Та?ырыбы: Фигураларды? к?лемдерін салыстыру.
Ма?саты: Фигураларды? к?лемдерін салыстыру ?йрету
К?бейту кестесін д?рыс пайдалана білуін пысы?тау. Ойлау, есте са?тау ?абілеттерін дамыту.
Жауапкершілікке т?рбиелеу.
?дісі: СКТ, с?ра?- жауап,салыстыру, талдау.
К?рнекілігі: суреттер, геометриялы? фигуралар, а??ала.
Саба?ты? барысы:
І. ?йымдастыру кезе?і.
Психологиялы? с?т.
Ескісіз жа?а болмайды,
Есепсіз дана болмайды.
II. ?й ж?мысын тексеру.
Геометриялы? фигуралар туралы білімді сатылай кешенді талдау ?дісі бойынша еске т?сірейік.
Просмотр содержимого документа
«Фигараларды? к?лемдерін салыстыру»
3-Сынып
Тақырыбы: Фигуралардың көлемдерін салыстыру.
Мақсаты: Фигуралардың көлемдерін салыстыру үйрету
Көбейту кестесін дұрыс пайдалана білуін пысықтау. Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Жауапкершілікке тәрбиелеу.
Әдісі: СКТ, сұрақ- жауап,салыстыру, талдау.
Көрнекілігі: суреттер, геометриялық фигуралар, аққала.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық сәт.
Ескісіз жаңа болмайды,
Есепсіз дана болмайды.
II. Үй жұмысын тексеру.
Геометриялық фигуралар туралы білімді сатылай кешенді талдау әдісі бойынша еске түсірейік.
атаулары
белгіленуі
өлшемдері
периметрі
ауданы
Мақсат қою кезеңі:
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІІІ. Оқулықпен жұмыс.
Тілеймін көктем шуағын
Тілейміз жаздың шуағын.
Тілейміз күздің жемісін
Тілейміз қыстың қарлысын.
- Осы тілектер не туралы айтылады?
- Бүгінгі сабағымыз жай сабақ емес саяхат сабақ.
Жаңа сабақты меңгерту.
Тақтадағы суретпен және сіріңке корабымен жұмыс салыстыру.
№3 Топтық жұмыс.
Ш: 3л - 2л = 1л
Ш: 1л *3 = 3л
Ш: 4 : 2= 2л
№ Бос орынға санды қой.
Тапсырманы дұрыс орындадық.Аққала жазға да келіп жетті.
ІV. Сергіту сәті. Логикалық есептер.
V. Енді есеп шығарайық.
- Есеп не туралы?
- Не белгілі.
- Не белгісіз? Не сұралады?
- Есепте қандай амалдар қолданылады.
Д – 20 л
Сен -? 2 есе кем ? Ш: (20:2) +(20:2+16)+20 = 56
Сәр - ? 16 л артық
Аққаланы жаздан күзге өткіздік.
№9. Т – 2л – 4 б
Б – 3л – 3 б ? 2 * 4 + 3 * 3 + 5 * 2 = 27
А -5 л - 2 б
№11. Жұптық жұмыс.
Күзден қысқа өткіздік.
№ 10 ауызша.
№ 12. Ұзындығы -8 см
Ені - 4 см қысқа
8 - 4 = 4 см
(8+4) * 2= 24
24:4 =6
6 * 6 = 36м
VІ. Қорытындылау.
Біз бүгін не білдік?
Не үйрендік?
«Қарлы кесек» ойынын ойнату.
Көбейту, бөлу кестесін қайталау.
VІІ. Үйге тапсырма № 5, 7
Оқушыларды бағалау.