kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Канат Кайым "Мереке"

Нажмите, чтобы узнать подробности

 М?тін мазм?ны ар?ылы адам ?мірінде болатын сан ?ырлы жа?дайлар туралы т?сінуге,?мірдегі мерекелерді? м?н-ма?ынасын ашу?а м?мкіндік беру; ой тол?ау,іздену ж?мыстарын топты?,жеке сипатта орындату ар?ылы о?ушыларды? шы?армашылы? да?дысын дамыту; Отбасында?ы ?лтты? д?ст?рге,адамгершілікке,?семдікке т?рбиелеу,бірін-бірі ты?дай білуге,?йымшылды??а баулу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Канат Кайым "Мереке"»

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Сыныбы:

2а

Сабақтың тақырыбы:

Мереке

Сабақтың мақсаты:

«Мәтін мазмұнын оның идеясын талдау арқылы анықтау.

Күтілетін нәтиже

Мәтін мазмұны арқылы адам өмірінде болатын сан қырлы жағдайлар туралы түсінуге,өмірдегі мерекелердің мән-мағынасын ашуға мүмкіндік беру; ой толғау,іздену жұмыстарын топтық,жеке сипатта орындату арқылы оқушылардың шығармашылық дағдысын дамыту; Отбасындағы ұлттық дәстүрге,адамгершілікке,әсемдікке тәрбиелеу,бірін-бірі тыңдай білуге,ұйымшылдыққа баулу.

Проблемалық сұрақ

Нағыз мереке қандай болады?

Әдіс-тәсілдер

сұрақ –жауап, топпен жұмыс

Сабақта қолданылатын ресурстар:

смайликтер,плакаттар,маркерлер.

Уақыты:

Кезеңдері:

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


6 мин

Психологиялық тренинг


Сыныпта психологиялық ахуал туғызу



Оқушыларды топқа бөлу.(Өздеріне ұнаған ай аттарын таңдап алады)


Мейірімді жүрекпен,

Ақ пейілді тілекпен.

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық!


Көктем айларын атап өту(наурыз, сәуір, мамыр)

Айлар арқылы оқушылар 3 топқа бөлініп отырады.


8 мин

Үй тапсырмасы

1.Қөктем табиғатына тән қандай өзгерістерді байқадың? 2.Біздің селомызға көктем қалай келеді- деген сұрақтар оқушыларды ойлауға жетелейді.Әңгімелесу арқылы оқушының белсенділігін қамтамасыз етіп, түсінігін дамытамын.

Әр топтан 1 оқушы үй жұмысын жатқа айтады .


Әр топ сұраққа жауап беруге топ ішінде ақылдасып,ойларын ортаға салады.Топтың ішінен бір оқушы тұрып жауап береді.


5 мин

Қызығушылықты ояту

Ребусты шешу арқылы тақырыпты табу.

Балалар сұрақ бойынша жауап береді.

Қалай ойлайсыңдар:Бүгінгі сабақтың тақырыбы кімге,неге байланысты болады?

Ойлауға,пікірін ортаға салуға үйренеді.

Ребусты шешеді.


Ребустың жауабын тауып,қандай мақсатпен көрсетіп отырғанымды айтады.

Сабақтың тақырыбына өздері келеді.

7 мин

Психологиялық дайындық





Постер жасау




Топтық жұмыс

Психологиялық ахуал

Мейірімді жүрекпен,

Ақ пейілді тілекпен.

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық!

Әр топ өз айында болатын мерекелер туралы постер жасайды



Мәтінмен жұмыс.

Не туралы оқыдыңдар?Қандай жаңа мәлімет алдыңдар?








Әр топ 5 минуттың ішінде наурыз,сәуір, мамыр айларында қандай мерекелер болатындығын постерге

жазып шығу керек. Әр топтан 1 оқушы постерді қорғайды.



Мәтінмен өз бетімен жұмыс істеуге үйренеді.




5 мин

Сергіту сәті

«Көңілді күн»



7 мин

Мағынаны тану Жаңа сабақ 1.Оқулықтағы тапсырманы жұппен орындау


2.Пікірлесу
















3.Проблемалық сұрақ.

Жағдаятты талдау.

Кәне, Айгүлдің көңіл-күйін бет-пішіндермен (смайлик) іздеп көрейік.

-Сендер мөлшермен Айгүлдің көңіл-күйін таптыңдар, ол жабырқап, ренжіп жүр екен.

-Мәтінде құттықтау бар ма? Сыйлық туралы не айтылған? Қуаныш ше?

-Мерекелік қуаныш байқала ма? Ал қуаныш туралы апасы не айтты?

Сөйлеу мәдениетін дамытып,өз ойларын анық айтуға үйрету.

Әр топ өз шешімдерін тақтадағы плакаттарына іледі.


Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді:

-Балалар, мәтінде қай мереке сөз болды?

- Оқыған мәтінде мерекелік қуаныш туралы не айтылған?

-Ал сыйлық туралы не бар?

-Мереке туралы не жазылыпты?

-Құттықтау туралы не жазылған?

(окушылар сұрақтарға мәтіннен үзінді іздеп тауып, оқып береді.

-Мереке күні Айгүлдің көңіл-күйі қандай еді?



Оқушылардың тілдері дамиды,мерекелер туралы не білетіндерін еске түсіреді.

Нағыз мереке қандай болады?


5 мин

Сабақты бекіту

Шығармашылық тапсырма.



Дәптермен жұмыс.






Топтастыру




Рефлексия



Бағалау

1 топ Айгүлге хат

2 топ гүлдер шоғын

3 топ гүлдің күлтелеріне Айгүлге тілектерін жазу








Мереке сөзіне топтастыру жасау



Сабақ ұнады ма? Несімен ұнады?

Ұнамады? Несімен?

Бір-бірін бағалауға үйрету

Смайликтер арқылы бағалау

Айгүл үшін нағыз мереке күндер қайсысы? Қалай ойлайсындар? Айгүл ауруханадан қалай қайтты:

А) көңілді, қуанышпен қайтты

Ә) қатты ренжіп қайтты

Б) соңғы ойына қарағанда, әлі нағыз мереке күнді күтіп, жабырқап қайтты.

Әртүрлі тілек тіледік, ең басты адамға не керек? (денсаулық)

Тілекке арналған қағазды беру


Оқушылар мереке сөзіне топтастыру жасайды.


Оқушылар сабақ бойынша өз ой-пікірлерін стикерге жазады.


Оқушылар

бір-бірін бағалайды.


2 мин

Үйге тапсырма

Мәтінді оқып, мазмұнын әігңмелеу. Аналарына құттықтау, ашық хат жазып келу.

Ашықхат, хат т.б.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Канат Кайым "Мереке"

Автор: Жолдасбаева Лаззат Каирбековна

Дата: 10.01.2016

Номер свидетельства: 274580


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства