kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ежелгі ата-бабамыз

Нажмите, чтобы узнать подробности

Краткосрочный календарный план по предмету естествознание

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ежелгі ата-бабамыз»

Пән: дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3А Саяхат

Мектеп: «Курчатов қаласының №1 ЖББОМ»

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Алпысбаева А.К

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Ежелгі ата- бабаларымыз.


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3.2.1 Көрнекі материалдардың негізінде сақтардың өмір салтың сипаттау

1.3.4.1 Дереккөздерді зерделеу арқылы Томирис туралы әңгімелеу.

1.3.1.1 Көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ежелгі адамдардың өмірі туралы әңгімелеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Ежелгі ата-бабалардың

өмір салтын біледі.

Көптеген оқушылар: Сурет арқылы ежелгі

адамдардың өмірі туралы айтады.

Кейбір оқушылар: Мәтіннен Томирис туралы

түсінгенін әңгімелейді, болжайды.


Тілдік мақсаттар


Көшпенді халық,

Бостандық

Құндылықтарды

дарыту




Ата-бабамыздың салт –дәстүрін құрметтеуге, құндылықтарын сақтауға тәрбиелеу.

Пәнаралық

байланыстар

Сауат ашу, жаратылыстану

Бастапқы білім


Ата – бабалардың тұрмысы туралы біледі.Алғашқы адамдар туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


І. Психологиялық ахуал

«Кімге не тілеймін?»тренингі

Оқушылар жұлдызша , күн, гүлдерден өзіне ұнағанын таңдайды. Оларға осы заттарға байланысты түрлі тілектер айтылады.

«Орамал тастамақ» ұлттық ойыны арқылы , өткен тапсырманы еске түсіру.

/М/ - Алғашқы адамдар қай жерде пайда болды?

/О/ - Африкада

/М/ Ежелгі адамдар қайда өмір сүрді?

/О/ үңгірлерде

/М/ Олар немен қоректенді?

/О/ өсімдік тамырлармен.

/М/ Қазірге және ежелгі адамдардың айырмашылықтары қандай?

/О/ Дене бітімдерінде, тамақтануларында, т.б.

(Кері байланыс жүргізу , ҚБ- Жұлдызша,күн,гүл)

Қағаздан қиылған суреттер

Сабақтың ортасы

/М/ Не үшін алғашқы адамдар туралы ойымызға түсірдік?

/ Оқушының жауабы/

/М/ Бүгінгі сабақта не туралы айтамыз деп ойлайсыңдар?

/ Оқушының жауабы/

/М/ Сақтар туралы естігендерін бар ма?

/ Оқушының жауабы/

ҚБ : (Кері байланыс жүргізу , ҚБ- Жұлдызша,күн,гүл)

Оқулықпен жұмыс

50 бет суретпен жұмыс



Оқушылар суретте не көргендерің баяндайды. Сақтардың көшпенді болғанынан және мәдениетінен хабардар болады.



(Ж) – Көшпенді халық деп неліктен атаймыз?

- Бостандық дегеніміз не?

- Көшіп қонуға не себеп болды?

ҚБ : (Кері байланыс жүргізу , ҚБ- Жұлдызша,күн,гүл)

Бейнежазба арқылы сергіту сәті

«Кімге не тілеймін?» парақшасымен топқа бөлемін, топ басшысын сайлаймын.

Оқушылардың назарына Томирис туралы бейнежазба ұсынылады.
http://vk.com/video128909388_171665492
https://kaztube.kz/video/91945)



(Т) 1-топ Томириске спаттама бер

2-топ Сақ ханшайымы туралы 2 сурақ дайында

3-топ Томирис деген досын бар ма? Немесе ол есім кімге байланысты қойылған?

ҚБ Топ басшысы топ жұмысын бағалайды, бағалау парақшасы бойынша жетістіктерін бірден айтады.



Дәптермен жұмыс 34 бет

Суретті бояйды. 2-3 оқушы суретке қарап Томиристі сипаттайды.



51 бет Біле жүр ,,,,, мәтінді оқып сұрақ қойдыру.




































































Бағалау

парақша

таратылады

түсіндіріледі

Сабақтың соңы

(Ұ) «Попкорн» әдісін қолдану

-Сақтар қандай көлікпен жүк тасиды?

- Қазір қандай көліктер бар?

-Қандай көлік түрелрі пайда болады деп ойлайсың?

ҚБ : (Кері байланыс жүргізу , ҚБ- Жұлдызша,күн,гүл)



Кері байланыс: «Тазалық ойыны»

Не білдім? – чемодан

Әлі де білгім келеді? – ет тартқыш машинаға

Біліп алдым, керек емес – қоқыс жәшігі

Оқушыларға алдын ала стикерлер таратылыпаттарын жазып, осы заттарға орналастырады.



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қабілеті төмен оқушылар суретті бояп, Томиристі сипаттайды. Қабілеті жоғары оқушылар мәтінді оқып мәтін бойынша басқа оқушыларға сұрақ қояды.

Бағалау парақшасы арқылы және бағалау критерийінде берілген заттар арқылы бағаланады.





Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ежелгі ата-бабамыз

Автор: Алпысбаева Ануар Кайрхановна

Дата: 13.02.2018

Номер свидетельства: 457099


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства