Ашық сабақ Пәні: математика
Сабақтың тақырыбы: Қайталау. Кестелік көбейту мен бөлу.
Есеп шарты бойынша теңдеу құру және оны шешу.
Сабақтың мақсаты: Кестелік көбейту мен бөлуді, теңдеу құрып шешуді қайталау.
Білімділік: Оқушыларды көбейту мен бөлуге машықтандыру. Ауызша есептеу
дағдыларын жетілдіру. Өз бетімен жұмыс істеу кезінде ойлау, есте сақтау
қабілеттерін арттыру.
Тәрбиелік: Оқушылардың бірін –бірі құрметтеуге, еңбексүйгіштікке, ізденімпаздыққа
шапшаңдыққа жетелеп, табиғатты қорғауға тәрбиелеу.
Дамытушылық: Пәнге қызығушылығын, белсенділігін, ойлау танымдық қабілеттерін дамыту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың типі: қайталау
Сабақтың көрнекілігі: қар, күн, ,бұлт, оқушы суреттері
Сабақтың барысы:
Алғашқы ұйымдастыру
Сәттілік тілеу
Психологиялық дайындық
А. Осы оқу жылыбасталғалы неше ай, неше күн өтті.
2 ай+18 күн = 79 күн. Бүгінгі нешінші күн? т.б.
16 желтоқсан қандай мейрам?
Тәуелсіздік күні. Биыл Тәуелсіздідігімізге 24 жыл..
Оны қалай білдік? 2015-1991 = 24жыл.
Ә. Есептауге жүйрік болсаң жасыңнан
Математика орын берсең басыңнан
Барлық ғылым соған үйір болады.
Досың болар табылатын қасыңнан.
Ой шақыру
Балалар, далаға көз жүгіртсек қандай мезгіл?
Қыс мезгілі.
Қыста далада не жауады?
Қар.
Қар туралы түсінік Надирханов Азамат «Симметрия» (2 мин)
Қардың тапсырмасы:
81 бет №6 Қалып қойған таңбаларды орнына қой.
7х2-8= 6 3х4-5= 7 3х3:3 =3
2х6:3 =4 3х7+9 =30 4х4+4 =20
Дәптерімізді ашамыз
Қолға қалам аламыз
Салақтықтан қашайық
Әдемі, көркем жазайық.(Сандардың орындарын ауыстыру)
381 382 ...
Сабақтың мақсатын хабарлау
Мағынаны тану «Қыс мезгілі» сурет бойынша аққала жасау.
Сергіту сәті
№3 а) Ә - 6
№3(а)
О-? 2 есе артық
Б - ?, 5 еуі артық
а:7 а=21,70,56,63
Ш. 1. 6х2= 12 (о)
2. 12+5 17 (б)
3. 6+12+17 35 (а)
Ж. Барлығы 35 адам7
№5 ах9 а=2,4,6,8,9
Күнді бұлттардан құтқарайық
№1 40:20 = 5х2:5=
90:30 = 3х30:9=
80:10 = 100:10=
0х6:2 =
Күннің шуағына, нұрына жылынайық. Үлестірмелі карточкалармен жұмыс.
№2 Өрнектерді салыстыр:
15:5 15:3 4дм 47 см 1х8 0:90
27:3 24:3 5 дм 11 см 18 х6 10х2
Күннің шуағына жылынып, далаға шығайық ( еңбек етейік)
№8 Геометриялық фигурасы бар тапсырма орындау.
Тік төртбұрыштардың қабырғаларын өлше. Осы фигураларды біріктіргенде шыққан тік төртбұрыштың периметрін тап.
4 см 3 см
2 см 2 см
Р= (7+2) х2 =18 см
Сабақты бекіту. Оқушы үйге кірді. «Кім ойшыл» жедел жауап
Тест жұмысы
1.8хХ=24
А.1 Ә.5 Б.4 В. 3
2. 35 кг кәмпит әрқайсысына 5 кг –нан бірнеше қорапқа салынды. Неше қорап қажет болды?
А.7 Ә.5 Б.30 В. 15
3. 1 дм жартысы неше см болады?
А.10 см Ә.6 см Б.5см В. 1см
4. Қалдық неден кем болуы мүмкін?
А.бөлінгіш Ә.бөлгіш Б.бөлінді
5. 35 пен 7 нің бөліндісін тап.
А.0 Ә.5 Б.7 В. 1
Қорытынды: Ой толғаныс логикалық тапсырмалар ауызша орындалады
Уәлихан ?,3 артық(11)
Мұрат ?, 3 артық (8)
Біржан ?,3 артық (5) 26 балық
Мирас ? (2)
Есеп шештік, ойнадық.
Дәптерге жазу түсірдік
Сонымен сабақта нені үйрендік?
Бағалау белсенді оқушыларға ақшақарларды тарату.
Үйге тапсырма: №6 (82-бет)