Сабақтың тақырыбы: Қай көшеде тұрасың?
Сабақтың мақсаты:
а) білімдік: тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып түсіндіру, сауатты жазуға және сөйлеуге үйрету;
ә) дамытушылық: ауызша және жазбаша тілді дамыту,қызығушылығын арттыра отырып, танымдық көзқарастарын қалыптастыру;
б) тәрбиелік: өз елін, жерін, Отанын сүюге, мемлекеттік тілді
құрметтеуге, қоғамдық ортада өзін-өзі ұстауға тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: пысықтау сабағы
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, хат жазу
Сабақтың көрнекілігі: кітап, сөздік, суреттер
Пәнаралық байланыс: орыс тілі
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
- Оқушылармен амандасу - Кезекшінің мәліметі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ
Фонетикалық жаттығу
Қала,көше,аудан
1-тапсырма. «Қай көшеде тұрасың» тақырыбындағы сөйлесуді жалғастырыңдар.
- Сен қай көшеде тұрасың?
- ... .
- Сен қай ауылда тұрасың?
- ... .
- Сен қай ауданда тұрасың?
- ... .
2 – тапсырма. Бірінші бағандағы сөздерді екінші бағандағы сөздермен мағынасына қарай сәйкестендіріңдер.
Көше әсем
Абай ұзын
Қала көшесі
үй биік
3 – тапсырма. Үлгі бойынша досыңа немесе алыстағы туысқаныңа ,т.б. хат жазыңдар.
Конверттің сыртын үлгі бойынша толтырыңдар.
Үлгі: Кімге? М.А.Досжановаға Кімнен? М.Красиковтан
Шығыс Қазақстан облысы Батыс Қазақстан облысы
Аягөз ауданы Зеленов ауданы
Сандықтас ауылы Калинин ауылы
Д.Бабатайұлы көшесі, 2 үй. Торговая көшесі, 7 үй.
ІV. Бекіту бөлімі
Сұрақтар қою арқылы бекіту.
V. Үйге тапсырма
Сөйлемдер құрап, буынға бөліп жазу.
VІ. Бағалау бөлімі
Сабаққа қатысы бойынша бағалау.
VІІ. Сабақты қорытындылау
Сабақтың тақырыбы: Сен қай көшеде тұрасың?
Сабақтың мақсаты:
а) білімдік: тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып түсіндіру, сауатты жазуға және сөйлеуге үйрету;
ә) дамытушылық: ауызша және жазбаша тілді дамыту,қызығушылығын арттыра отырып, танымдық көзқарастарын қалыптастыру;
б) тәрбиелік: өз елін, жерін, Отанын сүюге, мемлекеттік тілді
құрметтеуге, қоғамдық ортада өзін-өзі ұстауға тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: Жаңа сабағы
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: кітап, сөздік, суреттер
Пәнаралық байланыс: орыс тілі
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
- Оқушылармен амандасу - Кезекшінің мәліметі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ
Сөздікпен жұмыс
Көше-улица,қала-город,тұрамын-живу,саябақ-парк,көрші-сосед,аялдама-остановка
Фонетикалық жаттығу.
Берілген сөздердегі қазақ тіліне тән дыбыстардың астын сызып,оны ата.
Қала,көше,аудан,тұрамын,үй,көрші,саябақ,дүкен.
1-тапсырма. «Қай көшеде тұрасың» тақырыбындағы сөйлесуді жалғастырыңдар.
- Сен қай көшеде тұрасың?
- ... .
- Сен қай ауылда тұрасың?
- ... .
- Сен қай ауданда тұрасың?
- ... .
2 – тапсырма. Бірінші бағандағы сөздерді екінші бағандағы сөздермен мағынасына қарай аударыңдар.
Көше город
саябақ дом
Қала парк
үй улица
3-тапсырма.Сөйлемді дұрыс құра.
1. Абай, көшесі, Мынау -
2. көшесі кең, Абай, ұзын.
3. аялдама, бар, Көшеде.
4. әже, тұр, Аялдамада.
4-тапсырма.Көптік жалғауды тап
Машиналар аялдамалар бағдаршамдар үйлер ағаштар
дүкендер автобустар көшелер.
ІV. Бекіту бөлімі
Сұрақтар қою арқылы бекіту.
V. Үйге тапсырма
Сөйлемдер құрап, буынға бөліп жазу.
VІ. Бағалау бөлімі
Сабаққа қатысы бойынша бағалау.
VІІ. Сабақты қорытындылау