Сабақ: Сауат ашу
Сабақтың тақырыбы: «Ұұ» дыбысы мен әріпі
Мектебі: Амангелді атындағы жалпы орта мектебі
Күні: 08.02.17 жыл.
Мұғалімі: Ахметова Г.
Сынып МАД сынып
Қатысқаны: Қатыспағаны:
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
Ұұ әріпін таниды. Оны оқуда және жазуда пайдаланады.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: «Ұұ» әріпін таниды. Дыбыстайды.
Оқушылардың басым бөлігі: «Ұұ» әріпінен келетін сөздерді оқуға машықтанады.
Кейбір оқушылар: «Ұұ» әрпін оқуда және жазуда пайдаланады.
Бастапқы білім
«Жж» дыбысын қайталаймыз. «Жж» дыбысы кездесетін сөздерді айтамыз. Оқулықпен жұмыс жасаймыз.
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы 5минут
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Шаттық шеңбері. Оқушылар бір-бірінің қолдарынан ұстап тұрып, жүректерінен шыққан жақсы тілектерін айтады.
Мұғалім:
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Шаттық шеңбер
Сабақтың ортасы
20 минут
Сергіту сәті
(АКТ) ноудбук
Сөз ойла, тез ойла. (До)
Суретті слайдты пайдалану арқылы «Ұұ» дыбысы кездесетін сөздерді айтқызу. Мыс: Ұлу, ұя, ұстаз, ұшақ, ұл
Ұлбике, Ұлбала, Ұлжалғас, Ұлжан
«Ұұ» дыбысы ортасында кездесетін сөздер: құрық, шұбар, құрбақа
Жұмыс дәптерлеріне жаңа тақырып бойынша сөздерді жаздыру.
Оқулықтағы суреттермен жұмыс жүргізу.
Тарсылдатпай едендi
Орнымыздан тұрып ап
Жүгiрейiк бiр уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Аяқты алға созайық
Тiк көтерiп, қозғайық.
Тым сылбыр да болмайық
Алға қарай озбайық.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Сөйлейтін суреттер
Әріпті плакат
Буындар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Сабақтың соңы
5 минут
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
Қосымша ақпарат
Дифференциация
Бағалауға Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру мақсатында мақтау сөздерді көп айтамын. Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырма ретінде кеспе буындар таратамын. Буыннан сөз құрастырады.
Бас бармақ әдісін пайдаланамын.
Үшкір заттарды ұқыпты пайдалануға, қаламсаптарын дұрыс ұстауға кеңес беремін.
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол үяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нэрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?