kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Дене м?шелері" 1-сынып ?ыс?а мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

"Дене м?шелері" туралы  жа?артыл?ан білім ба?дарламасы бойынша  ?ыс?а мерзімді жоспар.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Дене м?шелері" 1-сынып ?ыс?а мерзімді жоспар»

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

САБАҚ:

Қазақ тілі


Мектеп: №45 мектеп-гимназия

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Тастанбекова А.Б.


Тақырыбы:

«Дене мүшелері»

СЫНЫП:

1 - сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

Т.1.1.3.1 тыңдаған мəтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беру, сəйкес иллюстрация/суреттер/сызбалар таңдау.

А.1.2.5.1 қысқа фильмдер мен тыңдалым материалдарының сюжетін өз сөзімен суреттеу.

О. 1.3.1.1 таныс сөздерді тұтас оқу

Ж. 1.4.1.1 суретте берілген заттардың сынын білдіретін

сөздерді жазу.

Бағалау критерийлері

Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша дене мүшелері туралы сұрақтарға жауап бере алады.

Видеороликтен көрген дене мүшелерін өз сөзімен айта алады.

Дене мүшелері туралы сөздерді тұтас оқи алады.

Тыңдау-көру материалдары бойынша дене мүшелерінің атауларын жаза алады.

Сабақ мақсаттары:


Барлық оқушылар орындай алады:

Дене мүшелерінің атауын біледі


Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Дене мүшелерінің суреттері арқылы сөз тіркесі мен сөйлемдер құрай алады, сұрақтарға жауап бере алады.


Кейбір оқушылар орындай алады:

Дене мүшелерінің не үшін керек екенін, олардың қызметі туралы айта алады.


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Дене мүшелерін атап, сөз тіркесін немесе сөйлемдер құрастыра алады, дене мүшелеріне байланысты сұрақтарға жауап бере алады.


Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

дене мүшелері, қол, аяқ, шаш, бас, кеуде, іш, мұрын, құлақ, ауыз, ерін, кірпік т.б. Оның шашы қара, көзі көк, көзбен не істейміз?


Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Дене мүшелеріне не жатады?


Талқылауға арналған сұрақтар: Дене мүшелері не үшін керек?


Не себепті …. деп ойлайсыз? Біздің қай жеріміз ұқсас?


ишара: Мен көрсетемін, сен айт


Алдыңғы оқу:


Дене мүшелерінің атауларын айтады, көрсетеді.









Жоспар


Жоспарланған

уақыт


Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Бағалау/

Дескрипторлар

Басы

2-3мин













3-5мин








3-5мин

1.Ынтымақтастық атмосферасын құру.

Бұйрық рай етістіктерін пайдаланып, көршіңе бұйрық бер. Мысалы: Наташа жүгір, Ира айт, Никита сөйле т.б.

Осы қимылдың бәрін қалай, немен істейміз? Қалай ойлайсыздар?

-Әрине, дене мүшелерінің көмегімен.

Сондықтан біз 3 топқа бөлінеміз.

2.Топқа бөліну.

1-топ. «Көз»

2-топ: «Құлақ»

3-топ: «Тіс»

А4 ақ парақ, маркер.











3.Қызығушылықты ояту: видеороликті көреміз және сол қимылдарды қайталауға тырысамыз.

-Видеоролик не туралы?

-Қандай дене мүшелері туралы айтылған?

-Кім мұқият тыңдады?

- Видеороликті қазақ тілінде қай топ көрсетіп, әнімен айтып береді?


Видеоролик








Топтық бағалау

Дескриптор

1.сұраққа дұрыс жауап бере алады.

2.Видеороликті қазақ тілінде көрсете алады

(2смайлик)

Бүгінгі сабақтың тақырыбы: «Дене мүшелері»


4.Ой қозғау: (миға шабуыл) «Дене мүшелері» дегенде, ойларыңызға не келеді, соны жазыңыздар.

Дене мүшелері













Ватман, маркер.

Топтық бағалау

Дескриптор

1.Дене мүшелерін жаза алады.

(1смайлик)

Ортасы

2-3мин


















3-5мин
























2-3мин







10мин

Мағынаны тану кезеңі

Оқушылар сөздікпен танысады

Көреді-видит

Дем алады-дышит

Естиді-слышит

Ұстайды-держит

Жүреді-ходит

Тамақтанады-ест

Қызмет етеді-служит























1-тапсырма. Әр топқа өлең шумақтары беріледі. Сол өлең шумақтарынан, дәптерлеріне тек дене мүшелеріне жататын сөздерді тауып жазу керек.

1-топ. «Көз»

«Мынау менің жүргеім,

Бәрі осыдан басталған,

Мынау басым ақылды.

Бәрі осы басқарған.

Мынау менің он қолым,

Мынау мені сол қолым

Бар жұмысты атқарған»

2-топ: «Құлақ»

Оң қолымда бес саусақ,
Сол
қолымда бес саусақ
Қосып едім екеуін
Болып шықты он
саусақ.

3-топ: «Тіс»

Іш ауырса, тіс ауырса
Маман дәрі береді
Барлық бала, барлық ана
Оны жақсы көреді


Сергіту сәті

Жалқаулықты тастаймыз, Иілеміз оңға бір,
Жаттығуды бастаймыз. Иілеміз солға бір.
Қиынсынып қашпаймыз, Қимылдайды әр сәтте,
Шынығамыз жастай біз. Аяқ та бір, қол да бір.


2-тапсырма Мәтінді бірлесіп оқу. «Үш қадамдық сұхбат»

1-топ оқиды, 2-топ сұрақ қояды, 3-топ сұраққа жауап береді.

Адамның дене мүшелері- бас, көз, мұрын, құлақ, ауыз, қол, аяқ. Адамда бір бас,екі қол,бір мұрын,екі құлақ,бір ауыз,екі көз,екі аяқ болады. Адам көзбен көреді,мұрынмен дем алады, құлақпен естиді,ауызбен тамақтанады,қолмен ұстайды,аяқпен жүреді. Барлық дене мүшелері адамға қызмет етеді.

1-топ

1.Берілген сөздерді аударыңыз

1.Бас, мойын, қол, саусақ, аяқ, көз, құлақ, ерін, қас, тіл, тіс, шаш, құлақ.

2-топ.Берілген сөз тіркестерді дұрыс сәйкестіріңдер

1. Адамдар баспен ....................естиді

2. Көзбен ...................... жүреді

3. Мұрынмен ..........................ойлайды

4. Құлақпен ........................сезеді

5. Ауызбен ..........................жүреді

6. . Аяқпен ......................жұмыс істейді

7. Қолмен ...................сөйлейді

3-топ Сұрақтарға жауап беріңіз

1.Сенің шашың қандай? (қара, қоңыр, сары)

2.Көзің ше? (көк, қара, қоңыр)

3.Сен немен ойлайсың? (баспен, шашпен)

4.Немен жүресің? (қолмен, аяқпен)

5.Музыканы (әуенді) немен тыңдаймыз? (мұрынмен, құлақпен)

А4 парағында өлең шумақтары беріледі.


Топтық бағалау

Дескриптор

1.Өлең шумағынан дене мүшелерінің атауын тауып жазады. (1смайлик)




















Топтық бағалау

Дескриптор

1.Мәтінді мәнерлеп оқи алады.

2.Мәтіндегі қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айта алады.

3.Сұрақты дұрыс қоя алады.

4.сұраққа дұрыс жауап бере алады. (4ұпай)



Өзін-өзі бағалау

Дескриптор

1.Сөздерді аудара алады.

2.Сөз тіркестерін дұрыс сәйкестендіреді.

3.Сұраққа дұрыс жауап береді.(3ұпай)

Соңы

3-5мин

Әр топ өз тобының атауы бойынша қорытныды сөз айту . Сол дене мүшесі туралы ақпарат беру.


Көз



Құлақ



Тіс


3-топқа берілген әріптерді дұрыс қойып сөзді табыңыз.

1.АСУАСҚ-

2.ЗУАЫ-

3ЛҚҰАҚ-

4.НРЕІ-

5.ІТЛ-

6.ЕНЕД-

7.ЗКӨ-

8.СҚА-

9.ЛҚО-

10.ҚЯА-


Топтық бағалау

Дескриптор

1.Дене мүшелерін сипаттай алады.(1ұпай)

2.Берілген әріптерден сөзді таба алады.(1ұпай)

Қосымша ақпарат


Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?


Қабілеті төмен

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?


Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс –

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі

Карточка

Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, сөйлем құрастырып жаз.
......................... жүреді
......................... ұстайды
......................... көреді
......................... естиді
........................ дем алады










Карточка Дене мүшелерін сәйкестендір.




Кері байланыс

2-3мин

Бүгін сабақ маған:

ұнады «+»


ұнамады «-»




Рефлексия


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта

берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы

іске асты ма? (тапсырмалар

сəйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс

енгіздім жəне неге?


Қорытынды бағалау

1:

2:


Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту

мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:










Аты-жөні

№1

№2

№3

№4

№5

№6

№7

қорытынды

Видео

ролик

Постер

Өлең шумағы

Мәтінмен

жұмыс

Тапсырма

Топтық қорғау

Әріп

терді дұрыс қою

1.










2.










3.










4.










5.










6.










7.
































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Дене м?шелері" 1-сынып ?ыс?а мерзімді жоспар

Автор: Тастанбекова Айгул Бимырзаевна

Дата: 16.06.2016

Номер свидетельства: 334915


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства