kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дене шыны?тыру саба?ы. ?ыс?ы ойын "Екі аяз"№

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок физической культуры на казахском языке. Цель данного урока воспитывать сплочённый, дружный коллектив. Развивать физические данные и нравственные качества. Развивать ловкость, быстроту, внимание. Воспитывать интерес к спорту, азарт к играм. Умение вовремя "подставить плечо" товарищу. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дене шыны?тыру саба?ы. ?ыс?ы ойын "Екі аяз"№ »

Күні:

Пәні: Дене шынықтыру

Сабақтың тақырыбы: Допты жоғары тастап қайта ұстап алу
Сабақтын мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды білімділікке және спорттық ойындарға үйрету (баскетбол, волейбол).
Дамытушылық: Қозғалу мүмкіндіктерді дамыту.
Тәрбиелік: Ұжымдасу мен ұйымшылдық тәрбиесін қалыптастыру.
Қолданылатын құралдар: баскетбол добы, волейбол добы, волейбол торы, ысқырғыш.
І. Кіріспе бөлімі (10-12 мин)
Әдістемелік нұсқау – Ә.Н.
1. Сапқа турғызу. Сәлемдесу.
Ә.Н. : 1) Сапта тәртіп сақтау
2) Киімдеріне көніл бөлу
2. Сабақтың мақсатың түсіндіру.
3. Жүру жаттығулары:
• жай жүру;
• аяқтын үшімен жүру, қол мықында;
• табаның сыртқы жағымен жүру;
• табаның ішкі жағымен жүру.
Ә.Н.: 1) Бұйрық: «Оңға!»
2) «Солға айнала алға бас!»
3) Тұлға бойын қарау
4) Арқаны түзу ұстап алға еңкеймеу
5) Басты төменге түсірмеу, жерге қарамау.
4. Арнайы жүгіру жаттығулары:
• тізені биікке көтеріп жүгіру;
• аяқты артқа лақтырып жүгіру;
• оң жақпен тіркеме адыммен;
• сол жақпен тіркеме адыммен;
• оң және сол жақпен аяқты қайшылып жүгіру.
Ә.Н.: 1) Тізені бүкпеу
2) Арқа шалқаймау
3) Қолды еркін ұстау
4) Жүгіру техникасына, аяқтын жұмысына және дейне тұлғасына қарау
5) Тізе белдіктін бойына көтерілмеу
5. Жалпы дамыту жаттығулар:
1) БҚ-қол кеуде алдында 1-2 бүгілген қолды артқа апару, 3- 4 дәл солай жазылған қолды артқа апару.
2) БҚ-оң қол жоғарыда, сол қол төменде 1-2 қолды артқа апару, 3-4 дәл солай аустыра орындау.
3) БҚ-қол иықта 1-2 алға айналдыру, 3-4 артқа айналдыру.
4) Жартылай аяқты бүгіп жүру.
5) Толық отырып жүру.
6) Толық отыра алға секіру.
7) Жай жүру.
Ә.Н.: 1) Демді қалпына келтіру.
2) Шынтақты түсірмей, соңғы шегіне дейін апару.
3) Қол түзу дене тұлғасы.
4) Жауырынды іске қосып, иықты толық айналдыру.
5) Тұрмау.
6) Демді қалпына келтіру
ІІ. Сабақтын негізгі бөлім (30 мин).
Баскетбол.
Жүру, қозғалыста:
 допты әртүрлі дене мүшесінің айналасынан айналдыру (бастын, денесінен, аяқтың), оңға, солға;
 қолдан қолға доппен лақтырысу;
 допты екі қолымен арқадан лақтырып және алдымен қағып алу.
Ә.Н.: 1) Доптарды алу.
2) Айналдыру бағытын аустыру
3) Траекторияны аустыру.
4) Допты еденге түсірмеу.
5) Басты төменге түсірмеу, жерге қарамау.
Допты жетелеу:
 оң және сол қолымен;
 артпен алға жүгіру;
 сол қолымен оң жақпен жүгіру;
 оң қолымен сол жақпен жүгіру.
Ә.Н.: Допты алақанмен ұрмай оны еденге итеру керек.
Жылдамдыққа: Допты жоғары алға лақтырып, жылдам жүгіріп допты қағып алу керек.
Ә.Н.: Допты көрермендерді қараусыз-ақ жетелеу.
Арнайы жаттығулар:
 оқушылар екіге бөлініп, екі қатарға тұрғізу. Допты кеудеден бір-біріне беру;
 осы әдісті бір-екі адым жасап жаттығуды орындау;
 допты екі қолымен қозғалыста торға 3-4 метр жерден екпін алып лақтыру (алдымен түзу және жанынан лақтырып орындау);
 допты жетелемей ойнау.
Ә.Н.: 1) Лақтырып беруді және қағып алуды көрсету.
2) Екі командаға бөлу.
Волейбол.
Допты тор арқылы астынан және үстінен қабылдап алып оны қайтарып беру.
Ә.Н. – екі қолымен астынан және үстінен.
ІІІ. Қорытынды бөлім (3-5 мин).
1. Сапқа тұру, сабақты қортындылау.
2. Үздік орындаған оқушыларға баға қою
3. Үйге тапсырма беру
a) Қолды бүгіп жазу,
b) Секіру жаттығулары.
4. Қоштасу.
Ә.Н.: 1) Бұйрық: «Сапқа тұр!», «Түзел!», «Тік тұр!»
2) Сабақ аяқталды. «Сау болындар! Оңға бұрыл шешінетін бөлмеге адымда!»
















































Пәні: Дене шынықтыру

Сабақтың тақырыбы: Акробатика. Жүреден отырып, шалқадан жатып, топтану


Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Иілу жаттығуларын жасауды

үйрену, тепе-теңдік сақтай білуді

меңгерту.


2. Дамытушылық: Оқушыларды өз бетінше жұмыс

істеуіне, икемділікке жаттығуды

қатесіз орындауға баулу,

оқушылар денсаулығын

нығайту пәнге қызығушылығын

арттыру.


3. Тәрбиелік мәні: Оқушыларды берілген

тапсырма жаттығуды ұқыпты,

өз мәніде жасауға, ептілікке,

шыдамдылыққа тәрбиелеу.


Сабақтың типі: Білімді бекіту сабағы.


Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ.


Құрал-жабдықтар: Ысқырық, матрастар.



Сабақтың барысы: 1. Дайындық бөлім.

2. Негізгі бөлім.

3. Қорытынды бөлім.




Сабақтың мазмұны



Уақы-ты


Әдістемелік нұскаулар


1


I Дайындық бөлім


Сапқа тұру, ақпар беру, сәлемдесу, түгелдеу, сабақтың мақсатын түсіндіру. Қауіпсіздік ережелерін ескерту. Бұрылу элементерін орындау.




161


21




Ара қашықтық сақтау, дұрыс бұрылуын қадағалау.



2



II Жүру үстінде орындалатын жаттығулар


а) аяқтың ұшымен жүру


ә) өкшемен жүру


б) ішкі және сыртқы қырларымен жүру


в) жартылай отырып жүру


г) толық отырып жүру


д) бастапқы қалыпқа келу




31






Қолды жоғары, денені тік ұстау

Қол желкеде, денені тік ұстау

Кеудені көтеріп жүру,


қол алға созамыз


Кеудені көтеріп жүру, қол тізеде

Ара қашықтық сақтау


3


III Жүгіру үстінде орындалатын жаттығулар


а) тізені жоғары сермей жүгіру


ә) аяқты артқа сермей жүгіру


б) аяқты қапталға қарай сермей жүгіру


в) тізеу аяқты алға сермей жүгіру

г) оң және сол жағымызбен жүгіру


д) артымызбен жүгіру


д) жылан тәрізді ирелеңдеп


е) кері бұрылып жүгіру

ж) дем басу







51





Қол белде, жылдам жоғары сермеу

Қол артта, қолымызға өкшені тигізу.

Қол қапталда қолды өкшеге тигізу

Қол белде

Ара қашықтық сақтау, жоғары секіру

Ара қашықтық сақтау,


Сызыққа жетіп бұрылу,


Әр кім өз орында бұрылу

терең тыныс алу.





4


IV Бір орында орындалатын жаттығулар


Жұппен жасалатын жаттығулар


а) Б.Қ. қол белде, санақ бойынша, басты 1-4 оңға,1- 4солға айналдырамыз.

ә) Б.Қ. қол кеуде тұсында жазулы бір-біріне қарама-қарсы қарап қолды айқастырып ұстаймыз с.б.

1 қолды жоғары көтереміз, 2 Б.Қ 3 қолды жоғары көтереміз, 4 Б.Қ

б) Б.Қ. бір-біріне арқасын беріп қолды айқастырып ұстаймыз с.б 1-2 оң қапталға иілеміз, 3-4 сол қапталға иілеміз.

в) Б.Қ. бір- біріне қарама-қарсы қарап иықтан ұстап с.б 1-2 алға иілеміз 3-4 сол қапталға 1-2 алға иілеміз 3-4 оң қапталға.

г) Б.Қ бір-біріне арқаларын беріп қолдарының ұшынан ұстап с.б 1-2 арқасын жатқызып шалқасын көтереді, 3-4 келесі оқушы қайталайды.

д) Б.Қ. бір-біріне қарама-қарсы иықтарын ұстап с.б 1-2 оң аяқты сермейміз 3-4 сол аяқты сермейміз.

е) Б.Қ бір-біріне арқасын беріп қолды айқастырып 5 рет отырып тұру.

ж) Оң аяқпен 8 рет, сол аяқпен 8 рет секіремі


61





















Дене тік, басты айналдырғанда көзді жұмбаймыз.

қолды жоғары көтергенде шынтақты бүкпейміз.



Денені игенде аяқ орнынан қозғалмайды

тізені бүкпейміз.


Барынша толық иілеміз, тізені бүкпейміз.

Барынша созыламыз, тізені бүкпейміз.


Аяқты тік түзу ұстаймыз.


Толық отыру.


Жоғары секіреміз.




5


II Негізгі бөлім

Арнайы икемділікті қалыптастыру жаттығулары.

  1. Шалқалап жатып дене көтеру, әр оқушы 10 реттен.

  2. Етпетіннен жатып дене көтеру, әр оқушы 10 реттен.

  3. Оң қапталмен жатып дене көтеру, әр оқушы 10 реттен.

  4. Сол қапталмен жатып дене көтеру, 10 реттен.


5) Шынтақты жерге тіреу арқылы жаурынға тұру.

Шалқалап жату қалпынан аяқтың ұшын бастан асыра еденге тигізуге тырыса отырып, бел еденнен көтерілген кезде алақанмен мықынды қаусыра ұстап, қолды белге тіреу керек және қолды шынтақтан бүгіп, оны дененің астына қарай көбірек жіберіп, бұдан кейін аяқты жоғары қарай созады да, шынтақты тірей көтерілу арқылы жаурынға тұру қимылы орындалады. Жаурынға тұру тәсілін орынықтыра түсу үшін аяқпен мынадай әр түрлі қимылдар жасау ұсынылады: аяқты бүгу, алшақ ұстау, бір аяқты алға, екінші аяқты артқа қарай жіберу және т.б.

Бұл жаттығуды бастапқы қалыпты өзгерту арқылы қиындатуға болады, яғни екі аяқты бірге соза ұстап отырып, жаурынға тұру керек. Аяқты сүйемелдеп ұстау қауіпсіздендірудің және оған көмек берудің элементі болып табылады.



  1. Оқушыларды жекелеп жаурынға тұрғызып бағалау.


  1. Гимнастикалық қарсылық көрсету жаттығулары, жеке тартыс және қораздар қақтығысы ойыны.




251

41


11


11


11


11



101































61



51

































Барынша түзу тұруға тырысамыз.

Шынтақпен денені тіреген кезде қолды қайырып алмаймыз.

Аяқ, бел, омырытқа бір сызықтың бойында болуы тиіс.















Барынша түзу тұруға тырысамыз.

Тізені бүкпейміз,


Қолдың күшімен ұстаймыз. Қақтығысын жатқанда еденге сүрініп кетейміз.

6


III Қорытынды бөлім


Сапқа тұру .Қателіктерін айту. Жақсы және нашар орындаған оқушыларды атау. Үйге тапсырма беру. Бой сергіту ойыны «көз, мұрын, ауыз» ойынын ойнау. Қоштасу.





41




Жалпы дамыту жаттығуларын қайталау. Күштілікке арналған жаттығулар жасау, таң ертеңгілік жүгіру.






























Күні:

Пәні: Дене шынықтыру

Сабақтың тақырыбы: Алға, артқа топтанып жатып домалау

Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Иілу жаттығуларын жасауды

үйрену, тепе-теңдік сақтай білуді

меңгерту.


2. Дамытушылық: Оқушыларды өз бетінше жұмыс

істеуіне, икемділікке жаттығуды

қатесіз орындауға баулу,

оқушылар денсаулығын

нығайту пәнге қызығушылығын

арттыру.


3. Тәрбиелік мәні: Оқушыларды берілген

тапсырма жаттығуды ұқыпты,

өз мәніде жасауға, ептілікке,

шыдамдылыққа тәрбиелеу.


Сабақтың типі: Білімді бекіту сабағы.


Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ.


Құрал-жабдықтар: Ысқырық, матрастар.



Сабақтың барысы: 1. Дайындық бөлім.

2. Негізгі бөлім.

3. Қорытынды бөлім.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі.

Сапқа тұрғызу, рапорт қабылдау, сәлемдесу, түгендеу.
Бүгінгі сабақтың тақырыбын хабарлау.
Саптық жаттығулар: Оңға! Солға! Артқа!
Жүру жаттығулары:
Қолды жоғары тік көтеріп, аяқтың ұшымен жүру, екі қол белде өкшемен жүру, аяқтың ішкі, сыртқы жағымен жүру, жартылай отырып жүру, спорттық жүріс.

Жүгіру: Аяқты артқа бүгіп жүгіру, қайшылап жүгіру, оң (сол) жақ қырымен тіркеле адымдап жүгіру, артпен жүгіру. Жай жүріс, терең тыныс алып, дем шығару.
Жалпы дамыту жаттығулары: Бір қатардан, 3 қатарлы лек тұрғызып әр буындарға жаттығу жасату.
Бастапқы қалып аяқ арасы иық кендігінде, мойынға Сапқа тұрғызу, рапорт қабылдау, сәлемдесу, түгендеу.
Бүгінгі сабақтың тақырыбын хабарлау.
Саптық жаттығулар: Оңға! Солға! Артқа!

Жүру жаттығулары:
Қолды жоғары тік көтеріп, аяқтың ұшымен жүру, екі қол белде өкшемен жүру, аяқтың ішкі, сыртқы жағымен жүру, жартылай отырып жүру, спорттық жүріс.
Жүгіру: Аяқты артқа бүгіп жүгіру, қайшылап жүгіру, оң (сол) жақ қырымен тіркеле адымдап жүгіру, артпен жүгіру. Жай жүріс, терең тыныс алып, дем шығару.
Жалпы дамыту жаттығулары: Бір қатардан, 3 қатарлы лек тұрғызып әр буындарға жаттығу жасату.
Бастапқы қалып аяқ арасы иық кеңдігінде, мойынға арналған жаттығу, екі қол белде
(Б.қ.а.и.к.) басты оңға 4сан, солға 4сан айналдыру.
Б.қ.а.и.к. оң қол жоғары, сол қол төмен, 1-2 санға қолды сермейміз. Сол қол жоғары, оң қол төмен, 1-2 санға қолды сермейміз.
Б.қ.а.и.к. қолдың басы иықта, 1-2 сан алдыға, 3-4 сан артқа айналдыру. Б.қ.а.и.к. қол кеуде алдында шынтақтан бүгулі. 1-2 сан қолды жазбай сермейміз, 3-4 сан жазып сермейміз. Жаттығуларды оңға, солға жасаймыз.
Б.қ.а.и.к. екі қол белде, оңға (солға) 2 сан иілу.
Б.қ.а.и.к. қол белде денені екі рет оңға бұру, екі рет солға бұру.
Б.қ.а.и.к. Екі қол белде, оңға, (солға) 4 сан белді айналдыру.
Б.қ.а.и.к. қол тізеде, аяқты ішке, сыртқа айналдыру.
Б.қ.а.и.к. отырып, тұру.
Бір қатар сапқа тұрғызу.

Негізгі бөлім:
Сапқа тұрғызу.
Оқушыларды қауіпсіздік ережесімен таныстыру.
Оқушыларға алдыға айналу әдісін түсіндіру, іс – тәжірибе жүзінде көрсету.
Оқушыларға алдыға домалау әдісін үйрету.
- алдыға домалау; (2-3 рет)
Оқушыларды екі топқа бөліп, эстафеталық ойын ойнату.
- алдыға домалап, жүгіріп қайту;
- алдыға домалап, кедергілер арасымен жүгіріп келу;
- алдыға домалап, себетке доп салу;
Қорытынды бөлім:
Сапқа тұрғызу.
Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды мадақтау, кеткен кемшіліктері мен жіберген қателіктерін айтып ескерту.
Бағалау.
Үй тапсырмасы: Алдыға домалау.
Саппен спорт залдан шығу.

Күні:

Пәні: Дене шынықтыру

Сабақтың тақырыбы:   Саптық  және саппен қозғалу кезіндегі жаттығулар
Сабақтың мақсаты:
а) Саптық және саппен  қозғалу кезіндегі жаттығулардың әдісін үйрету
ә) Оқушылардың назар аудару, есте сақтау   қабілеттерін дамыту
б) Оқушыларды адамгершілік қасиеттеріне тәрбиелеу
Өтілетін орны:    
№249 мектеп-лицей , спорт залы
Көрнекілік құралдар:  
Доп, сағат, ысқырық
Жүргізуші:    Жанарыстан Нұрлан

С/б

Сабақтың мазмұны

Уақыты,

мөлшері,

реті

Әдістемелік

нұсқаулар

Кіріспе – дайындық бөлімі 10-12 мин

1. Сапқа тұрғызу. Кезекші мәліметі, сәлемдесу. Сабақ тақырыбын, мақсатын түсіндіру

1/

Оқушылардың киіміне, тәртібіне, бұйрықтың дұрыс орындалуына назар аудару

2. Назар аударатын жаттығулар. «Оңға бұрыл!», «Солға бұрыл!» , «Кері бұрыл!», «Солға бұрыл!». Сол иықпен залды айналып «алға қадам бас!»

30//

дұрыс орындалуын қадағалау.Сол аяқтан бастау

3. Жүру бағытында орындалатын жаттығулар.а)қол жоғары,аяқ ұшымен жүру.ә) қол белде,өкшемен жүруб) қол белде, аяқтың ішкі,сыртқы     қырымен жүру

в) қол желкеде,жартылай отырып жүру

г) қол тізеде, толық отырып жүру

д) қол тізеде,оңға,солға секіру

е) спорттық жүріс

 

4. Жүгіру бағытында орындалатын жаттығулар

а) тізені жоғары көтеріп жүгіру

ә) өкшені жамбасқа лақтырып жүгіру

б) аяқтың басын алға сілтей жүгіру

в) оң,сол жақпен аяқты қайшылай     жүгіру

г) оң,сол жақпен жүгіру

д) теріс қарап жүгіру

е) жылдам жүгіру

ж) спорттық жүріс

Тыныс алу жаттығулары, 3 қатарға тұрғызу

5.Жалпы дамыту жаттығулары.

  а) б.қ.н.т- қол белде

1-4 басты оңға айналдыру

5-8 басты солға айналдыру

ә) б.қ.н.т- қол  иықта

1-2 қолды алға айналдыру

3-4 қолды артқа айналдыру

 

б) б.қ.н.т- қол кеуде тұсында бүрулі

1-2 бүрулі күйінде артқа керу

3-4 қолды  түзеу күйінде артқа керу

 

в) б.қ.н.т- қол белде,

1-4 белді оңға айналдыру

5-8 белді солға айналдыру

 

г) б.қ.н.т- қол белде

1-2 денені оңға бұру

3-4 денені солға бұру

 

д)б.қ- аяқ иық көлемінен алшақ

1- оң аяққа еңкею,2-б.қ,

2- сол аяққа еңкею,4-б.қ.

 

е) б.қ.н.т- қол белде

1-қолды жоғары көтеру

2- алға еңкею,қолды еденге тигізу

3- отыру, қол алда түзеу

4- б.қ

ж) б.қ.н.т- қол белде

оң,сол,екі аяқпен секіру

1І30ІІ 10 м10 м

10 м

 

10 м

10 м

10 м

20-25 м

 

2І

 

20 м

20 м

20 м

20 м

 

20 м

20 м

25-30 м

25 м

30ІІ

 

 

6І

6-7 рет

 

 

6-7 рет

 

 

 

6-7 рет

 

 

 

6-7 рет

 

 

 

6-7 рет

 

 

 

6-7 рет

 

 

 

6-7 рет

 

 

 

 

10 рет

 

ара қашықтықты сақтау.қолды бүкпеу,денені тік ұстау.кеудені тік ұстау.

денені тік ұстау

 

кеудені тік,басты көтеріп ұстау

қаз тәрізді жүру

жоғары секіру

жылдам, қол бел тұста берілуі

қолды бел тұсында ұстау, тиізені алақанға тигізу өкшені алақанға тигізу

қол белде,аяқты бүкпеу

қолды жанына созып ұстау

 

қолды алға,артқа толықайналдыру

сол иыққа қарау

барынша жылдам орындау

ара қашықтықты сақтау

«1-ші,2-ші,3-ге санал!» бұйрықтарын орындау

 

 

тепе-теңдік сақтау, толық айналдыру,көзді жұмбау

 

денені тік ұстау, қолды толық айналдыру

 

 

барынша артқа қарай керу, қолды шынтақтан бүкпеу

 

толық айналдыру,тепе-теңдік сақтау

 

 

 

тізені бүкпеу,аяқты бұрмау

 

 

 

тізені бүкпеу қолды еденге тигізу, барынша төмен еңкею

 

қолды, аяқты бүкпеу аяқтың ұшымен тұру толық отыру, қолды бүкпеу

 

тепе-теңдікті сақтау,денені тік ұстау

Саптағы және саппен қозғалу кезіндегі жаттығулар.Сапқа тұрғызу.Жаттығулардың орындалу әдістерін түсіндіру.1.Бір қатардан екі қатарға тұру. Бір қатардан екі қатарға тұрудың екі тәсілі бар.Бірінші тәсіл. Бір қатарда тұрған оқушыларға «Бірінші,екіншіге санал!» бұйрығы беріледі. Кейін «Екі қатарға тұр!» бұйрығы үштік есеппен жүреді, «бір» – сол аяқты артқа, «екі» – оң аяқты алдыңғы оқушының артына, «үш» – сол аяқты оң аяқтың жанына қою керек. Екі қатардан бір қатарға ауысу үшін «Бір қатарға тұр!» бұйрығы беріледі. Екінші қатарда тұрған оқушылар «бір» дегенде сол аяқпен солға, «екі» дегенде оң аяқпен алға, «үш» дегенде сол аяқты оң аяқтың жанына қою керек.

Екінші тәсіл. «Бір» дегенде, екінші оқушы оң аяқпен алға бір қадам, «екі» оңға бір қадам, «үш» сол аяқты оң аяқтың жанына қою. Бір қатарға тұру кері қарай орындалады.

2. Бір лектен екі лекке тұру. «Екі лекке тұр!» бұйрығы үштік есеппен орындалады. «Бір» оңға бір қадам, «екі» сол аяқты бірінші оқушының жанына, «үш» оңға аяқты сол аяқтың жанына қою.Бір лекке тұру кері қарай орындалады.

3. «Қиғаш» жүру.Бір бұрыштан оған қарама-қарсы қиғаш жатқан бұрышқа қарай жүру арқылы орындалады. «Қиғаш жүр!» бұйрығы сапты бастаушы алаңның бұрышына келгенде, «Оң, сол иықты ілгері ұстап жүр!» бұйрығы беріледі.

4. «Ирелеңдеп» жүру. «Оң иықты ілгері ұстап,айнала жүр» бұйрығы беріледі. Ирелеңдеп жүру басталатын жерге келгенде «Солға (оңға), қарсы бағытқа жүр» бұйрығы беріледі. Сапты бастаушы 1800-қа өзгертіп, алғаш қарсы жүруді бастаған кезде«Ирелеңдеп жүр!» бұйрығы беріледі.

5. Қимыл-қозғалыс ойындары

а) «Топ,орныңда тік тұр!»

ә) Эстафеталық жарыс

11

         51

6-7 р

         51

6-7 р

         51

6-7 р

         41

6-7 р

         41

6-7 р

 

51

 

Жаттығуларды жасап көрсету 

 

 

Дұрыс орындалуын қадағалау















 

 

1   2   1    2   1   2

аяқты дұрыс қою

















 

 

 

1   2   1    2   1   2

аяқты дұрыс қою

 

 

1   2   1    2   1   2




 

 

дұрыс орындалуын қадағалау

 

1

2

1

2

1

2

аяқты дұрыс қою

 

ара қашықтықты сақтау




 

 

 

 

 

 

ара-қашықтықты сақтау




 

 

 

 

 

алаңды толық пайдалану

ойын ережесін түсіндіру. Қауіпсіздік ережесін сақтау

 

Тыныс алуды қалпына келтіру жаттығулары.Сапқа тұрғызу.Сабақ барысын қорытындылау.Оқушыларды бағалау, мадақтау.Үйге тапсырмалар беру.Оқушылармен қоштасу

 














Сабақтың тақырыбы: «Гимнастикалық жаттығулар» , “Акробатикалық жаттығулар”
Мақсаты:
1) Оқушыларға жаңа сабақты толық меңгерту.
2) Қимыл-қозғалыс әрекетін дамыту.
3) Ептілікке, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Өтетін орны: Спорт зал
Керекті құралдар: Гимнастикалық төсеніштер, ысқырғыш, мультимедиялық тақта.т.б
Әдісі: Түсіндірме, практикалық
Түрі: Жаңа сабақ

Ұйымдастыру бөлімі: 10-12мин
1. Сапқа тұру
2. Мәлімдеме қабылдау, түгендеу
3. Саптық жаттығулар
4. Алаңды жүру және жүгіріп өту, денені қыздырынатын әр түрлі жаттығулар орындау
5. Орындарында тұрып орындалатын жаттығулар, «Қара жорға» биімен көрсету;
Негізгі бөлімі: 20-25 минут

1. Сапқа тұру
2. Жаңа сабақты түсіндіру,тақырып пен мақсатымен таныстырып өту.
3. Көрнекілік суреттер арқылы түсіндіру, практикалық түрде орындап көрсету.
4. Оқушыларға жаңа сабақ жаттығуларын орындату.
5. / оқушыларға сұрақ беру арқылы /

1- жаттығу.Аяқты алшақ қойып тұру қалпынан алға домалап түсу.
2-жаттығу.Алға қарай домалап түсіп, түрегелу және қарсы лақтырылған волейбол добын қағып алу
3-жаттығу Қолды тіреп отыру және төмен басылып отыру қалпынан артқа қарай домалап түсу.
4-жаттығу Артқа домалап, жаурынға тұру.
5-жаттығу Қарлығаш бейнесін салу.
6-жаттығу Көпір салу
7- жаттығу Аяқты кеуде тұсқа құшақтай отырып алға қарай домалап түсу.
8. «Акробатикалық эстафеталар» ойыны:

Қорытынды бөлімі. 5-минут
1. Сапқа тұру
2. Үйге тапсырма “Акробатикалық жаттығуларды түлерін орындау”
3. БҮҮ-стратегиясы: Бағалау



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Дене шыны?тыру саба?ы. ?ыс?ы ойын "Екі аяз"№

Автор: ?бішева Бахытг?л С?лімжановна

Дата: 15.01.2015

Номер свидетельства: 155528


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства