kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

И.Крылов (ауд. Ы.Алтынсарин) «Ат пен Есек» мысал өлеңі

Нажмите, чтобы узнать подробности

ОҚО, Сарыағаш ауданы, №133 С.Сейфуллин атындағы жалпы орта мектебі, бастауыш сынып мұғалімі Омирова Марпуга Сапаровна

Пәні

Әдебиеттік оқу

Сынып

4 сынып

Тақырыбы

И.Крылов (ауд. Ы.Алтынсарин) «Ат пен Есек» мысал өлеңі

Мақсаты:

Мысалды оқу.Ат пен есек өлеңі туралы мағлұмат беру;

Өлеңдегі негізгі ойды түсіне білуге үйрету;

Өзін-өзі бағалауға,топпен жұмыс жасауға,ұйымшылдыққа тәрбиелеу .

Күтілетін нәтижелер

  • Ат пен есек мысалының мән-мағынасын білетін болады;

Топтық, жұптық жұмыстар барысында өлеңдегі негізгі ойды ұғынады; Бірлесіп жұмыс жасай алатын болады

Сілтеме

Жалпы білім беретін мектептің 4—сыныбына арналған оқулық. Алматы «Атамұра 2011»

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

Негізгі идея

Иван Крылов –орыстың ұлы жазушысы.Ол көптеген өлеңдер мен мысалдыр жазған.

Сабақ кезеңі

Уақыт

Ресурс

Мұғалім -оқушы әрекеттері

Стратегиялар

3мин

1 мин

Музыка

Топ аттары жазылған парақша

Тренинг: «Айна»

Мақсаты: Өзін-өзі реттей білу

Топқа бөлу.Топқа оқушылардың оқу құралдары арқылы топқа бөлемін

«Ұшқыр ой»

Біз бүгінгі сабағымызда үш топпен жұмыс жасаймыз

І-топ «Баяндаушылар»

ІІ-топ «Зерттеушілер»

ІІІ-топ «Әдебиетшілер»

АКТ

Топқа бөлу

7мин

Үй тапсырмасын «Үш қадамнан тұратын сұхбат» әдісімен бастайық

«Зерттеушілер»-сұхбат алады.,

«Үш қадамнан тұратын сұхбат»

Үш шапалақ


 

«Баяндаушылар»-жауап береді.

«Әдебиетшілер»-жинақтаушылар

— Осы тақырыптан өздеріңе не алдыңдар? Достарыңа не айтар едіңдер?

1. Іздеген жетер мұратына

2.Жан қиналмай, жұмыс бітпес,

Талап қылмай…………………… деген мақалды ұстана отырып, сенімнен айрылмай дегенімізге жету



 

Қызығушылықты ояту

6мин

Слайд

Ат пен есек мысалының авторлары орыс жазушысы И.А.Крылов өмірі. (слайден оқушы таныстырады)

Ал оны аударған Ы.Алтынсарин. туралы біз білеміз.Ол кісінің кім екенін мектеп табалдырығын аттаған күннен бастап білесіңдер.Сабақ барысында ол кісі туралы білімдеріңді көрсетесіңдер

Топтық жұмыс «Рольдік ойын»

Ой қозғау

АКТ

Үш шапалақ

Мағынаны тану

6мин

Оқулық

Оқулықпен жұмыс.

«Ат пен есек» мысалы арқылы автор сендерге нені үйреткісі келді екен? Соны оқып танысайық.

Өз бетінше жартылай

Мысалмен жұмыс жасауын қадағалаймын

Түсініп оқу

Топтық жұмыс

дауыста оқып танысу. Түсініксіз сөздерді түртіп алу

Шалыс басып-сүрініп

Діңкем құрып-әлім құрып

Омақасып құлау-етбетінен құлау

Пақыр болды-өлді

1-топ: Есек Атқа қандай өтініш айтады?

2-топ: Ат өзінің істеген қылығына неге өкінді?

3-топ: Өлеңнен Есектің сөзін тауып, мазмұнына сәйкес ырғақпен оқы

10мин

Постер

Топпен жұмыс.

1. «Баяндаушылар» тобы—Ы.Алтынсарин өмірі. слайд-2.

2. «Зерттеушілер»— Мысал деген не? Өткенді еске түсіру мысалдар келтіру.

Мысал деп адам бойындағы кемшілікьерді сынап, адалдық, әділдік, қайырымдылық сияқты жақсы қасиеттерді мадақтап жазатын шығарманы атайды. Мұндай шығармада өсімдіктер мен жануарлар, аңдар мен құстар кейіпкер ретінде алынады

Шығарманың мысалға жататынын дәлелде.

3. «Әдебиетшілер»




 



 



 















 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«И.Крылов (ауд. Ы.Алтынсарин) «Ат пен Есек» мысал өлеңі»


ОҚО, Сарыағаш ауданы, №133 С.Сейфуллин атындағы жалпы орта мектебі, бастауыш сынып мұғалімі Омирова Марпуга Сапаровна


Пәні

Әдебиеттік оқу

Сынып

4 сынып

Тақырыбы

И.Крылов (ауд. Ы.Алтынсарин) «Ат пен Есек» мысал өлеңі

Мақсаты:

Мысалды оқу.Ат пен есек өлеңі туралы мағлұмат беру;

Өлеңдегі негізгі ойды түсіне білуге үйрету;

Өзін-өзі бағалауға,топпен жұмыс жасауға,ұйымшылдыққа тәрбиелеу .

Күтілетін нәтижелер

  • Ат пен есек мысалының мән-мағынасын білетін болады;

Топтық, жұптық жұмыстар барысында өлеңдегі негізгі ойды ұғынады; Бірлесіп жұмыс жасай алатын болады

Сілтеме

Жалпы білім беретін мектептің 4—сыныбына арналған оқулық. Алматы «Атамұра 2011»

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

Негізгі идея

Иван Крылов –орыстың ұлы жазушысы.Ол көптеген өлеңдер мен мысалдыр жазған.

Сабақ кезеңі

Уақыт

Ресурс

Мұғалім -оқушы әрекеттері

Стратегиялар


3мин

1 мин

Музыка

Топ аттары жазылған парақша

Тренинг: «Айна»

Мақсаты: Өзін-өзі реттей білу

Топқа бөлу.Топқа оқушылардың оқу құралдары арқылы топқа бөлемін

«Ұшқыр ой»

Біз бүгінгі сабағымызда үш топпен жұмыс жасаймыз

І-топ «Баяндаушылар»

ІІ-топ «Зерттеушілер»

ІІІ-топ «Әдебиетшілер»

АКТ

Топқа бөлу

7мин

Үй тапсырмасын «Үш қадамнан тұратын сұхбат» әдісімен бастайық

«Зерттеушілер»-сұхбат алады.,

«Үш қадамнан тұратын сұхбат»

Үш шапалақ





«Баяндаушылар»-жауап береді.

«Әдебиетшілер»-жинақтаушылар

— Осы тақырыптан өздеріңе не алдыңдар? Достарыңа не айтар едіңдер?

1. Іздеген жетер мұратына

2.Жан қиналмай, жұмыс бітпес,

Талап қылмай…………………… деген мақалды ұстана отырып, сенімнен айрылмай дегенімізге жету






Қызығушылықты ояту

6мин

Слайд

Ат пен есек мысалының авторлары орыс жазушысы И.А.Крылов өмірі. (слайден оқушы таныстырады)

Ал оны аударған Ы.Алтынсарин. туралы біз білеміз.Ол кісінің кім екенін мектеп табалдырығын аттаған күннен бастап білесіңдер.Сабақ барысында ол кісі туралы білімдеріңді көрсетесіңдер

Топтық жұмыс «Рольдік ойын»

Ой қозғау

АКТ

Үш шапалақ


Мағынаны тану

6мин

Оқулық

Оқулықпен жұмыс.

«Ат пен есек» мысалы арқылы автор сендерге нені үйреткісі келді екен? Соны оқып танысайық.

Өз бетінше жартылай


Мысалмен жұмыс жасауын қадағалаймын



Түсініп оқу

Топтық жұмыс



дауыста оқып танысу. Түсініксіз сөздерді түртіп алу

Шалыс басып-сүрініп

Діңкем құрып-әлім құрып

Омақасып құлау-етбетінен құлау

Пақыр болды-өлді

1-топ: Есек Атқа қандай өтініш айтады?

2-топ: Ат өзінің істеген қылығына неге өкінді?

3-топ: Өлеңнен Есектің сөзін тауып, мазмұнына сәйкес ырғақпен оқы

10мин

Постер

Топпен жұмыс.

1. «Баяндаушылар» тобы—Ы.Алтынсарин өмірі. слайд-2.

2. «Зерттеушілер»— Мысал деген не? Өткенді еске түсіру мысалдар келтіру.

Мысал деп адам бойындағы кемшілікьерді сынап, адалдық, әділдік, қайырымдылық сияқты жақсы қасиеттерді мадақтап жазатын шығарманы атайды. Мұндай шығармада өсімдіктер мен жануарлар, аңдар мен құстар кейіпкер ретінде алынады

Шығарманың мысалға жататынын дәлелде.

3. «Әдебиетшілер»















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
И.Крылов (ауд. Ы.Алтынсарин) «Ат пен Есек» мысал өлеңі

Автор: Омирова Марпуга Сапаровна

Дата: 08.01.2017

Номер свидетельства: 376387


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства