kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Для казаксково класса

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бастауыш сынып мұғалімдеріне сабақ слайд қазақ тілі л мен р

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Для казаксково класса»

Маңғыстау обылысы Мұнайлы ауданы  «№1 жалпы білім беру орта мектебі »КММ Қойшығұлова Ақгүлсім Бурабайқызы Бастауыш сынып мұғалімі

Маңғыстау обылысы Мұнайлы ауданы

«№1 жалпы білім беру орта мектебі »КММ

Қойшығұлова Ақгүлсім Бурабайқызы

Бастауыш сынып мұғалімі

Мұнайлы ауданы № 1 орта мектептің

Бастауыш сынып мұғалімі: Қойшығүлова Ақгүлсім Бурабайқызы

Тілдік мақсат

Пәні: Дүниетану

Ортақ тақырып:

Дені саудың, жаны сау

Бөлім: Мен және қоғам

Бөлімше: Денсаулық пен қауіпсіздік

Сабақтың тақырыбы:

Денің сау болсын десеңіз...

Бағалау критерийі:

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Адамның дене мүшелерінің атауын біледі, ажыратады. Жеке бас гигиенасын сақтау маңызды екенін ұғады. Дене жаттығуларының маңызын түсінеді.

  Көптеген оқушылар :

Дене мүшелері әртүрлі қызмет атқаратынын біледі. Дене мүшелеріне арналған әртүрлі жаттығулар ойлап табады және сыныптастарына орындатады.

  Кейбір оқушылар: Денсаулықты шынықтыру жолдарын біледі, өзге оқушылармен бөліседі.

Жеке бас гигиенасының тазалығын сақтауды, өмірмен байлансытыра отырып түсінеді

Оқу мақсаттары:

1.1 . 4.1 Жеке бас гигиенасын сақтау маңыздылығын далелді түрде түсіндіру

Құндылықтарға баулу:

Жеке бас гигиенасын сақтауды оқушы бойына дарыту. Тән саулығын қалыптастырып,салауатты өмір салтын ұстануға баулу. Ынтымақтастықта жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Дене жаттығулары, дене мүшелері, денсаулық.

Талқылауға / диалогқа арналған сұрақтар:

  • Аурудың алдын қалай алуға болады?
  • Денсаулық мықты болу үшін, қандай ережені ұстанасыз?

Не себепті … . Деп ойлайсыз?

Салауатты өмір салтын ұстану үшін.

Пәнаралық байланыс:

Дене шынықтыру, жаратылыстану, дүниетану сабағы .

АКТ қолдану дағдылары:

интербелсенді тақта.

ОҚУ МАҚСАТЫНА ЖЕТУДЕГІ БЕЛСЕНДІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕРІ

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

1 –тапсырма

1-топқа

«Моделдеу» тәсілі (ОТ) Геометриялық фигуралардан адам бейнесін құрастыру. Дискериптор: Геометриялық фигуралардан адам бейнесін құрастырады

2-топқа

«Кесте толтыру» тәсілі (Т) Берілген кестеге осы дене мүшесіне арналған жаттығулар ойлап жаз,айтып бер.

Дене мүшесі ж аттығу

Дискриптор: Жатығуларды ойлап табады және көрсетеді.

3 -топқа

«Сөз құрастыру» тәсілі

(Т) Берілген әріптерден сөз құрастыр: Қ ы л у а с н е д(денсаулық).

Дискритор: Сөздер құрастыра алады

ҚБ: “Бас бармақ” ә дісі

Ұйымдастыру кезеңі:

Шаттық шеңберіне тұрып психологиялық ахуал орындайды.

1,2,3 деп реттік санау бойынша топқа бөлінеді

2-тапсырма 1-топқа  «Сөз ішіндегі жасырынған сөз» тәсілі

І топ «Бас»

ІІ топ «Қол»

ІІІ топ «Аяқ»

Тапсырмасы: Берілген сөздерді мұқият оқы. Жасырынған сөздерді тауып, жанына дұрысын жаз:

Оқушылар жұмысты орындап болған соң дұрыс жауабын интерактивті тақтадан көрсету:көз,мұрын,аяқ,иек,бас,шаш,қол,ауыз,құлақ

Оқу мақсатынмен бағалау критерийлерімен таныстырылды.

“ Микрафон”әдісі арқылы қызығушылығын ояту мақсатында сұрақтар қойып, жауап берген оқушыларды “шапалақ” әдісімен бағалаймын

Дескриптор: Сөз ішінен жасырынған с өзді табады

Жанына дұрысын атауын жаз ады

ҚБ «+ -» тәсілі арқылы өзін өзі бағалау

Оқушы өзін тексеріп,+ - таңбасын қойып шығады.

2-топқа «Ойлан,жұптас,бөліс» тәсілі

(Жекелей, жұптық, топтық жұмыс) Берілген сөздермен сөйлем құра:денсаулық, ағза, дене жаттығулары.

Оқушылар алдымен әрқайсысы жеке сөйлем құрастырады. Сосын жұптасады да бір-бірінің сөйлемдерін тексереді. Сосын ең сәтті шыққан сөйлемдерді топтың ішінде оқып береді.

3-топқа «Рөлдік ойын» тәсілі

«Дәрігердің көмегі» рөлдік ойынын өткіземін. Біреуің –дәрігер,қалғандарың-емделушісіңдер. Дәрігер мен емделуші арасындағы диалогті құра.

Дескриптор:

Өз денсаулығын сақтау, дене жаттығуларының пайдасы туралы диалог құрады

ҚБ: “Жұлдызшалар ”

 

Саралау әдісі “ Микрафон” әдісі оқушылар сұрақтарды талқылау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашуға, пәнге қызығушылығын арттыруға мүмкіндік туғызыды. “ Моделдеу ” сыни тұрғыдан ойлау арқылы адам моделін жасауға, “ Кесте толтыру әдісі” тапсырманы нақтылауға, “ Сөз құрау” әдісі сауат ашу пәнімен байланыс орнатуға тиімді болды. “ Сөз ішіндегі жасырынған сөз ” жазылым дағдыларын жақсартуға, “Ойлан, жұптас, бөліс” тәсілі жеке, жұптық, топтық пікір алмасуға, “Рөлдік ойын” тәсілі мамандық иелерін сомдай отырып денсаулығын күтіп ұстауға ой туғызды.

Саралау әдісі

“ Микрафон” әдісі оқушылар сұрақтарды талқылау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашуға, пәнге қызығушылығын арттыруға мүмкіндік туғызыды.

“ Моделдеу ” сыни тұрғыдан ойлау арқылы адам моделін жасауға,

“ Кесте толтыру әдісі” тапсырманы нақтылауға, “ Сөз құрау” әдісі сауат ашу пәнімен байланыс орнатуға тиімді болды.

Сөз ішіндегі жасырынған сөз ” жазылым дағдыларын жақсартуға, “Ойлан, жұптас, бөліс” тәсілі жеке, жұптық, топтық пікір алмасуға, “Рөлдік ойын” тәсілі мамандық иелерін сомдай отырып денсаулығын күтіп ұстауға ой туғызды.

Сабақтың соңы «Штанга» әдісі Сонымен, балалар, маған мына сұрақтарға жауап беріңдерші:   - Адамның дене мүшелерін ата   - Жеке бас гигиенасын сақтау не үшін керек?   - Дене жаттығуларын жасау маңызды ма?   - Адам денсаулығын қалай күту керек? Кері байланыс « Ойды аяқта » әдісі Бүгін мен білдім ... Мен үйрендім ... Қиындық тудырды ... Қолымнан келеді ... Рефлексия

Сабақтың соңы

«Штанга» әдісі

Сонымен, балалар, маған мына сұрақтарға жауап беріңдерші:

  - Адамның дене мүшелерін ата

  - Жеке бас гигиенасын сақтау не үшін керек?

  - Дене жаттығуларын жасау маңызды ма?

  - Адам денсаулығын қалай күту керек?

Кері байланыс

« Ойды аяқта » әдісі

Бүгін мен білдім ...

Мен үйрендім ...

Қиындық тудырды ...

Қолымнан келеді ...

Рефлексия

Ықшамсабақты жоспарлау Не қиын болды ? Оқу бағдарламасы,оқу жоспары мен қалыптастырушы бағалауды бір-бірімен байланыстыра отырып қысқа мерзімді жоспарлау. Не үйрендім? Білім беру бағдарламасының жаңаша әдіс-тәсілдерін игердім. Ықшамсабақты жоспарлап өту мен талдауды үйрендім. Болашақта Оқу бағдарламасы арқылы,оқу жоспарын,қалыптастырушы бағалауды бірін-бірімен байланыстырып,тиімді әдіс-тәсілдерді қолдана отырып оқушының белсенді оқуын ұйымдастырамын.

Ықшамсабақты жоспарлау

Не қиын болды ?

Оқу бағдарламасы,оқу жоспары мен қалыптастырушы бағалауды бір-бірімен байланыстыра отырып қысқа мерзімді жоспарлау.

Не үйрендім?

Білім беру бағдарламасының жаңаша әдіс-тәсілдерін игердім.

Ықшамсабақты жоспарлап өту мен талдауды үйрендім.

Болашақта

Оқу бағдарламасы арқылы,оқу жоспарын,қалыптастырушы бағалауды бірін-бірімен байланыстырып,тиімді әдіс-тәсілдерді қолдана отырып оқушының белсенді оқуын ұйымдастырамын.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Для казаксково класса

Автор: Койшыгулова Акгулсим Бурабаевна

Дата: 23.01.2020

Номер свидетельства: 537142


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства