kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?осындыны сан?а к?бейту – к?бейтуді? ?лестірімділік ?асиеті

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жа?а материалды т?сіндіру.

  1. О?улы?пен ж?мыс.
  2.  № 1, № 2 ауызша шы?арылады. Мысалдарды шы?ар.

800 – 150 = 650              560 : 8 = 7                200 ? 4 =  800                650 – 90 = 560

  1. Топты? ж?мыс. № 3. 1 топ (1ба?ан);   2 топ (2ба?анды);   3 топ (3 ба?анды)
  2. Та?тамен ж?мыс

№ 4.  (4о?ушы та?тада, ?ал?андары д?птерде)    ?рнектерді жазып, м?нін  тап.

(1 + 9) ? 7 = 10 ? 7 = 70                 4 ? 5 + 8 ? 5 = 20 + 40 = 60      т.с.с.

  1. ?здік ж?мыс.  № 6. Те?деулерді шеш.
  2. Ауызша талдау ар?ылы есеп шы?ару.    № 7.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?осындыны сан?а к?бейту – к?бейтуді? ?лестірімділік ?асиеті »

3-сынып

Тақырыбы: Қосындыны санға көбейту – көбейтудің үлестірімділік қасиеті


Сабақтың мақсаты: 1Білімділік. оқушыларды көбейтудің үлестірімділік қасиетін есеп шығарудағы қолайлы тәсіл ретінде пайдалану біліктігін қалыптастыру;

2.Дамытушылық: зейінін, жадын, тілін дамыту.

3.Тәрбиелік:әдептілікке,еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, талдау, өздік .

Көрнекілігі: сызбалар, кестелер,суреттер.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа психологиялық дайындық.

Жабырқауды білмейміз,

Жалқаулықты сүймейміз.

Біз талантты жас ұлан

Үлгі аламыз жақсыдан.

Рахмет! Ендеше сабағымызды бастайық.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. № 3, 11.

ІІІ. Білімді тиянақтау: Ауызша жұмыс.

а) көбейту кестесін ауызша карточкалар арқылы орындау.

ә) Есеп шығару.

- Қайыңның биіктігі 9 м, ал үй одан 3 м биік. Үйдің биіктігі қандай? ( 12м)


ІҮ. Жаңа материалды түсіндіру.

  1. Оқулықпен жұмыс.

  2. № 1, № 2 ауызша шығарылады. Мысалдарды шығар.

800 – 150 = 650 560 : 8 = 7 200 ∙ 4 = 800 650 – 90 = 560

  1. Топтық жұмыс. № 3. 1 топ (1баған); 2 топ (2бағанды); 3 топ (3 бағанды)

  2. Тақтамен жұмыс

№ 4. (4оқушы тақтада, қалғандары дәптерде) Өрнектерді жазып, мәнін тап.

(1 + 9) ∙ 7 = 10 ∙ 7 = 70 4 ∙ 5 + 8 ∙ 5 = 20 + 40 = 60 т.с.с.

  1. Өздік жұмыс. № 6. Теңдеулерді шеш.

  2. Ауызша талдау арқылы есеп шығару. № 7.

Поезд – 14 күн сонша жаяу. ? Шешуі: (14 + 14 : 2) ∙ 2 = 21 ∙ 2 = 42

Автобус - ?, 2 есе аз Жауабы: 42 күн жолда болды.

№ 8.

4 байдарка – 10адамнан Шешуі: (10 ∙ 4 + 9) : 7 = 49 : 7 = 7

Қосылды – 9 адам Жауабы: 7 қайық керек.

7 орындық қайықтан - ? керек

Сергіту сәті. Ойын «Кім зейінді?»

Салтанат он екіде

Бақытжан бесте

Екеуін көбейтіп шыққаның

Сәулеттің жасын ұққаның.(12*5=60)

Ү. Өткен материалды бекіту.

1.Есеп шығару. № 9.

4 орынды, 6 орынды – 3 рет Шешуі: (4 + 6) ∙ 3 = 10 ∙ 3 = 30

Неше оқушы ұшты - ? Жауабы: 30 оқушы ұшты.

2. № 10 топтық жұмыс.

3. № 11, ауызша. (3 + 2) ∙ 2 = 5 ∙ 2 = 10 Жауабы: 10 шашақ керек.

4. Шығармашылық жұмыс: № 12. (жауабы: 18 см-ге.тең)

ҮІ. Сабақты қорыту: Бүгінгі сабақтан не үйрендік?

ҮІІ. Үйге тапсырма: № 5, 13. 174 - 175 бет. Бағалау.

































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
?осындыны сан?а к?бейту – к?бейтуді? ?лестірімділік ?асиеті

Автор: Батыкова Раушан Айтжановна

Дата: 15.02.2015

Номер свидетельства: 173468


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства