kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Д?ниетану О?ушы?а ережелер не ?шін керек?

Нажмите, чтобы узнать подробности

1.1.2.6 ?зін  мектеп о?ушысы ж?не сынып ?жымыны? м?шесі ретінде сипаттау

1.1.2.3 Мектептегі мінез-??лы? ережелерін ж?не оларды? ма?ынасын баяндау.О?ушыларды? арасында досты? ?арым- ?атынас орнату. Топты?,ж?пты? ж?мыс жасай білуге да?дыландыру. Сынып ережелерін са?тай білуге да?дыландыру. ?з ойларын  еркін  жеткізе білуге да?дыландыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Д?ниетану О?ушы?а ережелер не ?шін керек?»

Пән:Дүнитану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім

Мектеп: Шаған ЖОББМ

Күні:.

Мұғалімнің аты-жөні: Сабирова А.Б.

Сынып: 1 б

Қатысқандар саны:20

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы:

Оқушыға ережелер не үшін керек?



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1Математикалық тіл және математикалық модель

1.1.2.6 Өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау

1.1.2.3 Мектептегі мінез-құлық ережелерін және олардың мағынасын баяндау


Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Мектепте өзін-өзі ұстау ережелерінің не екенін түсіндіре алады:

Өз құқықтарын атай алады:

Сыныпта және мектепте өзін-өзі ұстау ережелерін сақтай алады

Көптеген оқушылар:

Мекетеп және сынып ережесін сақтау керектігін түсінедіре алады:

Сыныптас достарының іс- әрекетіне өзінің көзқарасын айта алады:

Кейбір оқушылар:

Мекетеп және сынып ережесін сақтау керектігін түсінеді:


Жетістік критерийлері:

Оқушы оқу мақсатына жетті,себебі

Мектептің өз ережесі бар екенін біледі,мектеп ережелерін толық айта алады.

Оқушы оқу мақсатына жетуге талпынады,себебі

Мектеп ережелері бар екенін біледі, ережелерді айтуда қиналады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

Ереже ,сұхбатқа белсенді қатысу,мектеп ережесі,сынып ережесі

Пәндік лексика және терминология:

Құқықтар, міндеттер, өзін-өзі ұстау ережелері,ережелерді сақтау

Сабаққа диалог жазу үшін пайдаланатын тіл:

Талдау:

Қандай құқықтар мен міндеттерді білесіңдер?

Не үшін өзін-өзі ұстау ережелерін сақтау керек?

Өз міндеттерің қандай?

Жазу: дәптермен жұмыс



Пәнаралық байланыстар

Бейнелеу өнері ,сауат ашу,еңбекке баулу,дене шынықтыру

АКТ қолдану дағдылары

Мектеп ережесіне байланысты жазба

Бастапқы білім


Өзін –өзі ұстау ережелерін сақтау туралы қарапайым түсініктер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Ынталандыру Ширату

«Көңілді шеңбер»

-Балалар, шеңберде қалай тұру керек?-деген сұраққа өздері білетін тәртіп ережелерін айтады.

Күтілетін жауаптар:

- Шеңберде тыныш отыру керек.

- Бірімізді біріміз мұқият тыңдайық.

- Сөзді бөлмеу керек.

Мен «Қайырлы күн» деп сыныптағы балалардың атын атаймын.Аталған бала қолын бұлғайды. Бұл сендердің маған жауап қайтарғандарыңның белгісі.

-Ойнап көреміз бе?

-Қайырлы күн ,қыздар!

-Қайырлы күн ,ұлдар!

Велосипедті жақсы тебетіндерге қайырлы күн!

Алтын күзді жақсы көретіндерге қайырлы күн!

Мектеп оқушысы атанғандарға қайырлы күн!


Сабақтың ортасы

Мақсат қою

-Мектеп және сынып ережесін шығарып көрейікші

(Ұ/Ж) Оқушылармен құрастырған ереженің не үшін қажет екенін талқылау.

Оқушылар өз идеяларын айту үшін сұрақтар қою:

- Ереже не үшін қажет?


Міндеттерді орындау үшін

Ереже не үшін Тәртіп сақтау үшін

қажет? Сыныптастармен жақсы

қарым-қатынаста болу үшін

Қауіпсіздікті сақтау үшін

(Ж/Қ) Сыныптағы өте маңызды бірнеше тәртіп ережелерін құрастырыңдар.

  • Мектептегі қандай тәртіп ережелерін білесіңдер?

  • Тәртіп ережелері не үшін қажет?

  • Ереже сақталмаса не болуы мүмкін?

/Оқушылардың ойын тыңдау/

(Ұ) Оқулықтағы сурет бойынша әңгіме.

- Суреттен оқушылардың қандай әрекетін көріп тұрсың?

- Олар мектептегі тәртіп ережесін сақтады ма?

- Сен оларға не айтар едің?

(М.Т) Мектеп – біздің ортақ үйіміз. Мектептің өз ережелері бар. Өз тәртібің үшін жауапты бол. Сонда мектепте әрқашан тәртіп болады.

Топтық жұмыс

Мақсаты:

Топпен бірігіп ереже шығара білу және оны орындау

1-топ Асханада

2- топ Кітапханада

3-топ Мектеп ішінде


Ойын : «Кім зерек»

Мен сіздерге әртүрлі оқушы әркеттерін айтамын сіздер егер,дұрыс әркет болса қол шапалақтайсыз, дұрыс емес болса аяқтарын жерге тебеді.


-Сыныпта айқайлап сөйлеуге болмайды

-Партада қисайып отыру керек

-Мектепте пышақ,ысқырғыш әкелуге болмайды

-Сабақ айтарда қол көтеруіміз қажет?

-Үзілісте бір- бірімізбен алысып ойнаймыз

Өзбетімен жұмыс

Дәптермен жұмыс

Оқушылардың қайсысы мектеп өмірінің ережелерін сақтайды.

Жасыл қарындашпен боя




Оқулықтағы суреттер







Сабақтың соңы

Ұжымдық жұмыс

Талқылау

Кел, талқылайық!

Мұғалім сенен демалыс күні сыныпқа гүл отырғызу үшін мектепке келу керектігін айтты. Ал сен достарыңмен стадионға баруды жоспарлап қойдың. Сен не істер едің?

Рефлексия

Бүгінгі сабақ барысында толық жауап беріп, сынып ережесін сақтаған оқушыны таңдаңыз және өз көңіл күйіңізді смайликтер алқылы білдіріңіз












Смайликтер

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз

Өзіңнің сабақта отырған суретіңді сал

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қолданылатын ресурстарды дұрыс қолдану


Саралау іріктелген тапсырмалар

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ негізінен жоспар бойынша өтті.

Оқу мақсаттарына негізделіп алған жұмыстарымды орындадым

Ынтымақтастық атмосферасы жақсы болды, оны топтық және жұптық жұмыс барысында байқадым, өйткені бір-бірін тыңдап, бір бағытта, бір мақсатта жұмыс жасады.

Уақытты тиімді пайдаландым.




Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Д?ниетану О?ушы?а ережелер не ?шін керек?

Автор: Сабирова Айнагул Базарбаевна

Дата: 06.11.2015

Номер свидетельства: 248790


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства