Сабақтың тақырыбы:Бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Оқушылардың білімдерін тереңдету арқылы, ойлау белсенділіктерін арттыру, ауызша – жазбаша жүйелі сөйлеу тілін дамыту, өз ойларын еркін, ашық білдіруге үйрету, алған білімдерін тәжірибеде қолдану.
2. Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын молайту, ойлау қабілетін дамытып, өз ойын жүйелі түрде жеткізуге, жеке және топпен жұмыс істеуге үйрету.
3. Тәрбиелік: дүниетанымдық көзқарастарын, рухани - адамгершілік, дағдыларын қалыптастыру, қазақ тіліне деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ.
Сабақ әдісі: сұрақ - жауап, түсіндіру, ой қозғау
Сабақ көрнекілігі: интербелсенді тақта, суреттер
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
А) Амандасу
Қайырлы таң достым,
Қайырлы күн қонақтар,
Бейсенбінің әр кезі,
Сәттілікке толсын деп,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық.
ІІ Үй жұмысын тексеру
а)Балалар, өткен сабақта біз қандай тақырыптарды меңгердік, есімізге түсірейікші.
ә)50-жаттығу; 73-бет
Жаңа сабақ:
Жұмбақ шешу
Шелек қалпақ басында,
Сәбіз екен танауы.
Қыста қардан туатын,
Тауып көрші, сен оны.
( Аққала)
Аққала сендерге қонақа келді.Ол сендерге тапсырма әкелді.
Көркем жазу.
Дәптерді ашып көркем жазу жазайық.
Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма
54-жаттығу 74-бет Мақалдарды түсініп оқу. Мақалдарды бастауыштан кейін сызықша қойып жаз.Баяндауыштарды тауып, оларға сұрақ қой.
2-тапсырма слайд
55-жаттығу Өлеңді бастауыштан кейін сызықша қойып жатқа жаз. Бастауыш пен баяндауыштың астын тиісті сызықтармен сыз.
3-тапсырма Жұппен жұмыс ауызша.
56-жаттығу. Мәтінді оқу. Мәтінді сурттер арқылы әрі қарай жалғастырып көр. Оспан қандай оқушы? Сұрағына жауап бер. Жауап болатын сөйлемніңің бастауыш ы мен баяндауышы зат есімнен болсын.