kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақ тілі Ашық сабақ тақырыбы;Ол қайда барады?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы:

 Ол қайда барады?

Мектебі:  Благодар орта мектебі                     Бекітемін:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ершекенова Н.Б.

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушы саны:

Сабаққа қатыспаған оқушы саны :

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

1.1.5.1.  Қимылқозғалыс,сұрақ қою,қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгенін білдіру.

 1.2.4.1. Шағын мәтінді / қарапайым оқиғаларды мазмұндау.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар (кім?не?қанша?қандай?)қою.

 1.5.2.1. Әріп пен дыбысты ажырата білу,төл дыбыстарды дұрыс айту.

 1.5.2.2. Мұғалімнің көмегімен ә әрпі кездесетін сөздерді дұрыс айту.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:  Басқа біреудің қайда баратынын/бармайтынын айта, ә дыбысын таниды,дұрыс дыбыстайды,жаза алады, ә дыбысы кездесетін сөздер қатарын атай алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Мұғалімнің көмегімен «бару» етістігін үш жақта (барамын,барасың,барады) қолдана алады. Тақырып бойынша өзара тілдесе алады.

Кейбір оқушылар:  Сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады,ә дыбысы кездесетін сөздер қатарын толықтыра алады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақ тілі Ашық сабақ тақырыбы;Ол қайда барады?»

Тақырыбы:

Ол қайда барады?

Мектебі: Благодар орта мектебі Бекітемін:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ершекенова Н.Б.

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушы саны:

Сабаққа қатыспаған оқушы саны :

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

1.1.5.1. Қимылқозғалыс,сұрақ қою,қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгенін білдіру.

1.2.4.1. Шағын мәтінді / қарапайым оқиғаларды мазмұндау.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар (кім?не?қанша?қандай?)қою.

1.5.2.1. Әріп пен дыбысты ажырата білу,төл дыбыстарды дұрыс айту.

1.5.2.2. Мұғалімнің көмегімен ә әрпі кездесетін сөздерді дұрыс айту.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Басқа біреудің қайда баратынын/бармайтынын айта , ә дыбысын таниды,дұрыс дыбыстайды,жаза алады, ә дыбысы кездесетін сөздер қатарын атай алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Мұғалімнің көмегімен «бару» етістігін үш жақта (барамын,барасың,барады) қолдана алады. Тақырып бойынша өзара тілдесе алады.

Кейбір оқушылар: Сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады,ә дыбысы кездесетін сөздер қатарын толықтыра алады.


Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар


Сабақтың басы

1-5минут

(МК)Ертеңгілік шеңбері

Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту


Сабақтың ортасы

6-40 минут

(МК,Ұ) Оқушылар назарын 1-тапсырмадағы суретке аудару. Балалардың (Арай,Әділ,Арман) суреті арқылы оқушылар үй,саябақ сөздерін қайталайды,дүкен сөзінің мағынасын түсінеді.Үй,дүкен сөздерінің өзгерілуі түсіндіріледі.Мыс: үй-үйге,дүкен-дүкенге,

Мен үйге барамын.Мен дүкенге барамын.

(МК) «Есте сақта!»

Мен барамын .Сен барасың.Ол барады.

Мен сөзімен барамын,сен сөзімен барасың,ол сөзімен барады қолданылатыны айтылады. Мен деп бастау,оқушылар барамын деп аяқтау керек.

(МК,Ұ) 2- тапсырма. «Ол қайда барады?» деген сұраққа жауап беру арқылы барыс септігінің жалғауының қолданысын қайталау,сөйлемдерді толықтырып айту.Оқушылардың назарын қайтадан суретке аудару,кімнің қайда баратынын (ІІІ жақта) түсініп айту.Мыс: Арай дүкенге барады.Әділ үйге барады.Арман саябаққа барады.

(Ж,Т) 3- тапсырма.Топтық жұмыс.Сөйлесу үлгісін тыңдау.Оқушылардан неше адамның даусын естігендерін сұрау. Оқушыларды 3 баладан тұратын шағын топқа бөлу.1-бала сұрақ қояды,2-бала жауап береді, 3-бала қайталайды.(мұғалімнің сұрағына жауап береді)

  • Сен қайда барасың?

  • Мен үйге барамын.

  • Ол қайда барады?

  • Ол үйге барады.

«Есте сақта!»

Ол барады. Ол бармайды.


(МК,Ұ) 4- тапсырамада оқушылар барады,бармайды етістігінің қолданысын берілген сөйлемдерді толықтырып айту арқылы қайталау.Сенің досың қайда барады? деген сұрақ бойынша достарының қайда баратынын айту арқылы бару етістігін ІІІ жақта қолданады.

Сергіту сәті:

Аққу болып ұшамыз

Көлге келіп қонамыз

Көлдің бетін құшамыз,

Қайта самғап ұшамыз.


(МК,Ұ ) Ә дыбысымен таныстыру жұмысын Алмабектің ә дыбысын үйреніп отырғанын түсіндіру арқылы оқушыларды ә дыбысымен таныстыру. Аудиодискіден ә дыбысының айтылуын және ә дыбысы кездесетін сөздер қатарын тыңдау,қайталау.

Оқушыларға ә дыбысын айтқан кезде тілдің,жақтың,еріннің қатысы қандай болатынын түсіндіру.дұрыс дыбыстату.

Мәселен,ә дыбысын айтқанда жақ кең ашылып,ауа еркін шығады.Тіл төменгі тістерге тіреледі. Дауысты дыбыстардың жуан,жіңішке айтылуын жуан,жіңішке дауыстыларды салыстыра беру арқылы да жаттықтыру..а-ә,ма-мә

Ә дыбысының дауысты екенімен дауысты дыбыстар қызыл түспен,дауыссыз дыбыстар көк түспен берілгенін түсіндіру.

Мысалы: әже ,әке,әріп,дәптер.Ә дыбысы кездесетін есімдер туралы ақпарат беру.(Әсет,Әли ,Әділ)

Осыған орай «Сенің атың кім?» деген сұрақты қайталайды.Ә дыбысы кездесетін сөздерге қандай сұрақтар қойылатынын түсіндіру.

Мысалы: әже(кім?) әріп(не?) Әсет(кім?)

(МК,Ұ) Дәптердегі тапсырманы орындау

(Ө) Оқушылар алған білімдерін бекітеді.


Оқулық

Аудиодиск

5.2.1.

5.2.3.

5.2.4.

5.2.5.









































№2

жұмыс дәптері


Қосымша тапсырма: 5.2.

Сабақтың соңы

41-45 минут

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім





Қосымша ақпарат

Қорытындылау

1.Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе?

Неге?

2.Жүргізілетін жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Қазақ тілі Ашық сабақ тақырыбы;Ол қайда барады?

Автор: Ершекенова Назгүл Бектуғанқызы

Дата: 17.03.2017

Номер свидетельства: 401227


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства