Cабақтың тақырыбы: Қозғалысқа берілген есептер
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Қозғалысқа берілген есептерді шығара білу қабілетін мен
есептеу дағдыларын жетілдіру.
Дамытушылығы: Ой ұшқырлығы мен логикалық ойлауын дамыту, өз бетінше жұмыс істеуге
қабілетін дамыту.
Тәрбиелігі: Оқушыларды ептілікке, қырағылыққа, жылдамдыққа тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілі: Түсіндіру, сұрақ –жауап, Топтастыру.
Түрі: топтық жұмыс.
Көрнекілігі: интербелсенді тақта,слайдтар,смаилик.
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі
а) Психологиялық дайындық.
ә ) Топқа бөлу
б) Топ басшысын сайлау
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сұрақтар шеңбері
1.Жылдамдықты қалай белгілейміз?
2. Уақытты қалай белгілейміз?
3. Қашықтықты қалай белгілейміз?
4.Жылдамдықты табу үшін не істеу керек?
5. Уақытты табу үшін не істеу керек ?
6. Қашықтықты табу үшін не істеу керек?
IY Топтық жұмыс
Жылдамдық | Уақыт | Қашықтық |
5 км\сағ | 2 сағ | ? |
? | 3 сағ | 36 км |
60 км\ сағ | ? | 480 км |
40 км\ сағ | 5 сағ | ? |
? | 12 cағ | 480 км | | |
| | |
Y Әлемді шарлау
I -топ II -топ
4 сағ 50мин * 450 мин 106 сағ * 1тәул. 6сағ
203 мин * 2 сағ 3мин 106 мин * 1сағ 6мин
3 тәул. * 314 сағ 6 сағ 20мин* 620 мин
Y Сергіту сәті
YI топтық жұмыс
I -топ II -топ
56 700:90 3200 *40
540 * 300 44 100 : 700
640* 800 350 * 9000
431000 :500 250 000 :400
YII Логикалық есеп
а) Белгісіз сан мен 101 –дің қосындысы 12 мен 48-дің көбейтіндісінің мәніне тең. Белгісіз санды тап.
ә) Мен бір сан ойладым. Одан 85 –ті азайтып едім, 327 мен 198 –дің айырмасының мәні шықты. Мен қандай сан ойладым.
YIII Сабақты қорытындылау
1 тәулікте қанша сағат бар?
3 тәулікте қанша сағат бар?
1 аптада қанша сағат бар?
IХ. Кері байланыс
Не білдім? Не үйрендім? Ұнады ма?
Х Бағалау
Х I. Үйге тапсырма . №6 есеп
Сабақтың тақырыбы: Б дыбысы мен әрпі.
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Оқушыларға Б дыбысы мен әрпін таныту арқылы Б дыбысы
бар сөздерді үйрету.
Дамытушылығы: Б дыбысы бар сөздерге дыбыстық , буындық талдау, сөйлем құрап айту,
мәтінді шапшаң оқу қабілетін дамыту.
Тәрбиелігі: Оқушыларды адамгершілікке, бірін-бірі сыйлауға тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: жаңа әріпті хабарлау, сұрақ-жауап, түсіндіру.
Сабақтың көрнекілігі : кеспе әріптер, буындар, суреттер.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі
а) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
ә) Психологиялық дайындық
Ой қозғау
Бар даусымен таңқылдап
Шалшық көлді мақтайды.
Өзін –өзі мақұлдап
Бірін –бірі жақтайды.
Тәулік бойы бақылдап
Мезгілімен жатпайды. (Бақа) -қосмекенді
Суда өседі , өнеді,
Сыртқа шықса өледі. (балық) -жәндік
Өлең оқу
Шөп-шөп , шөжелерім,
Сары алтындай балапаным.
Тез жетіңдер,жем беремін.
Дәнге толы алақаным.
Мағынаны тану.
Балапан,бақа , балық ,бидай сөздерді қай әріптен басталған?
Б әрпін көрсету
Б қандай дыбыс?
Б - дауыссыз, ұяң
Оқулықпен жұмыс.
Оқулықтағы суреттерге сүйеніп буындарды жалғастыра оқыту.
Дәптермен жұмыс.
Жазу дәптерлерінің Б әрпінің баспа және жазба түрлерімен оқушыларды таныстыру.
Б әрпінің бас әрпін , кіші әрпін жаздыру.
Суретпен жұмыс.
Оқулықтағы мазмұнды сурет бойынша сөйлемдерді оқыту.
Оқушыларға әңгімеге ат қойғызу.
Сергіту сәті.
Ой толғаныс
-Балаларға арналған қай басылым атауларын білесіңдер? ( журнал)
-Журнал, газет оқығанның пайдасы бар ма?
- Оқушыларға « Балдырған », «Балапан әлемі» , «Балаби» журналдарын таныстыру.
Оқушыларға « Буындардан сөз құрау»
Ба рік Бөрік, биші, биле, болат, бота, баба,бата.
Бе ші
Би ле
Бо та
Бө лат
«Не өсірді?», «Кім өсірді?»ойыны оқушылар осы ойын арқылы Кім? Не? сұрақтарына жауап беруге дағдыланады.
Мысалы: Шалқан өсірді. Атам өсірді. Саят өсірді. т.б.
Сабақты қорыту. Оқушылардың сабаққа жақсы қатысып ,жақсы орындаған оқушыларды мадақтап бағалау.