Саба?ты? та?ырыбы: ?депті балалар.
Саба?ты? ма?саты: а) білімдік: та?ырып бойынша жан-жа?ты м?лімет бере отырып, жуан ж?не жі?ішке дыбыстарды т?сіндіру, сауатты жазу?а ж?не
с?йлеуге ?йрету;
?) дамытушылы?: ауызша ж?не жазбаша тілді дамыту,
?ызы?ушылы?ын арттыра отырып, танымды? к?з?арастарын
?алыптастыру;
б) т?рбиелік: ?з елін, жерін, Отанын с?юге, мемлекеттік тілді
??рметтеуге, ?о?амды? ортада ?зін-?зі ?стау?а т?рбиелеу;
Саба?ты? т?рі: пысы?тау саба?ы
Саба?ты? ?дісі: т?сіндіру, с?ра?-жауап
Саба?ты? к?рнекілігі: кітап, с?здік
П?наралы? байланыс: орыс тілі
Просмотр содержимого документа
««?депті балалар». Урок казахского языка в классах с русским языком обучения. »
Дюсембинова Карлыгаш Оспановна
Учитель казахского языка и литературы
в классах с русским языком обучения
КГУ «Средняя школа с ДМЦ имени Рахимжана Кошкарбаева»
«Әдепті балалар»
Урок казахского языка в классах с русским языком обучения
Сабақтың тақырыбы: Әдепті балалар.
Сабақтың мақсаты: а) білімдік: тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып, жуан және жіңішке дыбыстарды түсіндіру, сауатты жазуға және
сөйлеуге үйрету;
ә) дамытушылық: ауызша және жазбаша тілді дамыту,
қызығушылығын арттыра отырып, танымдық көзқарастарын
қалыптастыру;
б) тәрбиелік: өз елін, жерін, Отанын сүюге, мемлекеттік тілді
құрметтеуге, қоғамдық ортада өзін-өзі ұстауға тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: пысықтау сабағы
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: кітап, сөздік
Пәнаралық байланыс: орыс тілі
Күтілетін нәтиже: жуан және жіңішке дыбыстарды меңгеру, әдепті балалар жөнінде өз
пікірін айта білу;
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
- Оқушылармен амандасу - Кезекшінің мәліметі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
«Мектеп, ғимарат» сөздеріне фонетикалық талдау жасау.
ІІІ. Жаңа сабақ
1-тапсырма. Сөйлесуді оқып, өзара сөйлесіңдер.
- Сенің есімің кім?
- Менің есімім - ... . Ал сенің атың ше?
- Менің атым - ...
- Сен қай мектепте оқисың?
2 – тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер.
Сөйлемнің сөздерін буынға бөліп, түрін ажыратыңдар.
3-тапсырма. «Әдепті балалар» мәтінін оқып, орыс тіліне аударыңдар.
Бір сөзге фонетикалық талдау жасаңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер.
4 – тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.
Ережемен жұмыс
Дауысты дыбыстар тілдің қатысына қарай екіге бөлінеді:
Жуан дауыстылар: а, о, ы, ұ
Жіңішке дауыстылар: ә,і,ү,ө,е,э,и,у
ІV. Бекіту бөлімі
Сұрақтар қою арқылы бекіту.
V. Үйге тапсырма
3 – тапсырма («Әдепт балалар» мәтінін мазмұндау)
5 – тапсырма (сөйлем құрау)
VІ. Бағалау бөлімі
Сабаққа қатысы бойынша бағалау.
VІІ. Сабақты қорытындылау