kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ыс?а мерзімді жоспар. П?ні:?аза? тілі. 3 класс Та?ырыбы:"Т?рлаусыз м?шелер"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:С?йлемні?т?рлаусызм?шелеріоларды?с?йлемдегіат?аратын?ызметіжайлыт?сініктерін ке?ейту;

Т?рлаусыз м?шелерді ажырату, с?йлемде ат?аратын ?ызметіне т?сінік беру, бастауыш пен баяндауышты? байланысын ме?герту.

О?ушыларды? с?з, с?йлем, с?йлем м?шелері туралы білімдерін ке?ейте т?су таза, сауатты жазу да?дысын жетілдіру.

П?н аралы? ж?не ?мірмен байланысты іске асыру, о?ушыларды? білім алу?а деген ?ызы?ушылы?ын арттыру.

Топпен ж?не ж?ппен ж?мыс жасау да?дыларын жетілдіру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ыс?а мерзімді жоспар. П?ні:?аза? тілі. 3 класс Та?ырыбы:"Т?рлаусыз м?шелер"»

Пән мұғалімі:Каршагина Раушан Ермаганбетовна Күні:24.11.15ж Пәні:қазақ тілі Класы:3 «Ә»

Сабақтың тақырыбы:Тұрлаусыз мүшелер

Сабақтың мақсаты:Сөйлемніңтұрлаусызмүшелеріолардыңсөйлемдегіатқаратынқызметіжайлытүсініктерін кеңейту;

Тұрлаусыз мүшелерді ажырату, сөйлемде атқаратын қызметіне түсінік беру, бастауыш пен баяндауыштың байланысын меңгерту.

Оқушылардың сөз, сөйлем, сөйлем мүшелері туралы білімдерін кеңейте түсу таза, сауатты жазу дағдысын жетілдіру.

Пән аралық және өмірмен байланысты іске асыру, оқушылардың білім алуға деген қызығушылығын арттыру.

Топпен және жұппен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіру.

Күтілетін нәтиже: тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерді ажырата алады.

Кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық:

  • Біз сабақты бастамас бұрын көңіл-күйімізді тексеріп алайық Интерактивті тақтадан «смайлик» көрсету.

- Балалар, көңіл-күйіміз жақсы болса, қалаған смайликті таңдаймыз.

Топқа бөлу:

Шеңбер бойымен оқушылар тұрады.

  • Сөздер таратылады.

  • Сол сөздерге сұрақ қояды.

  • Сұрақтар бойынша оқушылар топқа бөлінеді. (зат есім,етістік,сын есім, сан есім)

  • Өз топ атаулары туралы топтастырып жазады.

Топ ережесі:

  • Сабақта бір-бірімізді тыңдау;

  • Ойын ашық айта білу;

  • Ұйымшылдық;

  • Жаңалыққа құштар болу;

  • Бір-бірін сыйлау;

  • Берілген тапсырмаларды уақытында орындау;

  • Біреудің сөзін қайталамау;

  • Уақытты үнемдеу.

Алда қандай мейрамдар келе жатыр.

Жаңа жылды қарсы алуға қандай дайындық жасаймыз?

Шыршаны безендіреміз.

Олай болса бүгінгі сабақта жақсы қатысқан топтаршыршаны безендіре алады. Ол үшін тапсырмаларды дұрыс орындауымыз керек. Дұрыс орындалған тапсырмаларға шырша ойыншықтарын беріп отырамын. Сөйтіп белсенді топты анықтаймыз.

Тренингке қатысады;

Өте жақсы басбармақтарын тігінен көрсету;

Жақсы басбармақтарын

көлденең көрсету;

орташа болса төмен белгі көрсету;


Кеспе қағаздағы сөздерге сұрақ қою арқылы топқа бөлінеді.

Қорғайды;


Үш шапалақ


басбармақ


Қызығушылықты ояту

Тірек білімді еске түсіру:

«Ыстық орындық» сұрақтарға жауап алу.


Бір минут ішінде сұрақтарға жауап беру керек.


"Үш

шапалақ"



Мағынаны тану

ББҮ







Көркем жазу:

Т\т Т\т

......... қар жауды.

Шаруа ..................... қамданды.

Күн .............. бастады.

Тауға ............ қар жауды.

Не жетіспейді?

Олай болса біз бүгін тұрлаусыз мүшелерді қайталаймыз.

Мақсатын хабарлап айту.

Оқулықпен жұмыс:

72-жаттығу

Төрт топқа сөйлемді бөліп орындату.

Қонақтар төрге отырды. Мөлдір шай жасады. Дастарқанды дәмді тағамға толтырды. Шайды әжесі құйды.

73-жаттығу

Мақалды оқып, көшіріп жазу.

Тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелердің астын сызу.

«Конверт сұрақ» ауызша

Жұмбақтың шешуін табады. Бастауыш пен баяндауышты табады.

«Суретті сөйлету» ойыны

Жатқа жазу

Соңғы екі сөйлемді сөйлем мүшелеріне талда.

«Қарлы кесек» осы тақырыпқа байланысты сұрақтар беру.

Семантикалық картаны толтыру.

Сөздер

Бастауыш

Тұрлаулы мүше

Тұрлаусыз мүше

Баяндауыш

Айгүл жүгірді.





Домбыра





Қайрат доппен ойнады.





Оқыды

























Сергітусәті:

Аққала қимылдарын қайталау










Сабақ барысын- да белсенді қатысып отырған

оқушы-ларды

мадақтау

"От шашу"






суреттер




Ой толғаныс

Топтық жұмыс:

Аққала сөзіне «Бес жолды өлең» құрастыру.

Қыс мезгілінің суретін сал.

Шырша сөзіне жұмбақ құрастыру.

Шыршаға кіретін билеттің сұлбасын жасау.


Жұппен,топпен жұмыс жасайды


Мадақтау


Рефлексия


Не үйрендік?

-Әр топтан бір оқушы жазғанын оқиды.

Тақтаға шығып стикерді жабыстырады

Мұғалім бағалауы


Қорытындылау


Үйге тапсырма:78- жаттығу ереже қайталау

Бағалау:аққала

-айтады


Мадақтау.

Аққала





























№ 36 қазақ орта мектебі




«Жаңаша оқытуға-жаңаша көзқарас» атты онкүндік

(деңгейлі бағдарлама)






3 «Ә» класс

Каршагина Р.Е.





23 қараша 2015 жыл






















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
?ыс?а мерзімді жоспар. П?ні:?аза? тілі. 3 класс Та?ырыбы:"Т?рлаусыз м?шелер"

Автор: Каршагина Раушан Ермаганбетовна

Дата: 16.03.2016

Номер свидетельства: 306326


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства