Саба?ты? міндеттері:
Мысалды? т?пкі мазм?нын танысып, кейіпкерлерді? іс-?рекетіне талдауды ?йрену.
Кейіпкерлерді салыстырып, сындарлы к?з ?арасты ?алыптастыру.
Топпен ж?мыс барысында топ м?шелеріні? пікірімен санасады, бір-бірін сыйлау?а ?йренеді.
К?тілетін н?тиже: Мысалды? та?ырыбы мен идеясын ??ынады, мазм?нын игереді.Кейіпкерлерді? іс-?рекеті бойынша ?мірге ??штарлы?ты, е?бек?орлы??а ?йренеді.
Просмотр содержимого документа
«"?айсар ??мырс?а" атты ашы? саба?ы»
Талас ауданы Қаратау қаласы
Д.А. Қонаев атындағы орта мектебі
«Бекітемін»
мектеп директоры
_________І.Нұрұлы
Сабақтың тақырыбы:
В.А.Сухомлинский
«Қайсар құмырсқа»
Сыныбы: 2
Мұғалімі: Жунсалиева Гаухар
2012 жыл
Сабақтың тақырыбы: «Қайсар құмырсқа» В.А.Сухомлинский
Сабақтың мақсаты: Мысалдың идеясын анықтай отырып, кейіпкердің
іс-әрекетіне талдау жасау.
Сабақтың міндеттері:
Мысалдың түпкі мазмұнын танысып, кейіпкерлердің іс-әрекетіне талдауды үйрену.
Кейіпкерлерді салыстырып, сындарлы көз қарасты қалыптастыру.
Топпен жұмыс барысында топ мүшелерінің пікірімен санасады, бір-бірін сыйлауға үйренеді.
Күтілетін нәтиже: Мысалдың тақырыбы мен идеясын ұғынады, мазмұнын игереді.Кейіпкерлердің іс-әрекеті бойынша өмірге құштарлықты, еңбекқорлыққа үйренеді.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ.
Сабақтың әдісі: топтау, ДЖИГСО-1, венн диаграмма, автор орындығы.
Құралдар мен көрнекіліктер:
интерактивті тақта, құралдар: маркер, стикер, А4 формат кағаз
Пәнаралық байланыс: дүниетану
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесіп, шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне жақсы тілектер тілеп, сәттілік тілеу. Қандай гүлдердің түрін білетіндерін сұрау және
3 түрлі гүлдің түрін құрастыру арқылы 3 топқа бөлемін. Топ ережесін еске түсіреміз.
«Раушан» гүл тобы
«Бақ-бақ» гүл тобы
«Бәйшешек» гүл тобы
Топ ережесін еске түсіреміз.
Бағалау критерийі:
өте жақсы
жақсы
қанағат
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
Үйге оқып келуге берілген мәтін бойынша қысқаша сұраймын. Ол үшін төмендегідей сұрақтар қойылады.
Мәтіннің авторы кім?
Мәтінде не туралы айтылады?
Еркін неге кешікті?
Әжесі Еркінге неліктен риза болды?
Еркін кептерді қалай күтті?
Әжесінің ойын қалай түсінуге болады?
Әр топ өздерінің топ атауларымен аталған 3 құстың тіршілігі қорегі туралы ізденіс және суреттерін салып келу үйге берілген үй жұмысын тексеру.
Қызығушылықты ояту.
Мәтін желісі бойынша слайдта суреттер көрсету,ой қозғау
Жұмбақ жасыру:
Қиналмай көтеріп
Өзінен ауырды
Жорғалай кетеді
Жүкшідей кәдімгі
ДЖИГСО 1 әдісі:
Мәтінді болжау:
Мәтінді үш бөлікке бөліп, бірнші бөлігін тарату, ары қарай не болғанын болжау,оқушылардың ойын тыңдау,
Екінші бөлігін таратып беріп ары қарай не болғанын топпен болжау
Үшінші бөлігін таратып беріп мәтіннің қалай аяқталғанын топпен болжап ойларын тыңдау.
Венн диаграммасы:
Құмырсқа ортақ Инелік
қасиеті
Автор орындығы:
Егерде автор болсаң мәтінді калай аяқтар едің?. Автор орнына отыру.
Топ ішінде талқылап, ең жақсы жазған оқушы шығып автор орындағында жазған ойларын оқу.
Б ағалау.
5деген баға өте жақсы
4 деген баға жақсы
3 деген баға қанағат
деген қима қағаздарды тарату арқылы бағалау.
Үйге тапсырма: «Қайсар құмырсқа» мысалын оқып мәнерлеп рөлге еніп оқып келу, мәтіндегі суреттің ұнаған сітінен үзінді бейнесін салып келу.