kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"?анат туралы хикая" Ф.О??арсынова

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: Ф.О??арсынова «?анат  туралы   хикая»     

Ма?саты: О?ушыларды? ой-?рісін  ке?ейеді, шы?армашылы?пен ж?мыс істей отырып с?здік ?орын молайтады, тіл байлы?ын арттырады, ?здігінен ж?мыс істеу ар?ылы ?орытынды шы?ару?а ?йренеді.

Міндеттері: 1) ?ле?ді о?у ар?ылы адамны? ?ос ?анаты ата-анасы алдында?ы міндеттері мен борыштарын ?теуге  ?йренеді.

2) Баласын аата-анасынан е? жа?ын, е? ?асиетті адам жо? екенін т?сіндіру ар?ылы сезімдерін, с?йіспеншілігін, ой-?рісіндамыту.

3)  Адамгершілікке, жауапкершілікке, ?дептілікке баулу, адалды??а ба?ыттау. ?жымда бірлесіп ж?мыс істеуге  ?йрету.

Саба?ты?т?рі: Аралассаба?

?дісі: С?ра?-жауап,  баяндау, сызба

П?н аралы? байланыс: Музыка, д?ниетану,

К?рнекіліктер: Слайд,автор портреті, ?ле?ді талдау  пара?ы, ба?алау пара?шасы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"?анат туралы хикая" Ф.О??арсынова»

8 орта мектеп












4 «Ә» класында әдебиеттік оқу пәні бойынша өткізілетін

ашық сабақ жоспары



Тақырыбы: «Қанат туралы хикая»







Өткізген: М.А .Матжанова














2015-2016 оқу жылы



Тақырыбы: Ф.Оңғарсынова «Қанат туралы хикая»     

Мақсаты: Оқушылардың ой-өрісін кеңейеді, шығармашылықпен жұмыс істей отырып сөздік қорын молайтады, тіл байлығын арттырады, өздігінен жұмыс істеу арқылы қорытынды шығаруға үйренеді.

Міндеттері: 1) Өлеңді оқу арқылы адамның қос қанаты ата-анасы алдындағы міндеттері мен борыштарын өтеуге үйренеді.

2) Баласын аата-анасынан ең жақын, ең қасиетті адам жоқ екенін түсіндіру арқылы сезімдерін, сүйіспеншілігін, ой-өрісіндамыту.

3)  Адамгершілікке, жауапкершілікке, әдептілікке баулу, адалдыққа бағыттау. Ұжымда бірлесіп жұмыс істеуге үйрету.

Сабақтыңтүрі: Аралассабақ

Әдісі: Сұрақ-жауап, баяндау, сызба

Пән аралық байланыс: Музыка, дүниетану,

Көрнекіліктер: Слайд,автор портреті , өлеңді талдау парағы, бағалау парақшасы

                              Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру.Психологиялық ахуал. Гүлдер арқылы топтарға бөліну.

Бағалау парағын беру. (өзін-өзі бағалау әдісін түсіндіру)

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

  1. Топтар : 1. Ата 2. Әже 3.Ана 4.Әке 5. Бала

  • Әр топ өз атауларына сай ұран ойлап қойыңдар .Бір сөйлеммен немесе мақал жолын алуға болады.

  1. Үйге берілген тапсырма «Ана құшағында» (кеспе парақшалар арқылы ауызша тексеру)

  1. Қайроштың анасын алыстан көрген сәті.

  2. Анасы мен Қайроштың кездескен сәтін баянда.

  3. Қайроштың анасына сипаттама жаз.

  4. Қайроштың анасын құшақтаған сәтін тауып оқы.

  5. Қайроштың орнында болсаң не істер едің ?

Ана сөзіне ассасоциялар айту .

Ардақты жан Ана Ана тілі

Жер Ана



3.Топқа тапсырмалар :

  1. Ана туралы мақалдар жазу

  2. «Менің анам» эсса жазу

  3. «Ана» өлең шығару.

  4. Соңғы ұйқасын жазу



Үміт жаққан ______________________

Қамқор болған _____________________

Әлемдегі бар ______________________

Сыйлар едім ______________________

  1. Б. Бұлқышев «Ана» мәнерлеп оқу

ІІІ.Жаңа сабақ «Аналар» тақырыбына қалам сермеген ақындар көп.

Бүгінгі дейін «Ана» тақыбын қозғаған қандай шығармалар мен авторларды білеміз.Сызбаны толтыру

1. Ана

Ғ.Мүсірепов «Ана құшағында»

Б. Бұлқышев «Ана»

Ө. Тұрманжанов «Қарлығаш»

Т. Молдағалиев « Гүлдер»

Ф. Оңғарсынова «Қанат туралы хикая»

2.Ф.Оңғарсынова туралы мәлімет (видиороликпен таныстыру)

3. Дәптермен жұмыс (сызбаны толтыру)

Ф.Оңғарсынова

1.(1939-2014) Атырау қаласы

2. Ақын ,жазушы ,аудармашы. ҚР-ның мәжіліс депутаты.

3. « Қанат туралы хикая»

1.Өлеңді оқу

2. 1 шумақ -1 топ (қосарлана береді .6 –шумақ хормен оқылады)

3.Сөздік жұмыс

Хикая-әдебиет жанрының   бір түрі. Арабша әңгімелесу мағынасында қолданылатын термин. Повесть пен романнан бұрын пайда болған жанр.

Хикая- сюжетке құрылған оқиға желісі. Өлеңмен жазылған түрі- «хикаят» делінеді.

  1. Өлеңді кешенді талдау

Үлгі

  1. Авторы:

  2. Тақырыбы:

  3. Жанр түрі:

  4. Идеясы:

  5. Шумағы:

  6. Тармағы:

  7. Бунағы:

  8. Ұйқас:

  9. Тәрбиелік мәні:

IV.Сергіту сәті :Ф.Оңғарсынованың өлеңін тыңдату

V. Бекіту: «Сезім ағашы» гүлдендіру

1. Ата-анаңа тілегіңді жаз

2.Ф.Оңғарсынова туралы мәлімет беру.

3.Ата-анаңның саған арнап айтатын жылы сөздерін жазу.

4. Өлеңдегі тірек сөздерді тауып жаз

5.Әке туралы мақал жаз

6. Ана туралы ән

VI.Бағалау: Смайликтерді санау , талдап бағалау

VII.Үйге тапсырма: Өлеңді мәнерлеп оқу .Мақалдың жалғасын табу.




















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
"?анат туралы хикая" Ф.О??арсынова

Автор: Матжанова Мереке Адаевна

Дата: 06.04.2016

Номер свидетельства: 315662


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства