «3» қойғандарын тұрыңдар? - Қате жіберген оқушыларға қандай ұсыныс айтамыз? -Бұл деңгейде нені үйрендік? Келесі деңгейге көшу үшін картаға назар аударамыз 1 номер АҚТОҒАЙ ауданы (қысқа мәлімет) 2-деңгейге назар аударамыз. 2-деңгей. Суреттер арқылы біріккен сөздер құрастыр. 40 кілт Көңіл күй. -Өздерінің көңіл күйлерінді білдіріндер. -Неге? Бағалау. Сергіту сәті. Енді 3 деңгейге көңіл аударайық. Осы біріккен сөздерді қатыстырып, 2 құрмалас сөйлем құрастыр. -Өздеріне «5», «4», «3» қойғандарын тұрыңдар? - Қате жіберген оқушыларға қандай ұсыныс айтамыз? В парағына көшу Картаға назар аудару №4 Ертіс ауданы (қысқа мәлімет айтып шығу) 1 деңгей В Мына сөздерден біріккен сөздер жаса. Жол,қорған,Ақ,Ай, барыс,алты,доп,қу, Талды, Қызыл,ақ бақан,таяқ ,гүл,қу сезім. кілт Көңіл күй. -Өздерінің көңіл күйлерінді білдіріндер. -Неге? Бағалау. Картаға назар аударту №6 АҚҚУ ауданы (қысқа мәлімет) 2 деңгей В парағы Көп нүктенің орнына жасаған біріккен сөздерді топтап жаз. 1. Аң-құс : ..., ..., 2. Кісі аттары : ..., ..., 3. Ойын атаулары: ..., ..., 4. Жер, су-аттары : ..., ..., Кілт арқылы тексереді Өздеріне «5», «4», «3» қойғандарын тұрыңдар? - Қате жіберген оқушыларға қандай ұсыныс айтамыз? 3 деңгей ТОППЕН жұмыс Топпен жұмыс (І, ІІ, ІІІ қатар бойынша) Сыныптас оқушыға өлең жолдарын құрастыр. (есімі біріккен сөз болу керек) Бағалайды топ басшысы С парағы 1 деңгей Біріккен сөздерді теріп жаз. Жалт-жұлт,ақсерке, см., қап-қара, сірә, аққұтан,итқұс, сағ., атұстар,әке-шеше. 2 деңгей С парағы Теріп алған біріккен сөздердің ненің атын білдіретінін тап. Үлгі: Атұстар (ер бала) КІЛТ 3 деңгей С парақ Фишбоун сызбасы арқылы тақырыпты қортындыла. Тест орындаймыз. Бағалау. -Біз қандай тақырыппен жұмыс істедік? -Сабақ барысында қандай көңіл күй басым болды? -Өз мақсаттарына жеттіндер ме? -Қандай қиындықтар болды? -Келесі сабақта осы қиындықтарды шешуге тырысамыз? Картамен жұмыс істеу сендерге ұнады ма? -Қандай қала,аудан араладық? -Қиындық туғызған деңгейдегі тапсырмаларды үйге аламыз Жұмыстарыңызға рахмет | Оқушылар іштей сабаққа дайындалады. 3-4 оқушыдан ереже сұрау Мақсат қойып,жұппен талқылайды. Өзара бірін-бірі тексеру Өзін-өзі тексеру. Мұғалім көмегімен тексеру Өзара бірін -бірі тексеру . Өзін-өзі тексеру Түсіндірмелі сөздік Кездескен қиындықтарға талқылап,оларды дұрыс шешу жолдарын іздейді. Өз жұмыстарын бағалайды. Келесі сабаққа мақсат қояды Үй тапсырмасын тандау |