kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазантаспа

Нажмите, чтобы узнать подробности

план урока по  предмету әдебиеттік оқу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазантаспа»



Сыныбы:

Бастауыш сынып мұғалімі: Г.А.Оразбекова

Сабақтың тақырыбы:

Қазантаспа.


Пәні:

Әдебиеттік оқу, ІІІ тоқсан, 14-сабақ

Мақсаты:

С.Кенжеғұловтің аңыз әңгімесі туралы мағлұмат беру.

Күтілетін нәтижелер:

Аңыздың мазмұнын ашады.

*аңыздың идеясына мақал-мәтелдер жазады.

*Тас мүсін турал білімдері кеңейеді

Керекті жабдықтар:

Оқулық, мағыналы суреттер.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе




І. Ұйымдастыру бөлімі

II. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Қызығушылықты ояту.

  • Бұл нелер?

  • Көне құмыра, кітап, теңге

  • Көне заттар туралы біз қандай өлеңде таныстық?

  • Енді осы заттар туралы, оларды қайдан табылғандығы жөнінде білгенімізді жазамыз.

Оқушыларды топтарға суреттер арқылы бөліп аламын.

1-топ «Қазантаспа»

2-топ «Жартас»

3-топ «Баттал»


Оқушы жауаптары тыңдалады.







Суреттер бойынша 3 топтарға бөлінеді.

Қимылдайды, сабаққа деген қызығушылықтары артады. Көңілдері көтеріледі. Әр топтың көшбасшылары өзінің тобының барлаушысын, хатшысын, баяндаушысын тағайындап алады


Тұсау кесер


ІҮ.Жаңа сабақ

  • Суреттердегі тасқа жазылған жазулар, таңбалы тастар да сөйлейді екен.

  • Ол жөнінде бүгінгі тақырыбымда әңгімелейміз.

  • «Қазантас» мәтіні не туралы болуы мүмкін?

  • Топқа бөліп оқытып, талдату.

«Авторға сұрақ қой» стратегиясы



Қосымша мәлімет алады


Негізгі бөлім











Топтық жұмыс

І топ.

  • Сіз жартасты қап-қара деп жазыпсыз. Ал, сурет сызықтары ақ па? Тасқа сурет пне бейне қалай түсірілген екен?

ІІ топ

  • Сіз жазған Ғұсман қарт аңызды кімнен естіген?

  • Сіз жазған қиын заманда бай баласы мен кедей баласы ғана аман қалғаны өте аянышты емес пе?

ІІІ топ

  • Қойшыбай күштілігіне, еңбекқорлығына қарамастан, Батталды көндіруге неге әлі жетпеді екен?

Сөздікпен жұмыс

Талғажау - қоректік зат







Топпен жұмыстанады













Сөздікті дәптерлеріне жазады, сөйлем құрайды.

Қорытынды

VІ. Қорытынды

- Мәтіндегі басты кейіпкер кім?

- Мәтіннен портрет іздеу.



сабақ қорытындыланады

Бағалау

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау

Балалар бағдаршам арқылы бағалайды.

Үйге тапсырма

  • Аңыздың тақырыбына сай мақал – мәтел жазу, түсінігін айту

Күнделіктеріне жазып алады.

Рефлексия

Екі жұлдыз, бір тілек.

Ойларын білдіреді



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Қазантаспа

Автор: Оразбекова Гульзира Алиакпаровна

Дата: 20.12.2016

Номер свидетельства: 371905


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства