Саба?ты? ма?саты:
- О?ушыларды м?тінні? негізгі ойымен, идеясымен таныстыру;
- Жеке ж?мыс, топпен ж?мыс жасай отырып, ?з бетінше ?орытынды жасау?а да?дыландыру, ізденіске баулу;
- Адам бойында?ы жа?сы ?асиетке жа?ын, жаман ?асиеттерден аула? болу?а, таби?атты с?юге, ?ор?ай білуге т?рбиелеу.
К?тілетін н?тиже:
- Саба? барысында м?тін идеясымен танысады;
- Жеке ж?не топпен ж?мыс жасайды, ізденеді;
- Адам бойында?ы жа?сы, жаман ?деттерді біледі, айырады.
Не ар?ылы ба?аланады:
- Ассоциациялы? топтастыру
- «Джигсо» стратегиясы
- «Рафт» стратегиясы
Саба?ты? к?рнекілігі: суреттер, тест, Бердібек Со?па?баевті? портреті
Саба?ты? ?дісі: СТО жобасы стратегиясы
Саба?ты? т?рі: Жа?а саба?ты ме?герту
Просмотр содержимого документа
«?ам?орлы? »
Сабақтың тақырыбы: Қамқорлық
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларды мәтіннің негізгі ойымен, идеясымен таныстыру;
Жеке жұмыс, топпен жұмыс жасай отырып, өз бетінше қорытынды жасауға дағдыландыру, ізденіске баулу;
Адам бойындағы жақсы қасиетке жақын, жаман қасиеттерден аулақ болуға, табиғатты сүюге, қорғай білуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
Сабақ барысында мәтін идеясымен танысады;
Жеке және топпен жұмыс жасайды, ізденеді;
Адам бойындағы жақсы, жаман әдеттерді біледі, айырады.
Не арқылы бағаланады:
Ассоциациялық топтастыру
«Джигсо» стратегиясы
«Рафт» стратегиясы
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, тест, Бердібек Соқпақбаевтің портреті
Сабақтың әдісі: СТО жобасы стратегиясы
Сабақтың түрі: Жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың барысы:
І. Қызығушылықты ояту (10 мин)
а) Ұйымдастыру бөлімі
-оқушыларды топқа бөлу
б) үй тапсырмасын тексеру
- тест арқылы
-Ассоцациялық стратегиясы:
а) тақтаға мазмұнды 2 сурет ілінеді:
Торғайды атып жатқан бала
Ұя жасап, құсқа қамқорлық жасаған бала
б) Сонда бүгінгі сабағымыз нетуралы болмақ?
ІІ. Мағынаны тану (25 минут) «Джигсо» стратегиясы
- Әр топ оқыған бөлігіне ат қояды немесе мақалмен түйіндейді
1. Қайырымсыз әккі Жантас
2. Үрейі ұшқан балапан
3. Қожа жасаған «пәтер»
в) Топ үшін түсініксіз ұғымдарды, ақпараттарды бірлесе анықтау, талдау.
- Сөздік жұмыс жүргізіледі
ІІІ. Толғаныс (10 мин) «Рафт» стратегиясы
Р- табиғат
А- адамдар
Ф- өтініш
Т- Зәбір көрген торғайдың адамдарға өтініші
- Бес жолды өлең
ІV. Бағалау, үйге тапсырма