Інтегрований урок з читання, природознавства, образотворчого мистецтва в 3 класі
Інтегрований урок з читання, природознавства, образотворчого мистецтва в 3 класі
Мета: вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у прозовому тексті, розвивати монологічне і діалогічне мовлення, творче мислення, уяву, уміння працювати в групах, висловлювати свою думку, висловлювати свою думку, виховувати життєву компетентність, любов до природи, уважніше прислухатися і придивлятися до таємниць живого світу, викликати бажання берегти природу, її красу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Інтегрований урок з читання, природознавства, образотворчого мистецтва в 3 класі»
Інтегрований урок з читання, природознавства, образотворчого мистецтва в 3 класі
Калінченко А.В. вчитель вищої категорії
Бахмутської загальноосвітньої школи
Артемівського району Донецької області
Тема:Красу рідної природи розуміти серцем вчись
Матеріал: В. Сухомлинський. Сергійкова квітка.
Мета: вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у прозовому тексті, розвивати монологічне і діалогічне мовлення, творче мислення, уяву, уміння працювати в групах, висловлювати свою думку, висловлювати свою думку, виховувати життєву компетентність, любов до природи, уважніше прислухатися і придивлятися до таємниць живого світу, викликати бажання берегти природу, її красу.
Обладнання: портрет В. Сухомлинського, картки для роботи в парах, групах, малюнки, що показують красу природи, запис П.І. Чайковський «Пори року», пелюстки для квітки,файли з малюнками квітів,фарби.
Хід уроку
I Організація класу
Добрий день вам, любі діти,
Пролунав уже дзвінок,
І тому ми разом з вами
Починаємо урок.
Урок наш незвичайний,
Цікавий та повчальний,
Щоб оцінки гарні мати,
Треба добре працювати.
Тому я бажаю вам гарного настрою, який допоможе вам старанно працювати. А чого ви бажаєте одне одному.
Гра «Мікрофон»
Коло бажань.
II Мотивація навчальної діяльності учнів.
На фоні творів П.І. Чайковського «Пори року» учитель читає вірш:
Вірш «Моє село» написала моя учениця Войтко Ярослава. Я прочитаю його, а ви скажете, чому саме про своє село, свій край написала дівчина.
Я іду квітучими садами,
Серце звеселя мені розмай.
Я радію, я пісні співаю
Про чудовий, серцю милий край.
Я іду широкими ланами,
Із волошок свій вінок плету,
Розмовляю з теплими вітрами,
З квітів п’ю ранковую росу.
Дай мені свій голос, соловейко,
Буду дзвінко, як і ти, співать,
У калини цвіт візьму біленький,
Буду у віночок свій вплетать.
Я іду селом своїм прекрасним,
Все навколо рідне, все – моє.
І за те я долі своїй вдячна,
Що така країна в мене є.
Чому ж дівчина написала вірш про своє село? Так, тому, що вона любить свій рідний край, серцем відчуває красу природи .
Неймовірно цікавий, захоплюючий світ природи здавна надихав людей глибше пізнати його.
Художники передають красу природи фарбами, композитори – музикою, а письменники розповідають про природу так, що їхні спостереження, думки стають для читачів відкриттям, пробуджують уяву, спонукають до роздумів. Краса природи незвичайна. Треба тільки її побачити, відчути серцем.
Чимало творів про людину і природу написав Василь Сухомлинський – учитель, творець, відкривач. Його в Греції називають українським Сократом. Твори письменника є унікальні, глибокі, мудрі уроки. « З малих років учись жити так, щоб тобі було приємно, коли робиш добре для людей, і неприємно, коли зробив щось погане, негідне» - навчав великий педагог.
Він спрямовує дітей до рідного вікна, перед яким щебече ластівка, до чистої криниці, що напуває спраглих, до вічної тополі – вічної України.
Передбачення:
Сьогодні ми прочитаємо оповідання В.О. Сухомлинського «Сергійкова квітка».
Як ви думаєте, про що йтиметься в оповіданні?
III Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Сергійкова квітка».
Підготовча словникова робота і пояснення лексичного значення слів: вирізьблено, чагарник, пелюстка.
Читання оповідання вчителем.
Тест на засвоєння незнайомого тексту
Де зустрілися хлопці?
А) біля школи
Б) в лісі
2. Що почали робити діти?
А) повторювати уроки
Б) хвалитися батьківськими подарунками
3. Куди повів однокласників Сергійко?
А) у гущавину чагарника
Б) до річки
4. Як назвали квітку хлопці?
А) звичайною квіткою
Б) дивом
Бесіда за прочитаним
Які подарунки отримали від батьків Петро, Гриць і Максим?
Який подарунок зробив товаришам Сергійко? Як це сталося?
Чи зрозуміли друзі Сергійка, що він подарував їм красу?
Розгляньте малюнок. Хто із зображених на ньому хлопців Сергійко? Доведіть свою думку.
Додатковий матеріал про квіти:
III закріплення матеріалу
Читання матеріалу в особах.
Відповіді на запитання
Чому хлопці зітхнули побачивши квітку?
Доберіть синоніми до слова «дивний» (чудовий, дивовижний, незвичайний).
Яка головна думка твору?
Знайдіть опис квітки.
Додатковий матеріал про квіти (підготували діти і розповідають).
Інтерактивна вправа «Галерея». Робота в парах. Створення «Казкової квітки».
Кожній парі дається картка у формі пелюстки з текстом із казки , в якій зустрічаються квіти. Треба прочитати текст і назвати автора та казку. У разі правильної відповіді учень прикріплює пелюстку на дошці, створюючи квітку.
«…Травка зеленіє, сонечко блищить, а у наших королівських лісах розпускаються весняні квіти. Тому наказую доставити до Нового року у палац повний кошик підсніжників».
С.Я. Маршак «Дванадцять місяців»
«…Королева – відьма відшукала у печері отруйні і зварила їх у величезному чані. Коли вариво закипіло, вона засунула туди яблука, - й яблуко стало кольору дивовижної червоної троянди».
Брати Грімм «Білосніжка й сім гномів»
«… Кай та Герда негайно залишили володіння королеви. Вони були такими задоволеними та щасливими, що з легкістю подолали шлях до дому, де на них чекала бабуся й росли їх дивовижні червоні троянди».
Г.К. Андерсен «Снігова королева»
«… наступного ранку прокинувшись, визирнув у вікно і побачив чудовий сад. Він одразу ж пригадав прохання своєї улюбленці Белли. Спустившись у сад, купець почав рвати троянди. Раптом щось жахливо закричало. Він озирнувся перед ним …».
Марі Лапренс де Бомон «Красуня й чудовисько»
«…- годі, годі! – із жахом закричала Женя, схопившись руками за голову. – Удосталь! Що ви, що ви! Мені зовсім не потрібно стільки іграшок. Я пошуткувала. Я боюся…».
В. Катаєв «Квітка – семіцвітка»
«- перебери крупи , - і враз мачуха штовхнула мішок із чечевицею та просом. – а потім прополи грядки, вичисти попіл у печі і не забудь посадити 30 кущів біля будинку. І можеш збиратися на бал…».
Ш. Перро «Попелюшка»
«А тим часом здійнявся вітер. Він підхопив Маргаритку. Її підносило все вище і вище. Незабаром вона перетворилась на маленьку цяточку…».
М. Носов «Пригоди Незнайка та його друзів»
«… Посадила жінка зернятко в квітковий горщик, і виросла з нього гарна квітка. Коли квітка розцвіла (а це був справжній тюльпан), в чашечці на зеленому стільчику сиділа крихітна дівчинка…».
Г.К. Андерсен «Дюймовочка»
«В одному маленькому королівстві жив принц. Він дуже хотів одружитися з донькою імператора. Був у принца трояндовий кущ, на якому розпускалася тільки одна троянда. Вона пахла так солодко, що понюхаєш її – і турботи свої і горе забудеш.»
Г.К. Андерсен «Свинопас»
«… Зібрали доньки до себе й свою матінку. А вона викопала біля старої оселі трояндові кущі і посадила в себе під вікном. Щоразу вони розцвітали біля палацу дивовижними і розкішними білими та червоними трояндами…»
Брати Грім «Біляночка та Зоряночка»
«…Музики – крупні маки та півонії – дули в лушпиння від гороху й зовсім почервоніли від потуги, а малесенькі блакитні дзвоники дзвеніли так, наче на них було вдягнено бубонці».
Г.К. Андерсон «Квіти маленької Іди»
Інтерактивна гра «Карусель».
Три групи учнів . Завдання на картках:
Природа – це …
Пам’ятай: …
Людина повинна бути:…
Підводяться підсумки гри.
Природа – невичерпне і одвічне джерело знань, наш справжній друг, вчитель, вихователь. Але вона потребує допомоги. Людина – частина природи. Від уміння людини жити в гармонії з природою залежить майбутній стан природи. Тільки людина здатна врятувати природу допомогти їй стати кращою.
Мабуть, жодній квітці не присвячено стільки легенд, поем , віршів, казок, як троянді.
В одній легенді розповідається, що коли з піни морської води біля берегів Кіпру виникла прекрасна богиня Афродіта, земля дуже розсердилася і вирішила створити щось не менш прекрасне. І створила троянду. Саме троянда вважається королевою квітів. Кажуть, що вона приносить щастя.
А якби ви були квіткою, то якою б ви хотіли бути?
Малювання квітки фарбами.
Учні обирають собі квітку, малюнок якої знаходиться в файлі. Треба дібрати колір і розфарбувати квітку по файлу. Потім цей малюнок накладають на чистий аркуш паперу. Відбиток дає малюнок квітки. Потім всі малюнки зібрати в букет на дошці.
Ось такий чудовий букет вийшов. І ви б хотіли, звичайно, щоб хтось за вас піклувався, милувався вами, бачив вашу красу. Хотіли б, щоб всі люди розуміли природу, турбувалися про неї.
IV Домашнє завдання
I група – скласти кінострічку за змістом
II група – зробити переказ оповідання, дібрати прислів’я до тексту.
III група – продовжити оповідання
V Підсумок уроку
Який висновок зробив для себе кожен з вас із сьогоднішнього уроку?
Гарна велика країна моя,
Є в ній озера, річки і моря,
Гори високі степи та ліси –
Скільки багатства і скільки краси.
У якому б куточку ви не були, завжди здається, що такої краси ви ще не бачили. Скрізь природа дарує нам свою неповторність. Потрібно любити її, вчитися розуміти, уміти читати, відчувати серцем.