Білімділік: о?ушыларды? буын туралы білімдерін ке?ейту. С?з ішінде ?анша дауысты дыбыс болса сонша буын болады деген ??ымды тере? т?сінуін ж?не ?ле?ді м?нерлеп о?уын жетілдіру. Ел р?міздері туралы ма?л?мат беру Дамытушылы?: с?здік ?орын байыта т?су. Туды? бетіндегі белгілерді ?алай т?сінетіндігін айта білу да?дыларын дамыту. Т?рбиелілік: ел р?міздерін тануды, оны ??рметтеуге, ?з Отанын с?юге т?рбиелеу. ??ыптылы? пен шыдамдылы? ?асиеттерін шы?дау.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«?аза?стан байра?ы»
1 сынып Ана тілі пәнінен сабақ жоспары Сабақтың тақырыбы: Қазақстан байрағы. Буын. Сабақтың мақсаты: Білімділік: оқушылардың буын туралы білімдерін кеңейту. Сөз ішінде қанша дауысты дыбыс болса сонша буын болады деген ұғымды терең түсінуін және өлеңді мәнерлеп оқуын жетілдіру. Ел рәміздері туралы мағлұмат беру Дамытушылық: сөздік қорын байыта түсу. Тудың бетіндегі белгілерді қалай түсінетіндігін айта білу дағдыларын дамыту. Тәрбиелілік: ел рәміздерін тануды, оны құрметтеуге, өз Отанын сүюге тәрбиелеу. Ұқыптылық пен шыдамдылық қасиеттерін шыңдау. Сабақтың көрнекілігі мен жабдығы: буындар, жалаушалар, магнитті тақта, сюжетті суреттер, оқулық пен №1 ана тіліне арналған жұмыс дәптері. Сабақтың әдісі: көрсету, түсіндіру Сабақтың барысы:
• Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушылар бір-біріне сәттілік тілеу. Үйгеберілгентапсырманыңорындалуынтексеру.
«Отан» өлеңін кезектесіп мәнерлеп оқулары.Бір-бірінің оқығандарын қошеметтеп отыру. Ескендір Ибрагимовтың орындауында « Көк тудың желбірегені» әнін тыңдату арқылы жаңа сабақты ашу. • Жаңа сабақ.
-Бүгінгі сабағымыз ту туралы болмақ.
Көрнекілікті қолдану, яғни оқушыларға Қазақстанның жалаушасын көрсету, авторымен таныстыру (Ш.Ниязбековтың суретін көрсету).
1.Ой қозғау. Оқушыларға Қазақстанның жалауын (жалауша) көрсете отырып, « жалау» деген сөзді тағы да қалай айтуға болатындығын сұрау. - Ту және байрақ. - Қазақстан байрағын сипаттап бер
Қазақстан байрағы → аспан түстес, көк
2.Оқулықпен жұмыс. 1. Өлеңді мәнерлеп оқып беру. 2. Әр шумақты мазмұндау 3. Өлең авторымен танысу(Автордың суретін теледидардан көрсету) 4. Оқушылардың тізбекпен (шумақтап) оқуы. 5. Қазақстан байрағында нелер бейнеленген? 6. Қазақстан рәміздеріне тағы да нелер жатады?
3. Мына сөздерді буынға бөл: Қазақстан, отан, ел, аспан, қыран, алтын, өрнек. • Сөздердегі буындар санын қалай білдің?
4.• Сергіту минуты (Мен қазақпын әнімен) Жоғары қарап ай көрдім, Төмен қарап жер көрдім. Оңға, солға бұрылдым, Егеменді ел көрдім
5. Дәптермен жұмыс. №1 ана тілі жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау.
6.Қате буынды тап. Түзет.(әр оқушы жеке орындайды) Бал - а, бай - рақ, жал - ау, асп - ан, алақ - ай, ба - ты - р, қоя - н, те - ле - фо - н.
7. Сөздерді дұрыс орналастыр және буындардан сөз құра.(тақтаға орындату) Жалауша, ұстады, көк, бала. Сөз құра: бай бүр қы кіт рақ ран. (байрақ, бүркіт, қыран)
8.Сабақты қорытындылау. Нені үйрендік, нені білдік? Сөзді неге бөлеміз? (буынға) Дауысты дыбыс қанша болса, сонша не болады? (буын) Рефлексия.(Балық аулау ойыны) Үй тапсырмасы: 73 - жаттығу, «Қазақстан байрағы» өлеңін мәнерлеп оқу, 75 - жаттығуды орындау. Сабақты аяқтау
Лебяжі ауданы Ямышев жалпы орта білім беретін мектеп.