kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дослідницький практикум. Чим славиться моє селище

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета. Розширювати.знання про населений пункт, де проживають діти; ознайомити з памятками рідного краю; формквати пізнавальний інтерес; розвивати мовлення дітей, критичне мислення; виховувати любов до рідного краю.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дослідницький практикум. Чим славиться моє селище»

Тема. Дослідницький практикум. Чим славиться моє селище

Мета: розширювати знання про населений пункт, де проживають діти; ознайомити з пам’ятками рідного краю; формувати пізнавальний інтерес; розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення; виховувати любов до рідного краю.

Обладнання. Карта селища, фото різних куточків селища, календар погоди, костюми для гри, м’ячик

Хід уроку

I. Організаційний момент

Вправа «Погода»

— Яка зараз пора року?

— Який місяць?

— Яке число?

— Тепло чи холодно надворі?

—Який стан неба?

— Яка температура повітря?

— Чи були сьогодні протягом дня опади?

II. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

МОЄ СЕЛИЩЕ

Для мене моє селище— справжній рай,

Хоча інколи його так і не назвеш.

Кудрявцівка— чарівний край,

Гарнішого, напевно, не знайдеш.

Для кожного найкраще місце на Землі,

Те селище, де пройшли його дитячі роки.

— Як назвати одним словом місто і село? (Населені пункти)

— Де ми живемо?

— Як називається наше селище?

Гра «Збери слово»

Із роздрібних букв складіть слово.

К,Д,Р,У,Я,Ц,І,В,А,К,В

— Що ви знаєте про свій населений пункт?

— Коли він виник?

— Чому має таке ім’я?

— Чи немає в селищі народних промислів, назва яких пов’язана з ім’ям населеного пункту?

— Тема нашого уроку — «Чим славиться моє місто (село)».

III. Вивчення нового матеріалу

1. Гра «Малюнки з виставки»

Дістаньте світлини, які ви підготували разом з батьками про краєвиди нашого селища. Покажіть їх своїм одноклассникам, а вони мають відповісти, що це за місце і де воно знаходить в нашому селищі.

2. Бесіда

— Як називається наше селище?

— Чи подобається вам селище? Чим саме?

— Чим воно особливе? Що в ньому такого, чого немає ніде?

— Що ви зробили б для того, щоб наше селище стало ще кращим?

3. Розповідь учителя

— У кожного населеного пункту є своя назва. історія появи цих назв часто пов’язана з іменами їх засновників. Місто Санкт-Петербург зобов’язане своїм ім’ям його засновникові — Петру I. Саме він вирішив закласти в гирлі Ниви нове місто.

Іменами великих князів названі міста України. За легендою, засновником Києва був князь Кий, який прийшов сюди разом із братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю.

Львів заснував князь Данило Галицький і назвав його на честь свого сина Лева.

Харків названий іменем козака Харка. чернігів, за легендою, отримав назву від князя Чорного і княжни Чорної, які героїчно загинули в битві з хозарами, але не далися до рук ворогів. Володимир-Волинський названий іменем князя Володимира Святославича, який збудував його як фортецю на кордоні Київської Русі. Якщо місто стояло на великій річці, то воно часто отримувало однойменну назву: Донецьк (річка Донець), Ужгород (річка Вже), Дніпропетровськ (річка Дніпро), Полтава — пов’язана з назвою річки Олтави (так раніше називалася Ворскла).

Багато назв пов’язано з географічним положенням населенного пункту або з природою краю: село Заріччя, село Високе, селище низьке, селище Сосновий Бір, місто Березняки.

У кожної назви населеного пункту є своя історія, і в цьому його цінність. Вона може про багато що розповісти: про творців, коли і як заселялася територія, чим займалися наші пращури, якою булла природа.

4. Бесіда з елементами розповіді

— Коли і ким було заснованоселище?

— Чому воно дістало таку назву?

— Які місця є найулюбленішими для жителівселища? Чому?

— Які навчальні заклади, пам’ятки, пам’ятники є вселищі? Коли, ким і на честь якої події ці пам’ятники споруджені?

— Пам’ятники встановлюють видатним громадянам, героям, ученим, мандрівникам, державним діячам, письменникам, художникам, композиторам

Пам’ятники — це славне минуле рідного краю і його прикраса.

—Яяк необхідно охороняти пам’ятники?

— Які люди жили на території міста у давнину? Чим вони займалися? Чим прославилися?

— Які добрі традиції та звичаї мали жителі?

— Чим славиться населений пункт нині?

Бесіда супроводжується розгляданням фотографій.

5. Творча вправа «Розкажи про своє селище»

Учні мають розповісти про своє селище за запитаннями:

— Як називається річка, біля якої ти живеш?

— Які є рослини у твоєму місті чи селі?

— Які птахи в’ють гнізда біля твого дому? Які рослини і тварини твого краю потребують охорони?

Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів

Гра «Взаємні запитання».

Робота в групах

1гр. Запитання про сільське господарство в селищі

2гр. Запитання про транспорт в селищі.

3гр. Запитання про освіту в селищі.

4гр.Запитання культурне життя в селищі.

Гра «Уяви собі»

- Уявіть, що ви легенька хмарка, яка літає над нашим селищем.

- Що ви бачите навкруги? Розкажіть про своє улюблене місце в селищі.

Гра «Рекламний агент».

Робота в парах

Один учень рекламує, наприклад, школу (дитячий садочок, залізничний вокзал, та інше), а інший доповнює.

Наголошую на негативному ставленні до людей, які руйнують або пошкоджують об’єкти природи свого краю.

Метод пресс




Я вважаю, що потрібно оберігати природу рідного селища





Тому, що без природи не має життя







Наприклад, краса селища зникне








Отже, збереження природи необхідне!















Гра «Нові назви»

- Чому наше селище має таку назву?. Пропоную вам підібрати іншу назву нашому селищу.

Гра «Продовж речення»

  1. Смт Кудрявцівка знаходиться на території … (Миколаївської) області, … (Веселинівського) району.

  2. У селищі розташовані … .

  3. Кудрявцівська школа знаходиться на вулиці … (Леніна).

  4. Головна вулиця селища … (Леніна).

  5. Залізнична станція називається … (Колосівка).

  6. В центрі селища знаходиться пам’ятник … (Скорботної Матері).

Тести

  1. Територія Кудрявцівки відноситься до …

а) Одеської області; б) Миколаївської області; в) Херсонської області.

2. Головна вулиця селища

а) Степова; б) Гоголя; в) Леніна.

3. Елеватор має назву

а) Кудрявцівський; б) Колосівський; в) Бондарівський.

4. Залізнична станція має назву

а) Курявцівська; б) Колосівка; в) Михайлівка.

5. Селище було засноване у …

а) 1930р.; б) 1910р.; в) 1920р.

Гра «Так чи ні»

  1. У селищі дві школи? (Ні)

  2. У селищі є залізничний міст? (Так)

  3. У селищі немає дитячого садка? (Ні)

  4. У селищі є лікарня? (Так)

  5. Головна вулиця селища Леніна ? (Так)

  6. У селищі є хімічний завод? (Ні)

  7. У селищі є пам’ятник Скорботної матері? (Так)

Гра «Чарівний м’ячик».

Під час гри діти закріплюють знання про різноманітність рослин у рідном у селищі. Передаючи одне одному «чарівний» м’ячик, діти називають по одній рослині. Гра триває, поки всі відомі дітям рослини не будуть названі.

Метод емпатії. Гра «Перетворися на квітку»

Видаю декільком учням костюми квітів.

Завдання дитини: швидко ввійти в образ і, зважаючи на ті відомості про квітку, які учень отримав на уроці, розповісти про себе. Слід заохочувати фантазію дітей, а також артистичність виступу. Можна запропонувати дітям розіграти сценки знайомства квітів між собою.

Метод «Мікрофон»

Що потрібно робити кожному жителеві міста (села), щоб воно стало ще кращим?

Робота над прислів’ями

• Та земля мила, де мати народила.

• Кожному мила своя сторона.

• Рідна домівка, рідна сім’я — тут виростає доля моя.

• Де рідний край, там і рай.

• Де не є добро, а вдома краще.

V. Підсумок уроку

— Що нового дізналися про своє селище?

— які навчальні заклади, пам’ятки, пам’ятники є в місті?

— як називається вулиця, на якій стоїть школа?

— чим вулиця відрізняється від проспекту? провулка? площі?

— які проспекти є в нашому місті?

— як називається центральна площа нашого міста?

— як називається ваше місто (село)?

— на якій вулиці розташована ваша оселя?

— Що вам відомо про походження назви рідного міста (села)?

— Що цікавого (особливого) є у вашому місті (селі)?

— чим займаються люди у вашому місті (селі)?

Кудрявцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Веселинівської райдержадміністрації

Миколаївської області














«Чим славиться

моє селище»

ослідницький практикум)













Урок природознавства

1 клас

Вчитель Лутовинова Н.А.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Дослідницький практикум. Чим славиться моє селище

Автор: Лутовинова Наталія Андріївна

Дата: 02.03.2015

Номер свидетельства: 181286


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства