Сабақтың тақырыбы : Екі таңбалы сандарды бағандап қосу және азайту.
  Сабақтың мақсаты : Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орынлаудың үлгісін көрсетіп беру, амалдар алгоритмдерінің сәйкес кезеңдері және орындалатын іс-әрекеттерге алгоритмге машықтандыру. Кестелік қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру.
  
  Сабақтың дамытушылығы:  Оқушыларлды білімділікке, сауаттылыққа, тапқырлыққа баулу, ойлау қабілетін дамыту.
  
  Сабақтың тәрбиелілігі:  Оқушыларға ұлттық тәлім-тәрбие беру. Ұқыптылыққа, ерлікке, сұлулыққа адамгершілікке тәрбиелеу.
  
  Сабақтың көрнекілігі:  Шығармашылық есеп жазылған плакат, топшамалар, рейтинг кестесі, геометриялық фигуралар.
  
  Сабақтың әдісі:  Сұрақ-жауап, есептеу
  
  Пәнаралық байланыс:  Ән сабағы, ана тілі, сурет
  
  Сабақтың түрі:  Ойын сабақ
  Сабақтың барысы: 
  І Ұйымдастыру бөлімі 
  /балалардың сабаққа әзірлігіне шолу, зейіндерін сабаққа аудару/
  
  ІІ Үй тапсырмасын тексеру 
  /әртүрлі сақрақтар қою арқылы үй тапсырмасын жан-жақты тексеріп шығу/
  1 Екі таңбалы санға екі таңбалы санды қалай қосамыз және азайтамыз?
  2 Не байқадыңыздар?
  ІІІ Жаңа сабақ 
  1 Топтарға бөліну
  «Қыз Жібек» тобы «Төлеген» тобы
  /қыздар/ /ұлдар/
  /сабақтың мақсаты хабарланады/
  -Қыз Жібек пен Төлеген туралы не білеміз?
  /балалардан білетіндерін сұрау/
  2 Ауызша есептеулер
  а) сандарды қосу және азайту
  б) масса бірліктерін еске түсіру
  в) ұзындық бірліктері
  г) геометриялық фигуралар /периметр табу/
  д) қосудың заңдары
  
  
  3) Математикалық диктант
  /өрнектің нәтижесін жазу/
  1 онд - 1 бірл = 9 онд + 1 онд = 47+3 =
  2 онд + 3 бірл = 10 онд - 2 онд = 60-2 =
  
  9, 23, 100, 98, 50, 58
  
  4) Оқулықпен жұмыс
  /тақтада түсіндіріледі/
  27 63 44 72
  3
  6
  
  /оқушыларды қатыстыра отырып ауызша түсіндіріледі/
  
  5) Өз бетімен жұмыс
  «Қыз Жібек» тобы «Төлеген» тобы
  29 42 34 61
  13 13 27 34
  
  №3 мысал /тақтаға түсіндіріледі/
  IV Сергіту сәті 
  Логикалық жаттығулар 
  
  *1 Мына сандарды пайдаланып нәтижесі 87 болатын қосындыны жаз
  64, 39, 21, 66, 48, 24, 76, 11
  
   +  = 87  +  = 87  
   +  = 87  +  = 87  
  
   №5 есеп
  /есепті оқып, талданады/
  -есепте не белгілі?
  -есепте не белгісіз?
  -есепте нені табу керек?
  
  Д
  Ән - 7 немере Би - 6 немере
  Б
  Ж: 3+6+7=16 Ж: 13 немере
  Ж: 16 адам
  
  Есептердің шешуі, сұрағы салыстырылады
  
  Логикалық есеп
  /үнтаспадан тыңдалады/ 
  «Қыз Жібек» тобына «Төлеген» тобына
  4+6+6=16 5+6+6=16
  6+6=12өрнегі 5+6=11 өрнегі
  бойынша есеп құру бойынша есеп құру
  Ойын: 1 «Кім жылдам?» 
  Ондықтар: 4,5,6,7 шыққан санды
  Б
  
  2 Топ басшысы жарысы
  /саұрақтарға ия немесе жоқ деп тез жауап беру/
  Теңдеу шеше білеміз бе?
  
  а1 а2 а3 -х=а1  Төлеген – х = Төле
  х =а1 а2 а3 - а1  х = Төлеген - Төле
  х2 а3  х = ген
  а1 а2 а3 - а2 а3 = а1  Төлеген – ген = Төле
  а1 = а1  Төле = Төле
  №4 мысал /өз бетімен/
  
  
  
  
  7 см 6 см
  
  6 см – 4 см=2 см 6см + 5 см = 1 дм 1 см
  7см -5 см = 2см 7 см + 4 см = 1 дм 1см
  V Қорытынды 
  /екі топтың ұпайларын рейтинг бойынша есептеу/ 
   VІ Бағалау
  /мақтау, мадақтау әдістері/
  VІІ Үйге тапсырма
  №6 мысал есеп құрастыру / ++= /
  / -(+)=/