kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дихан ?білов Ту?ан тілім.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: «Ту?ан тілім» ?ле?і ар?ылы о?ушылар?а ту?ан тілімізді? ??ндылы?ы мен ?асиеті, м?ні мен ма?ызы туралы т?сінік беру. ?ле?дегі негізгі ойды, идеяны ??ындыру.

Міндеттері:

-?ле?ді м?нерлеп о?у?а да?дыландыру;

-  ж?пты?,топты? ж?мыстар ар?ылы о?ушыларды диалог?а т?суге,ойларын  еркін жеткізуге да?дыланады;

-Іскерлік  да?дыларын ?алыптастырады;

- Білім алу?а ?ызы?ушылы?тарын  оятады;

-?з-?зін ба?алай  білуге  т?рбиелейді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дихан ?білов Ту?ан тілім.»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары пәні: Әдебиеттік оқу 3 сынып

Сабақтың тақырыбы: Дихан Әбілев «Туған тілім»

Сабақтың мақсаты: «Туған тілім» өлеңі арқылы оқушыларға туған тіліміздің құндылығы мен қасиеті, мәні мен маңызы туралы түсінік беру. Өлеңдегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру.

Міндеттері:

-өлеңді мәнерлеп оқуға дағдыландыру;

- жұптық,топтық жұмыстар арқылы оқушыларды диалогқа түсуге,ойларын еркін жеткізуге дағдыланады;

-Іскерлік дағдыларын қалыптастырады;

- Білім алуға қызығушылықтарын оятады;

-Өз-өзін бағалай білуге тәрбиелейді.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Ассосация, түртіп алу, мозайка

Сабақтың формасы: Жеке, топтық.

Көрнекілігі:автордың портреті , маркер, қарындаш,А4 қағаз

Сілтеме : оқулық:Әдебиеттік оқу «Алматыкітап» 2015ж, оқыту әдістемелік нұсқау

Күтілетін нәтиже:Өздігімен кез-келген тапсырмаларды орындай білуге машықтанады. Топпен жұмыс жасауға дағдыланады; Шығармашылықпен жұмыс жасап, жеке қабілеттері ашылады.Оқушылар өздерін еркін ұстай отырып, ойларын тиянақты жеткізеді, тапқырлық қасиеттерін шыңдайды.

Табыс критерийлері:

А- Мен, топтық жұмыста топ мүшелерін бірлесіп жұмыс істеуге ұйымдастыра білемін;

В- Мен, өзіме тапсырылған тапсырмаларды өзім орындай аламын;

С-Мен, топтық жұмыста өзгелердің пікірін тыңдап, түсініп, өз ойымды айтуға тырысамын

Ойлау деңгейі

Сабақтың барысы

Уақыты

Оқып үйренудің мақсаты

Мұғалімнің

іс –әрекеті

Оқушының

іс – әрекеті

Бағалау









Білу

Ұйымдастыру кезеңі







ОүБжОБ

ОмОЖТ

СТОү











3 мин








8мин







4мин






Ынтымақтастық атмосферасын ұйымдастыру






Үй тапсырмасы арқылы мәнерлеп оқу дағдыларын , шығармашылық қабілеттерін бақылау








Бүгінгі сабағымызды «Ананың тілі» өлеңінің қайырмасын айтып бастауды ұсынамын .

Сабағымызда бағдаршам , басбармақ, бағалау парағы арқылы өз білімімізді бағалайтынымызды түсіндіру, бағалау парағын беру


Үй тапсырмасын сұрау,

5 жол өлеңдерін оқиды.

«Мозайка» арқылы бекіту

Ұстаз деген сөздің әр әрпіне ұстаздың қасиеттерін білдіретін сөздер айту


Ынтымақтастық атмосферасын тудыру барысында айтылған өлеңнің тақырыбы не туралы екендігін сұрау, мақсатын белгілеу

Түрткі сұрақтар:

Өлең не туралы?

Неліктен ананың тілі деп атаймыз?

Қалай ойлайсыңдар, өлеңмен танысу барысында біз алдымызға бүгінгі сабақта қандай мақсат қоямыз?

Өлеңнің қайырмасын хормен айтады.







Оқушылар өлеңді мәнерлеп жатқа оқиды , 5 жол өлеңдерін оқиды, «Мозайка» арқылы алған әріптерден сөз құрайды.

ҰСТАЗ-

«Ананың тілі» өлеңінің айтылуынан бүгінгі тақырыпқа шығуда түрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады, мақсатын белгілеуге тырысады.









«Бағдаршам» арқылы бағалай-ды да, бағалау парағына белгі салып отырады.





Түсіну

ОмОЖТ

ОүБжОБ






«Сергіту сәті»

6мин







2 мин

Өлеңнің авторы жөнінде мағлұматпен танысады




Өлеңнің авторы арқылы шағын мағлұматты оқып танысу, «түртіп алу» стратегиясы арқылы жазып алу,

Өлеңді дауыс интонациясын келтіріп , күбірлеп оқуға тапсырма беремін

Бір, екі, үш,

Бойға жинап күш,

Азамат бол білімді,

Қанат жайып ұш!

«Түртіп алу »әдісі арқылы оқушылар автор туралы мағлұматпен танысады, қажеттісін жазып алады.





Қолдану


5 мин


Өлеңді дауыс интонациясын сақтап мәнерлеп оқуға ұсыну

Оқушылар мәнерлеп оқиды

Басбармақ арқылы бағалау

Талдау

СТОү


7 мин


«Бабам тілі» деген сөзді қалай түсінесіңдер топта талдау

Қосымша мәліметтермен жұмыс:

Біз қандай мемлекетте тұрамыз?

Әр мемлекеттің мемлекеттігінің белгісі не?

Оқушылар топта талдап өз пікірлерін айтады

«Қолпаштау



Жинақтау

ТжДОО


6 мин


«Туған тіл» сөзіне ассосация жасау

Жуырда тіл туралы қандай мерекені атап өттік?Соған байланысты қандай мақал , өлеңдер білесіңдер?

Оқушылар постерге ассосация жасайды

«Қолпаштау»

Бағалау

Рефлексия

СТОү


4 мин

Оқушылар жаңа тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды бағалайды

Жұмыс дәптері бойынша бүгінгі сабақта игерген білімімізді шығарма етіп жазуды үйге тапсырма ретінде ұсынамын


Стикер беру: оқушыларға толтыруға тапсырма беру

Үйрендім......

Қызықты болды......

Қиындау болды.....

Ұнаған тапсырмалар......

Бұл тапсырма үйге беріледі.




Стикерді толтырады.

Үйрендім......

Қызықты болды......

Қиындау болды.....

Ұнаған тапсырмалар......

Бағалау парағы арқылы оқушы-лар бағалайды, мұғалім бағаны қорытындылайды.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Дихан ?білов Ту?ан тілім.

Автор: Иманкулова Айгуль Балтабаевна

Дата: 10.02.2016

Номер свидетельства: 291284


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства