Сыныбы: 3 «Д» Пәні: Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: Қысқы мерекелер.Дыбыстық талдау Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік:Жаңа лексикалық тақырыпты меңгерту.Балалардың сөздік қорын байыту. Грамматикалық тақырыпты бекіту,сауатты жазуды үйрету. 2. Дамытушылық:Ой - өрісін дамыту;Сөздерді орынды,белсенді қолдануды,диалог жүргізуді,мазмұндауды үйрете отырып,ауызекі сөйлеу тілдерін жетілдіру. 3.Тәрбиелік:СӨС-на баулу;Адамгершілігі мол,білімді,білікті,мәдени,сауатты ұрпақ тәрбиелеу.Жан-жақты дамыған тұлға тәрбиелеу. Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту Сабақтың түрі: дәстүрден тыс.ойын сабақ Сабақтың әдісі: түсіндіру, мазмұндау,сұрақ-жауап, талдау ,ойын, шығармашылық жұмыс,топтық жұмыс,ТКО әдісі Көрнекілігі: оқу құралдары, компьютер,слайд,бейнетаспа,сөздік,ереже,дидактикалық,үлестірмелі материалдар
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"Қысқы мерекелер.Дыбыстық талдау"»
Күні: 29.01.2016 жыл
Сыныбы: 3 «Д» Пәні: Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: Қысқы мерекелер.Дыбыстық талдау Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік:Жаңа лексикалық тақырыпты меңгерту.Балалардың сөздік қорын байыту. Грамматикалық тақырыпты бекіту,сауатты жазуды үйрету. 2. Дамытушылық:Ой - өрісін дамыту;Сөздерді орынды,белсенді қолдануды,диалог жүргізуді,мазмұндауды үйрете отырып,ауызекі сөйлеу тілдерін жетілдіру. 3.Тәрбиелік: СӨС-на баулу;Адамгершілігі мол,білімді,білікті,мәдени,сауатты ұрпақ тәрбиелеу.Жан-жақты дамыған тұлға тәрбиелеу. Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту Сабақтың түрі: дәстүрден тыс.ойын сабақ Сабақтың әдісі: түсіндіру, мазмұндау,сұрақ-жауап, талдау ,ойын, шығармашылық жұмыс,топтық жұмыс,ТКО әдісі Көрнекілігі: оқу құралдары, компьютер,слайд,бейнетаспа,сөздік,ереже,дидактикалық ,үлестірмелі материалдар Пәнаралық байлыныс: орыс тілі, дүниетану Сабақтың барысы 1. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, сыныпты түгендеу, оқу-құралдарын түгендеу. Мұғалім:Сыныпта кім кезекші?
Кезекшілер: Бүгін 30-қаңтар,аптаның үшінші күні-дүйсенбі.
Мұғалім: Сынып түгел ме?
Кезекші:сынып түгел
Үй жұмысына сөздікті жаттау берілді.
Мұғалім оқушылардың назарларын сабаққа аударады.
Жаңа сабаққа көшу. Тақтаға ай-күн ретін,тақырыпты жазып қоямын. 3. Жаңа материалды түсіндіру Сөздікпен жұмыс Қысқы-зимнии
Мерекелер-праздники
Тойлаймыз-отмечаем
Тәуелсіздік күні-день независимости
Президент күні-день президента
Безендіреміз-украшаем
Жаңа жыл-новый год
Бір уақытта жаңғырық естіледі.Балалармен сөздікті бекіту мақсатында, «Жаңғырық»ойыны ойнатылады. Ойыннан кейін мұғалім оқушыларға сыйлық ретінде әдемі қар ұлпалары мен шырша ойыншықтарын үлестіреді,солар бойынша балалар топқа бөлінеді.
Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазу
Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма. Мәтінді оқы,қыс келді.Қар жауып,күн салқындады.Күн қысқарып,түн ұзарды.
Адамдар жылы киініп,сырғанақ ,шаңғы,коньки теуіп,қысқы ойындар ойнай бастады.Қыста көптеген мерекелер тойланады.1 желтоқсан-алғашқы президент күні,16-желтоқсан –тәуелсіздік күні,31-желтоқсан-жаңа жыл мерекесі ,7-қаңтарда хрестьян халқы Рождество мерекесін тойлайды.Балалардың ең сүйікті мерекесі –жаңа жыл.Қыс-тамаша мезгіл! 1-топ: Мәтінді оқып,мазмұндайды.
2-топ: Мәтін негізінде сұрақтар дайындап,қояды
Әр тапсырмадан соң топтар түрлі-түсті шырша ойыншықтарымен,қар ұлпаларымен бағалайды.
Қызыл-жаман
Сары-орташа
Жасыл-тамаша (жақсы)
Қар ұлпалары
Көк түсті-жаман
Күміс түстес-орташа
Алтын түстес-тамаша 2-тапсырма. Әр топқа бөлек тапсырмалар беріледі.
Шығармашылық тапсырма Әр топтан басшы шығып,тақтада безендіріліп тұрған шыршадан ойыншық таңдап,сол ойыншықтың артында жазылып тұрған тапсырманы топпен орындайды.
1-топ. «Хикая картасы» суреттерді ретімен орналастырып,кейіпкердің күн тәртібін жасақтаңыз