Фигураларды (бұрыш,үшбұрыш,шаршы) әріптермен белгілеу (атау,оқу, жазу.) туралы сабақ жоспары.
Просмотр содержимого документа
«Фигураларды (бұрыш,үшбұрыш,шаршы) әріптермен белгілеу (атау,оқу, жазу.)»
№2
Тақырыбы: Фигураларды (бұрыш,үшбұрыш,шаршы) әріптермен белгілеу
(атау,оқу, жазу.)
Мақсаты: 1. Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу жолдарын
пысықтау.
2. Логикалық ой-өрісін дамыту
3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақ типі: аралас сабақ
Әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,әңгімелеу
Көрнекілігі:суреттер,үлестірмелер
Барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
Cабаққа дайындық
II Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
1 99-бет №5
2.Фигуралар сызу. Оларды әріптермен белгілеу.
III Білімді тексеру кезеңі:
1 .Кестелік көбейту және бөлу (2,3,4,5,4,6,7,8,9-ға көбейту және бөлу)
2. Геометриялық фигураларды белгілеу
3.Қорытындылау
IV Мақсатын қою кезеңі:
Тақырыбын,мақсатын хабарлау
Фигураларды (бұрыш,үшбұрыш,шаршы) әріптермен белгілеу
(атау,оқу, жазу.)
V Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
1.Суреттер бойынша жұмыс
№1
АОВ немесе ВОА бұрышы
АВС немесе СВА бұрышы. Бұрышты атағанда төбесіндегі әріп, қабырғалары бойындағы екі әріптің ортасында аталады.
№2 (АВС немесе СВА бұрышы )
2.Сергіту сәті
VI Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
№4 Төртбұрыштың төбелері: ОМКЕ, МКОЕ,ЕОМК;КЕОМ
Төртбұрыштың қабырғалары: ОМ, МК, КЕ; ЕО:
Төртбұрыштың бұрыштары ОМК, МКЕ, КЕО, ЕОМ.
№5 300:30=10 Жауабы : 10 бала
№7
13,23,33,43,53,63,73,83,93
16,26,36,46,56,66,76,86,96
VII Бекіту кезеңі
Қорытындылау
VIII Үйге тапсырма беру кезеңі:
1.100бет №6
2.Бағалау